---
title: "SAND SERVICESENTER AS (994830503): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SAND SERVICESENTER AS i Suldal hadde 16 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Daglig leder er Jarle Kvaløy. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/994830503-sand-servicesenter-as"
---

# SAND SERVICESENTER AS

Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · Suldal · Etablert 2009

- Org.nr: 994 830 503
- Nettsted: [sandservicesenter.no](https://sandservicesenter.no)
- Daglig leder: Jarle Kvaløy (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 16 mill. kr (−14,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 244 620 kr (Margin 1,5 %)
- Ansatte: 5

## Ansatte

- oktober 2025: 12
- november 2025: 10
- desember 2025: 8
- april 2026: 5

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 2,3 % (svak). Opp fra −1,3 % i 2024
- Likviditet: 1,74 (god). Opp fra 1,61 i 2024
- Soliditet: 54,7 % (meget god). Opp fra 51,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 25,4 % | 10,0 % | −1,3 % | 2,3 % |
| Driftsmargin | 7,5 % | 9,9 % | 4,3 % | −0,7 % | 1,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 39,0 % | 13,9 % | −4,6 % | 1,7 % |
| Likviditetsgrad | 2,86 | 2,42 | 1,77 | 1,61 | 1,74 |
| Soliditet | 67,5 % | 61,3 % | 59,8 % | 51,4 % | 54,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,6 | 0,7 | 0,9 | 0,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 24 498 | 22 108 | 19 452 | 18 733 | 15 986 |
| Driftsresultat | 1 834 | 2 199 | 838 | −134 | 245 |
| Årsresultat | 1 429 | 1 707 | 556 | −190 | 71 |
| Driftsmargin | 7,5 % | 9,9 % | 4,3 % | −0,7 % | 1,5 % |
| Sum gjeld | 3 009 | 3 133 | 3 551 | 5 232 | 4 592 |
| Sum driftskostnader | - | - | 18 614 | 18 867 | 15 741 |
| Finansresultat | - | - | −127 | −113 | −153 |
| Resultat før skatt | 1 832 | 2 189 | 711 | −247 | 92 |
| Anleggsmidler | 650 | 501 | 2 582 | 2 418 | 2 243 |
| Omløpsmidler | 8 615 | 7 594 | 6 248 | 8 357 | 7 903 |
| Sum eiendeler | 9 265 | 8 096 | 8 830 | 10 775 | 10 146 |
| Egenkapital | 6 256 | 4 963 | 5 279 | 5 544 | 5 553 |
| Kortsiktig gjeld | 3 009 | 3 133 | 3 524 | 5 195 | 4 552 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 27 | 37 | - |

## Ledelse og styre

- Jarle Kvaløy: Daglig leder og styrets leder
- Britt June Kvaløy: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Verven 5, 4230 Sand
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.300 Detaljhandel med drivstoff til motorvogner
- Etablert: 01.11.2009
- Tidligere navn: SAND SERVICESENTER 2 AS (2009 til 2013)
- Aksjekapital: 1 900 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2013
- Revisor: [ALMA REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/924973544-alma-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [5-PLUSS AS](https://www.norscout.com/no/company/925151564-5-pluss-as)
- Størrelse: Nr. 203 av 716 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Fremstilling/salg av varer og tjenester og andre produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.

## Kunngjøringer

- 04.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000498322&sokeverdi=994830503&spraak=nb)
- 29.10.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000808973&sokeverdi=994830503&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TJELMANE DEKKSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/979692870-tjelmane-dekkservice-as) | Suldal | 7 | 31,6 mill. kr | −12,1 % |
| [NESFLATEN DRIVSTOFF AS](https://www.norscout.com/no/company/919854200-nesflaten-drivstoff-as) | Suldal | - | 91 963 kr | - |
| [NESFLATEN LANDHANDEL AS](https://www.norscout.com/no/company/898300242-nesflaten-landhandel-as) | Suldal | 5 | 8 mill. kr | +1,1 % |
| [GAVINBA AS](https://www.norscout.com/no/company/927609053-gavinba-as) | Suldal | 8 | 2,46 mill. kr | +10,2 % |
| [BUSTAD HERREEKVIPERING AS](https://www.norscout.com/no/company/910917455-bustad-herreekvipering-as) | Suldal | 5 | 6,14 mill. kr | −2,5 % |
| [STRAABØ LANDHANDEL AS](https://www.norscout.com/no/company/979925883-straabo-landhandel-as) | Suldal | 9 | 21,1 mill. kr | −2,0 % |
| [MALDAL IMPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/927338173-maldal-import-as) | Suldal | - | 6,42 mill. kr | +8,8 % |
| [VATLANDSVÅG HANDEL AS](https://www.norscout.com/no/company/988749826-vatlandsvag-handel-as) | Suldal | 10 | 20,4 mill. kr | +5,6 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 05.07.2026.
