---
title: "MATS & MARTIN AS (994356550): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MATS & MARTIN AS i Oslo hadde 43,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 44 ansatte. Daglig leder er Mats Arvid Bunæs. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/994356550-mats-martin-as"
---

# MATS & MARTIN AS

Drift av restauranter · Oslo · Etablert 2009

- Org.nr: 994 356 550
- Telefon: 22 50 83 00
- E-post: cc@matsogmartin.no
- Nettsted: [matsogmartin.com](https://www.matsogmartin.com)
- Daglig leder: Mats Arvid Bunæs (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 43,3 mill. kr (+6,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 6,68 mill. kr (Margin 15,4 %)
- Ansatte: 44 (Uendret siden desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 42
- oktober 2025: 41
- desember 2025: 44
- januar 2026: 45
- februar 2026: 43
- mars 2026: 39
- april 2026: 41
- mai 2026: 42
- juni 2026: 41
- oktober 2026: 44

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 49,2 % (meget god). Opp fra 44,9 % i 2024
- Likviditet: 1,04 (tilfredsstillende). Ned fra 1,69 i 2024
- Soliditet: 13,9 % (tilfredsstillende). Ned fra 54,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 40,8 % | 45,4 % | 44,9 % | 49,2 % |
| Driftsmargin | 13,5 % | 11,9 % | 14,3 % | 14,7 % | 15,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 113,2 % | 203,7 % | 117,0 % | 111,9 % |
| Likviditetsgrad | - | 0,99 | 0,98 | 1,69 | 1,04 |
| Soliditet | 51,2 % | 23,1 % | 21,6 % | 54,0 % | 13,9 % |
| Gjeldsgrad | 1,0 | 3,3 | 3,6 | 0,9 | 6,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 27 096 | 34 963 | 38 463 | 40 673 | 43 325 |
| Driftsresultat | 3 664 | 4 169 | 5 483 | 5 989 | 6 683 |
| Årsresultat | 2 860 | 3 247 | 4 279 | 4 751 | 3 800 |
| Driftsmargin | 13,5 % | 11,9 % | 14,3 % | 14,7 % | 15,4 % |
| Sum gjeld | 4 586 | 8 489 | 10 297 | 6 458 | 11 688 |
| Sum driftskostnader | 23 432 | - | 32 980 | 34 684 | 36 642 |
| Finansresultat | 0 | - | 2 | 106 | −1 387 |
| Resultat før skatt | - | 4 165 | 5 485 | 6 095 | 5 295 |
| Anleggsmidler | 1 655 | 2 619 | 3 037 | 3 103 | 1 389 |
| Omløpsmidler | - | 8 423 | 10 092 | 10 938 | 12 183 |
| Sum eiendeler | 9 392 | 11 042 | 13 130 | 14 041 | 13 572 |
| Egenkapital | 4 806 | 2 553 | 2 833 | 7 584 | 1 884 |
| Kortsiktig gjeld | - | 8 489 | 10 297 | 6 458 | 11 688 |
| Langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Mats Arvid Bunæs: Daglig leder og styrets leder
- Thomas Dalstø: Styremedlem
- Lars Bjørn Bunæs: Styremedlem
- Therese Bunæs: Styremedlem
- Kristine Dalstø: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Lilleakerveien 16, 0283 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 56.110 Drift av restauranter
- Etablert: 06.07.2009
- Aksjekapital: 800 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2009
- Revisor: [BHL AS](https://www.norscout.com/no/company/935650798-bhl-as)
- Regnskapsfører: [ASPIA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/923792457-aspia-norge-as)
- Størrelse: Nr. 150 av 6 232 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Selskapets virksomhet er kafe- og restaurantdrift samt cateringvirksomhet og annen virksomhet som står i naturlig sammenheng med dette.

## Siste endringer

- 09.07.2026: Styret endret
- 09.07.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 09.07.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000523161&sokeverdi=994356550&spraak=nb)
- 24.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000428011&sokeverdi=994356550&spraak=nb)
- 08.07.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000553694&sokeverdi=994356550&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VILLA MUNCH AS](https://www.norscout.com/no/company/923456562-villa-munch-as) | Oslo | 44 | 44,8 mill. kr | −0,6 % |
| [FESTNINGEN RESTAURANT AS](https://www.norscout.com/no/company/983194222-festningen-restaurant-as) | Oslo | 44 | 29,4 mill. kr | +56,8 % |
| [POSTHALLEN DRINKHUB AS](https://www.norscout.com/no/company/929170113-posthallen-drinkhub-as) | Oslo | 44 | 60,9 mill. kr | +122,7 % |
| [KVELDSSOL AS](https://www.norscout.com/no/company/999620175-kveldssol-as) | Oslo | 44 | 28,9 mill. kr | +7,0 % |
| [VÅLERENGAFAMILIENS STADIONPUB AS](https://www.norscout.com/no/company/919195770-valerengafamiliens-stadionpub-as) | Oslo | 45 | 16,1 mill. kr | −0,6 % |
| [LOS TACOS SMESTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/928912833-los-tacos-smestad-as) | Oslo | 44 | 22,1 mill. kr | +5,9 % |
| [T5 RESTAURANTDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/827026832-t5-restaurantdrift-as) | Oslo | 45 | 26,6 mill. kr | 0,0 % |
| [EVENTYRBRUA AS](https://www.norscout.com/no/company/999245978-eventyrbrua-as) | Oslo | 43 | 67,7 mill. kr | +13,7 % |

## Bedriftslister

- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/kristiansand)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
