---
title: "MELBU SYSTEMS AS (994443739): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MELBU SYSTEMS AS i Hadsel hadde 86,6 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 40 ansatte. Daglig leder er Einar Roger Pettersen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/994443739-melbu-systems-as"
---

# MELBU SYSTEMS AS

Produksjon av maskiner og utstyr til nærings-, nytelsesmiddel-, drikke- og tobakksindustri · Hadsel · Etablert 2009

- Org.nr: 994 443 739
- Telefon: 76 11 83 00
- E-post: p.kruger@melbusystems.no
- Daglig leder: Einar Roger Pettersen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 86,6 mill. kr (−3,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 3,88 mill. kr (Margin 4,5 %)
- Ansatte: 40 (Ned fra 42 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 42
- august 2026: 41
- oktober 2026: 40

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 7,6 % (tilfredsstillende). Opp fra 3,4 % i 2024
- Likviditet: 1,30 (tilfredsstillende). Opp fra 1,17 i 2024
- Soliditet: 29,9 % (god). Opp fra 26,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 3,2 % | 3,6 % | 3,4 % | 7,6 % |
| Driftsmargin | 4,5 % | 1,3 % | 1,4 % | 1,7 % | 4,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | - | 21,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,40 | 1,16 | 1,22 | 1,17 | 1,30 |
| Soliditet | - | - | - | 26,5 % | 29,9 % |
| Gjeldsgrad | - | - | - | 2,8 | 2,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 57 511 | 85 690 | 113 817 | 90 052 | 86 615 |
| Driftsresultat | 2 565 | 1 093 | 1 646 | 1 518 | 3 878 |
| Årsresultat | 2 507 | 850 | 1 045 | 707 | 2 933 |
| Driftsmargin | 4,5 % | 1,3 % | 1,4 % | 1,7 % | 4,5 % |
| Sum gjeld | 21 403 | 44 564 | 45 126 | 38 869 | 39 740 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 88 534 | 82 737 |
| Finansresultat | - | - | - | −291 | −510 |
| Resultat før skatt | 3 024 | 974 | 1 339 | 1 227 | 3 368 |
| Anleggsmidler | 10 359 | 10 271 | 11 882 | 17 061 | 17 030 |
| Omløpsmidler | 22 429 | 46 527 | 46 524 | 35 794 | 39 629 |
| Sum eiendeler | 32 787 | 56 798 | 58 406 | 52 855 | 56 659 |
| Egenkapital | - | - | - | 13 986 | 16 919 |
| Kortsiktig gjeld | 16 072 | 40 031 | 38 089 | 30 581 | 30 598 |
| Langsiktig gjeld | 5 331 | 4 532 | 7 038 | 8 288 | 9 142 |

## Ledelse og styre

- Einar Roger Pettersen: Daglig leder
- Ivar Frank Fredriksen: Styrets leder
- Arne Martin Andersen: Styremedlem
- Vegard Solbakken: Styremedlem
- Magnus Steien: Styremedlem
- Frode Håkon Kjølås: Varamedlem
- Tommy Nilsen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Sminesgata 3, 8445 Melbu
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 28.930 Produksjon av maskiner og utstyr til nærings-, nytelsesmiddel-, drikke- og tobakksindustri
- Etablert: 02.06.2009
- Tidligere navn: MELBU SYSTEMS II AS (2009)
- Aksjekapital: 1 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2009
- Revisor: [REVICOM AS](https://www.norscout.com/no/company/931282506-revicom-as)
- Regnskapsfører: [ØKORÅD HADSEL AS](https://www.norscout.com/no/company/987447702-okorad-hadsel-as)
- Størrelse: Nr. 10 av 31 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Selskapets formål er å drive produksjon og utvikling av maskiner til annen industri, og hva dermed står i forbindelse, samt salg av konsulentoppdrag og administrative tjenester.

## Siste endringer

- 14.02.2026: Styret endret
- 14.02.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 26.10.2026: [Signatur](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000818254&sokeverdi=994443739&spraak=nb)
- 25.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000604907&sokeverdi=994443739&spraak=nb)
- 20.11.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000843893&sokeverdi=994443739&spraak=nb)
- 20.11.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000843894&sokeverdi=994443739&spraak=nb)
- 08.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000559152&sokeverdi=994443739&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 18.12.2025: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 7,89 mill. kr
- 18.12.2025: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 7,89 mill. kr
- 17.06.2025: Tilskudd fra NORGES FORSKNINGSRÅD, 4,77 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BØRØYA INDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/938011788-boroya-industri-as) | Hadsel | 5 | - | - |
| [DYNATEC SMV AS](https://www.norscout.com/no/company/950392290-dynatec-smv-as) | Indre Østfold | 91 | 142 mill. kr | +28,4 % |
| [ØLVE INDUSTRIER AS](https://www.norscout.com/no/company/992073632-olve-industrier-as) | Kvinnherad | 37 | 87,8 mill. kr | −7,8 % |
| [CFLOW AS](https://www.norscout.com/no/company/924898259-cflow-as) | Sula | 125 | 570 mill. kr | +38,9 % |
| [BEHA-HEDO MARINE AS](https://www.norscout.com/no/company/948905299-beha-hedo-marine-as) | Porsgrunn | 21 | 86,8 mill. kr | +11,3 % |
| [OPTIMAR AS](https://www.norscout.com/no/company/985426813-optimar-as) | Giske | 180 | 478 mill. kr | +27 % |
| [MEKON GRUPPEN AS](https://www.norscout.com/no/company/998604834-mekon-gruppen-as) | Nærøysund | 20 | 115 mill. kr | +24,3 % |
| [MMC FIRST PROCESS AS](https://www.norscout.com/no/company/979329903-mmc-first-process-as) | Herøy | 263 | 1,1 mrd. kr | +65,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
