---
title: "PALFINGER MARINE SAFETY AS (994744429): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "PALFINGER MARINE SAFETY AS i Kvinnherad hadde 162 mill. kr i driftsinntekter i 2024 og 60 ansatte. Daglig leder er Jarle Sørstrønen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/994744429-palfinger-marine-safety-as"
---

# PALFINGER MARINE SAFETY AS

**Årsregnskap for 2025 ikke registrert**

Bygging av sivile skip og flytende materiell · Kvinnherad · Etablert 2009

- Org.nr: 994 744 429
- E-post: post@palfinger.com
- Nettsted: [palfinger.com](https://www.palfinger.com)
- Daglig leder: Jarle Sørstrønen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2024: 162 mill. kr (+11,6 % fra 2023)
- Driftsresultat 2024: 22,7 mill. kr (Margin 14 %)
- Ansatte: 60 (Ned fra 61 i oktober 2025)

## Ansatte

- september 2025: 63
- oktober 2025: 61
- mars 2026: 60
- april 2026: 62
- juli 2026: 61
- oktober 2026: 60

## Nøkkeltall 2024

- Lønnsomhet: 7,1 % (tilfredsstillende). Ned fra 384,8 % i 2023
- Likviditet: 0,72 (svak). Opp fra 0,65 i 2023
- Soliditet: 73,6 % (meget god). Opp fra −11,2 % i 2023

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 0,6 % | 384,8 % | 7,1 % |
| Driftsmargin | −15,3 % | −3,1 % | 7,7 % | 14,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 11,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,09 | 0,23 | 0,65 | 0,72 |
| Soliditet | −79,6 % | −209,8 % | −11,2 % | 73,6 % |
| Gjeldsgrad | - | - | - | 0,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 269 301 | 159 729 | 145 307 | 162 230 |
| Driftsresultat | −41 114 | −5 005 | 11 142 | 22 689 |
| Årsresultat | −52 613 | −13 622 | 183 642 | 22 890 |
| Driftsmargin | −15,3 % | −3,1 % | 7,7 % | 14 % |
| Sum gjeld | 531 236 | 368 260 | 191 601 | 149 140 |
| Sum driftskostnader | - | 164 734 | 134 165 | 139 541 |
| Finansresultat | - | −8 617 | 172 500 | 201 |
| Resultat før skatt | −52 613 | −13 622 | 183 642 | 22 890 |
| Anleggsmidler | 61 078 | 58 749 | 47 495 | 457 238 |
| Omløpsmidler | 234 724 | 60 108 | 124 739 | 106 630 |
| Sum eiendeler | 295 802 | 118 857 | 172 234 | 563 868 |
| Egenkapital | −235 435 | −249 402 | −19 366 | 414 726 |
| Kortsiktig gjeld | 215 778 | 266 794 | 190 927 | 149 100 |
| Langsiktig gjeld | 315 458 | 101 466 | 674 | 40 |

## Ledelse og styre

- Jarle Sørstrønen: Daglig leder
- Klaus Schreiber: Styrets leder
- Ivar Bernhard Arnesen: Styremedlem
- Silje Reime-Johansen: Styremedlem
- Mariann Svåsand: Styremedlem
- Lukas Fantl: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Seimsvegen 116, 5472 Seimsfoss
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 30.110 Bygging av sivile skip og flytende materiell
- Etablert: 29.09.2009
- Tidligere navn: HARDING SAFETY AS (2013 til 2017); UMOE SCHAT-HARDING GROUP AS (2009 til 2013); UMOE SCHAT-HARDING GROUP (2009)
- Aksjekapital: 1 650 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2010
- Avdelinger: 2 i Seimsfoss
- Revisor: [PRICEWATERHOUSECOOPERS AS](https://www.norscout.com/no/company/987009713-pricewaterhousecoopers-as)
- Størrelse: Nr. 49 av 164 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utvikling, produksjon og salg av varer og tjenester til maritim, petroleumsrelatert og annen industriell virksomhet og handel av enhver art, samt alt hva hermed følger med. Dette inkluderer, men er ikke begrenset til, å eie og forvalte eierskap og andeler i andre selskaper.

## Kunngjøringer

- 10.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000105430&sokeverdi=994744429&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BKS INDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/993106305-bks-industri-as) | Kvinnherad | 382 | 828 mill. kr | −4,8 % |
| [EQVA ASA](https://www.norscout.com/no/company/980832708-eqva-asa) | Kvinnherad | 6 | 524 648 kr | −72,8 % |
| [EQVA INDUSTRIAL SOLUTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/932730871-eqva-industrial-solutions-as) | Kvinnherad | 5 | 5,24 mill. kr | - |
| [EQVA HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/933987302-eqva-holding-as) | Kvinnherad | - | 1,6 mill. kr | - |
| [ALIMAK GROUP NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/971171898-alimak-group-norway-as) | Bergen | 60 | 199 mill. kr | −23 % |
| [PROMEK AS](https://www.norscout.com/no/company/983436943-promek-as) | Smøla | 58 | 203 mill. kr | +27,2 % |
| [ULSTEIN ELEKTRO INSTALLASJON AS](https://www.norscout.com/no/company/992528664-ulstein-elektro-installasjon-as) | Ulstein | 60 | 271 mill. kr | +137 % |
| [GOT MARINE AS](https://www.norscout.com/no/company/989388053-got-marine-as) | Lindesnes | 57 | 126 mill. kr | +17,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
