---
title: "ABOX AS (994493183): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ABOX AS i Nordre Follo hadde 3,98 mill. kr i driftsinntekter i 2024 og 17 ansatte. Daglig leder er Vegard Høidalen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/994493183-abox-as"
---

# ABOX AS

**Årsregnskap for 2025 ikke registrert**

Treningssentervirksomhet · Nordre Follo · Etablert 2009

- Org.nr: 994 493 183
- Telefon: 66 99 20 17
- E-post: contact@abox.no
- Nettsted: [abox.no](https://www.abox.no)
- Daglig leder: Vegard Høidalen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2024: 3,98 mill. kr (−1,1 % fra 2023)
- Driftsresultat 2024: 70 000 kr (Margin 1,8 %)
- Ansatte: 17 (Ned fra 21 i oktober 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 21
- januar 2026: 23
- februar 2026: 15
- mars 2026: 16
- mai 2026: 17
- juni 2026: 18
- august 2026: 17

## Nøkkeltall 2024

- Lønnsomhet: 2,2 % (svak). Ned fra 22,6 % i 2023
- Likviditet: 1,13 (tilfredsstillende). Ned fra 1,14 i 2023
- Soliditet: 13,9 % (tilfredsstillende). Ned fra 16,3 % i 2023

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 10,3 % | 22,6 % | 2,2 % |
| Driftsmargin | 0,4 % | 4,9 % | 14,4 % | 1,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 45,2 % | 128,6 % | 12,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,22 | 1,15 | 1,14 | 1,13 |
| Soliditet | 27,5 % | 19,0 % | 16,3 % | 13,9 % |
| Gjeldsgrad | 2,6 | 4,3 | 5,2 | 6,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 890 | 3 661 | 4 021 | 3 978 |
| Driftsresultat | 11 | 179 | 578 | 70 |
| Årsresultat | 0 | 134 | 449 | 47 |
| Driftsmargin | 0,4 % | 4,9 % | 14,4 % | 1,8 % |
| Sum gjeld | 824 | 1 899 | 2 313 | 3 060 |
| Sum driftskostnader | - | - | 3 443 | - |
| Finansresultat | - | - | −3 | - |
| Resultat før skatt | 10 | 171 | 575 | 60 |
| Anleggsmidler | 133 | 157 | 124 | 94 |
| Omløpsmidler | 1 002 | 2 187 | 2 639 | 3 462 |
| Sum eiendeler | 1 136 | 2 345 | 2 763 | 3 556 |
| Egenkapital | 312 | 445 | 449 | 496 |
| Kortsiktig gjeld | 824 | 1 899 | 2 313 | 3 060 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Vegard Høidalen: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Harriet Backers vei 60, 1415 Oppegård
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.130 Treningssentervirksomhet
- Etablert: 10.08.2009
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2010
- Størrelse: Nr. 244 av 851 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av helsestudio og utleie av baner til sandvollyball og andre aktiviteter.

## Kunngjøringer

- 18.11.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000841506&sokeverdi=994493183&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [H&T TRENING MAJORSTUA AS](https://www.norscout.com/no/company/934439236-h-t-trening-majorstua-as) | Nordre Follo | 18 | 12,6 mill. kr | - |
| [SPORTSENTER 1 AS](https://www.norscout.com/no/company/991472703-sportsenter-1-as) | Nordre Follo | 9 | 2,4 mill. kr | −2,8 % |
| [PULS TROLLÅSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/995605856-puls-trollasen-as) | Nordre Follo | 23 | 5,81 mill. kr | +6,0 % |
| [MUDO GYM OPPEGÅRD AS](https://www.norscout.com/no/company/990157898-mudo-gym-oppegard-as) | Nordre Follo | 8 | 2,26 mill. kr | −13 % |
| [PULS LANGHUS AS](https://www.norscout.com/no/company/984830572-puls-langhus-as) | Nordre Follo | 54 | 13,1 mill. kr | +111,4 % |
| [HOMEGYM AS](https://www.norscout.com/no/company/933717844-homegym-as) | Nordre Follo | 6 | 2,05 mill. kr | - |
| [H&T TRENING ASKER AS](https://www.norscout.com/no/company/834598582-h-t-trening-asker-as) | Nordre Follo | 6 | 598 257 kr | - |
| [SPARTA TRENINGSSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/915077641-sparta-treningssenter-as) | Nordre Follo | - | 4,4 mill. kr | +0,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 28.09.2026.
