---
title: "GMAX INVEST AS (994573829): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "GMAX INVEST AS i Lørenskog hadde 2,36 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Erling Gulbrandsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/994573829-gmax-invest-as"
---

# GMAX INVEST AS

Utleie av egen eller leid fast eiendom · Lørenskog

- Org.nr: 994 573 829
- Daglig leder: Erling Gulbrandsen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,36 mill. kr (+3,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 916 347 kr (Margin 38,8 %)
- Etablert: 2009

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 12,3 % (god). Ned fra 13,3 % i 2024
- Likviditet: 10,36 (meget god). Ned fra 12,09 i 2024
- Soliditet: 82,2 % (meget god). Opp fra 63,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 8,7 % | 6,4 % | 13,3 % | 12,3 % |
| Driftsmargin | 13,4 % | 39,4 % | 22,6 % | 45,7 % | 38,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 8,3 % | 18,8 % | 15,3 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 16,31 | 12,09 | 10,36 |
| Soliditet | 39,9 % | 40,9 % | 58,1 % | 63,7 % | 82,2 % |
| Gjeldsgrad | 1,5 | 1,4 | 0,7 | 0,6 | 0,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 039 | 2 260 | 2 414 | 2 293 | 2 364 |
| Driftsresultat | 273 | 891 | 545 | 1 047 | 916 |
| Årsresultat | 7 | 492 | 305 | 781 | 729 |
| Driftsmargin | 13,4 % | 39,4 % | 22,6 % | 45,7 % | 38,8 % |
| Sum gjeld | 6 140 | 6 596 | 3 518 | 3 229 | 1 380 |
| Sum driftskostnader | −1 766 | −1 369 | 1 868 | 1 246 | 1 447 |
| Finansresultat | −264 | −260 | −153 | −58 | 4 |
| Resultat før skatt | - | - | 392 | 990 | 920 |
| Anleggsmidler | 6 860 | 6 376 | 5 625 | 5 203 | 4 781 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 768 | 3 683 | 2 985 |
| Sum eiendeler | 10 218 | 11 166 | 8 393 | 8 886 | 7 766 |
| Egenkapital | 4 078 | 4 570 | 4 875 | 5 657 | 6 386 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 170 | 305 | 288 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 3 348 | 2 924 | 1 092 |

## Ledelse og styre

- Erling Gulbrandsen: Daglig leder og styrets leder
- Cato Gulbrandsen: Styremedlem
- Anja Orvei: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Falkeveien 17B, 1476 Rasta
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendom
- Etablert: 24.09.2009
- Tidligere navn: LEIMAX INVEST AS (2009 til 2011)
- Aksjekapital: 360 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2010
- Regnskapsfører: [ØKONOMIKOMPETANSE AS](https://www.norscout.com/no/company/990866562-okonomikompetanse-as)
- Størrelse: Nr. 14 671 av 46 521 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investering i eiendom, utleie av maskiner og utstyr, samt deltagelse i selskaper.

## Kunngjøringer

- 07.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000514384&sokeverdi=994573829&spraak=nb)
- 07.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000551239&sokeverdi=994573829&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [URANIENBORGVN. 3 AS](https://www.norscout.com/no/company/925746193-uranienborgvn-3-as) | Lørenskog | - | 2,41 mill. kr | −2,7 % |
| [BÆRUMSVEIEN 300 EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/952177761-baerumsveien-300-eiendom-as) | Lørenskog | - | 2,35 mill. kr | +2,1 % |
| [NILS HANSENSVEI 9 - 11 AS](https://www.norscout.com/no/company/921186029-nils-hansensvei-9-11-as) | Lørenskog | - | 2,47 mill. kr | +60,6 % |
| [EKEBERGÅSEN EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/891271972-ekebergasen-eiendom-as) | Lørenskog | - | 2,31 mill. kr | +2,2 % |
| [MANZIL AS](https://www.norscout.com/no/company/914798868-manzil-as) | Lørenskog | - | 2,51 mill. kr | +4,1 % |
| [SVANEDAMSVEIEN 6-8 AS](https://www.norscout.com/no/company/990337489-svanedamsveien-6-8-as) | Lørenskog | - | 2,26 mill. kr | +2,4 % |
| [BROGAARDEN AS](https://www.norscout.com/no/company/910839926-brogaarden-as) | Lørenskog | - | 2,58 mill. kr | −15,6 % |
| [BOLIGINVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/971587849-boliginvest-as) | Lørenskog | - | 2,17 mill. kr | +3,1 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/oslo)
- [Eiendomsselskaper i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/bergen)
- [Eiendomsselskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/trondheim)
- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Eiendomsselskaper i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/kristiansand)
- [Eiendomsselskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/baerum)

Kilde: Norscout. Oppdatert 08.07.2026.
