---
title: "BEGRAVELSESBYRÅ NILSEN AS (994950770): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BEGRAVELSESBYRÅ NILSEN AS i Nes hadde 14,6 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 16 ansatte. Daglig leder er Magnar Nilsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/994950770-begravelsesbyra-nilsen-as"
---

# BEGRAVELSESBYRÅ NILSEN AS

Begravelsesbyråvirksomhet og lignende tjenester · Nes · Etablert 2009

- Org.nr: 994 950 770
- E-post: post@nilsengravferd.no
- Daglig leder: Magnar Nilsen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 14,6 mill. kr (+10,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 972 892 kr (Margin 6,7 %)
- Ansatte: 16

## Ansatte

- februar 2026: 14
- august 2026: 16

### Per sted

- Årnes: 16 ansatte
- Skarnes: Ingen oppgitt
- Sørumsand: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 10,6 % (god). Ned fra 14,7 % i 2024
- Likviditet: 3,40 (meget god). Opp fra 3,20 i 2024
- Soliditet: 77,5 % (meget god). Ned fra 77,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 12,8 % | 16,8 % | 14,7 % | 10,6 % |
| Driftsmargin | 9,7 % | 8,1 % | 10,9 % | 9,8 % | 6,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 22,3 % | 19,1 % | 13,6 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,87 | 3,20 | 3,40 |
| Soliditet | 71,4 % | 74,7 % | 75,9 % | 77,9 % | 77,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,3 | 0,3 | 0,3 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 10 944 | 12 799 | 12 821 | 13 158 | 14 582 |
| Driftsresultat | 1 061 | 1 032 | 1 394 | 1 290 | 973 |
| Årsresultat | 831 | 815 | 1 129 | 1 069 | 814 |
| Driftsmargin | 9,7 % | 8,1 % | 10,9 % | 9,8 % | 6,7 % |
| Sum gjeld | 2 320 | 2 083 | 2 165 | 2 131 | 2 293 |
| Sum driftskostnader | 9 883 | 11 767 | 11 427 | 11 868 | 13 609 |
| Finansresultat | 7 | 15 | 53 | 81 | 78 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 448 | 1 371 | 1 051 |
| Anleggsmidler | 2 744 | 2 021 | 3 181 | 3 482 | 3 217 |
| Omløpsmidler | - | - | 5 818 | 6 150 | 6 988 |
| Sum eiendeler | 8 110 | 8 238 | 8 999 | 9 633 | 10 205 |
| Egenkapital | 5 790 | 6 155 | 6 833 | 7 502 | 7 912 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 028 | 1 921 | 2 053 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 137 | 210 | 240 |

## Ledelse og styre

- Magnar Nilsen: Daglig leder og styrets leder
- Knut Even Nilsen: Styremedlem
- Hege Marit Anderson: Styremedlem
- Lars Sigvart Nilsen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Kirkevegen 6A, 2150 Årnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 96.300 Begravelsesbyråvirksomhet og lignende tjenester
- Etablert: 10.12.2009
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2010
- Revisor: [ÅRNES REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/850249652-arnes-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [Fenstad Regnskapskontor A/S](https://www.norscout.com/no/company/929983122-fenstad-regnskapskontor-a-s)
- Størrelse: Nr. 52 av 255 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive begravelsesbyrå og det som naturlig følger av denne virksomheten. I tillegg hva styret finner interessant for virksomheten.

## Kunngjøringer

- 09.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000253453&sokeverdi=994950770&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FJELD1 AS](https://www.norscout.com/no/company/994920537-fjeld1-as) | Nes | - | 610 800 kr | - |
| [ÅRNES HÅRSTASJON AS](https://www.norscout.com/no/company/925447161-arnes-harstasjon-as) | Nes | - | 2,97 mill. kr | +0,8 % |
| [KLIPPEKROKEN AS](https://www.norscout.com/no/company/994187678-klippekroken-as) | Nes | - | 2,46 mill. kr | +3,6 % |
| [ATLETICO NESHALLEN AS](https://www.norscout.com/no/company/820224892-atletico-neshallen-as) | Nes | - | 2,28 mill. kr | −3,3 % |
| [FENSTAD SPA AS](https://www.norscout.com/no/company/993636428-fenstad-spa-as) | Nes | - | 2 mill. kr | +1,1 % |
| [SØSTRENE HVEEM AS](https://www.norscout.com/no/company/929074254-sostrene-hveem-as) | Nes | - | 1,66 mill. kr | −22 % |
| [SALONG ALEKSANDERSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/998824214-salong-aleksandersen-as) | Nes | - | 1,65 mill. kr | +8,6 % |
| [LØVE BEAUTY HOME AS](https://www.norscout.com/no/company/832171212-love-beauty-home-as) | Nes | - | 1,44 mill. kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.09.2026.
