---
title: "SI OSL 02 AS (994817477): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SI OSL 02 AS i Nordre Follo hadde 39,2 mill. kr i driftsinntekter i 2024. Daglig leder er Yngve Urdal. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/994817477-si-osl-02-as"
---

# SI OSL 02 AS

**Årsregnskap for 2025 ikke registrert**

Datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester · Nordre Follo

- Org.nr: 994 817 477
- Daglig leder: Yngve Urdal (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2024: 39,2 mill. kr (−7,8 % fra 2023)
- Driftsresultat 2024: 4,64 mill. kr (Margin 11,8 %)
- Etablert: 2009

## Nøkkeltall 2024

- Lønnsomhet: 3,2 % (svak). Opp fra 2,9 % i 2023
- Likviditet: 1,19 (tilfredsstillende). Opp fra 1,04 i 2023
- Soliditet: −11,1 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −8,3 % i 2023

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 5,8 % | 2,9 % | 3,2 % |
| Driftsmargin | 28,9 % | 20,4 % | 5,8 % | 11,8 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,31 | 1,04 | 1,19 |
| Soliditet | −4,2 % | −4,3 % | −8,3 % | −11,1 % |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 58 834 | 59 199 | 42 549 | 39 237 |
| Driftsresultat | 16 976 | 12 085 | 2 457 | 4 644 |
| Årsresultat | 5 061 | −471 | −8 781 | −13 732 |
| Driftsmargin | 28,9 % | 20,4 % | 5,8 % | 11,8 % |
| Sum gjeld | 278 653 | 281 669 | 266 731 | 272 370 |
| Sum driftskostnader | 41 858 | - | - | 34 592 |
| Finansresultat | −10 488 | - | - | −13 447 |
| Resultat før skatt | - | −603 | −11 258 | −8 803 |
| Anleggsmidler | 252 434 | 244 653 | 230 769 | 217 195 |
| Omløpsmidler | - | 25 423 | 15 588 | 27 934 |
| Sum eiendeler | 267 530 | 270 076 | 246 356 | 245 130 |
| Egenkapital | −11 123 | −11 593 | −20 374 | −27 240 |
| Kortsiktig gjeld | - | 19 392 | 14 973 | 23 555 |
| Langsiktig gjeld | - | 262 277 | 251 758 | 248 815 |

## Ledelse og styre

- Yngve Urdal: Daglig leder og styrets leder
- Andrea Casini: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Rosenholmveien 25, 1414 Trollåsen
- Postadresse: C/O SI OSL 01 AS, Selma Ellefsens vei 1, 0581 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 63.100 Datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester
- Etablert: 24.11.2009
- Tidligere navn: DIGIPLEX ROSENHOLM AS (2009 til 2022); WR START UP 4 AS (2009)
- Aksjekapital: 2 950 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2010
- Revisor: [KPMG AS](https://www.norscout.com/no/company/935174627-kpmg-as)
- Regnskapsfører: [ENORA AS](https://www.norscout.com/no/company/935701430-enora-as)
- Størrelse: Nr. 70 av 332 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å tilby tjenester knyttet til drift av senter for sikker drift av IT utrustning (IT-housing) og inkluderer utbygging av nødvendig infrastruktur i et slikt senter, leie av fast eiendom i tilknytning virksomheten og alt annet som står i tilknytning til slik virksomhet, samt deltagelse i andre selskaper med tilsvarende eller lignende virksomhet.

## Siste endringer

- 29.06.2026: Styret endret
- 27.02.2026: Regnskapsfører endret
- 27.02.2026: Revisor endret
- 08.01.2026: Ny forretningsadresse
- 23.12.2025: Ny forretningsadresse
- 23.12.2025: Ny postadresse

## Kunngjøringer

- 29.06.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000444924&sokeverdi=994817477&spraak=nb)
- 27.02.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000085027&sokeverdi=994817477&spraak=nb)
- 08.01.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000005593&sokeverdi=994817477&spraak=nb)
- 23.12.2025: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000896804&sokeverdi=994817477&spraak=nb)
- 10.11.2025: [Redegjørelse finansiell bistand erverv av aksjer](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000828432&sokeverdi=994817477&spraak=nb)
- 04.10.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000772702&sokeverdi=994817477&spraak=nb)
- 04.10.2025: [Signatur](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000772703&sokeverdi=994817477&spraak=nb)
- 04.10.2025: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000772701&sokeverdi=994817477&spraak=nb)
- 10.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000572315&sokeverdi=994817477&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [EXPECTIT AS](https://www.norscout.com/no/company/983053041-expectit-as) | Nordre Follo | 17 | 24,3 mill. kr | +5,0 % |
| [INFONOR SYSTEMS AS](https://www.norscout.com/no/company/880432362-infonor-systems-as) | Nordre Follo | - | 1,56 mill. kr | −64,4 % |
| [SUPPLI AS](https://www.norscout.com/no/company/928602060-suppli-as) | Nordre Follo | - | 251 170 kr | - |
| [VIKEN DATACENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/928634779-viken-datacenter-as) | Nordre Follo | - | 36 972 kr | - |
| [INSJ AS](https://www.norscout.com/no/company/815931262-insj-as) | Nordre Follo | - | 33 900 kr | - |
| [TIMPAN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/927918927-timpan-holding-as) | Nordre Follo | - | 0 kr | - |
| [STORENG INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/999267580-storeng-invest-as) | Nordre Follo | - | - | - |
| [INTERNETTOPPLYSNINGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/987290870-internettopplysningen-as) | Nordre Follo | - | 1,23 mill. kr | −16,4 % |

## Bedriftslister

- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [IT-selskaper i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/bergen)
- [IT-selskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/trondheim)
- [IT-selskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/baerum)
- [IT-selskaper i Asker](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/asker)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 28.09.2026.
