---
title: "GANTIC AS (994968548): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "GANTIC AS i Øygarden hadde 149 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 32 ansatte. Daglig leder er Erlend Hatten. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/994968548-gantic-as"
---

# GANTIC AS

Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet · Øygarden · Etablert 2009

- Org.nr: 994 968 548
- Telefon: 55 31 55 31
- E-post: post@gantic.no
- Nettsted: [gantic.no](https://www.gantic.no)
- Daglig leder: Erlend Hatten (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 149 mill. kr (+37,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 4,92 mill. kr (Margin 3,3 %)
- Ansatte: 32 (Ned fra 36 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 33
- oktober 2025: 31
- november 2025: 32
- desember 2025: 36
- februar 2026: 34
- april 2026: 35
- mai 2026: 33
- juni 2026: 32
- august 2026: 33
- september 2026: 34
- oktober 2026: 32

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 12,0 % (god). Opp fra 6,8 % i 2024
- Likviditet: 1,78 (god). Ned fra 1,90 i 2024
- Soliditet: 36,0 % (god). Opp fra 33,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 22,8 % | 9,4 % | 6,8 % | 12,0 % |
| Driftsmargin | 3,8 % | 6,8 % | 3,1 % | 2,3 % | 3,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 66,2 % | 15,4 % | 9,4 % | 27,3 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,35 | 2,07 | 1,90 | 1,78 |
| Soliditet | 21,0 % | 30,6 % | 34,5 % | 33,4 % | 36,0 % |
| Gjeldsgrad | 3,8 | 2,3 | 1,9 | 2,0 | 1,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 83 156 | 120 153 | 120 044 | 108 423 | 149 001 |
| Driftsresultat | 3 125 | 8 134 | 3 707 | 2 541 | 4 922 |
| Årsresultat | 1 884 | 5 025 | 1 598 | 1 047 | 3 663 |
| Driftsmargin | 3,8 % | 6,8 % | 3,1 % | 2,3 % | 3,3 % |
| Sum gjeld | 27 280 | 27 815 | 26 376 | 30 724 | 33 882 |
| Sum driftskostnader | 80 031 | - | 116 337 | 105 883 | 144 079 |
| Finansresultat | −727 | - | −1 700 | −1 171 | −206 |
| Resultat før skatt | - | 6 459 | 2 007 | 1 370 | 4 716 |
| Anleggsmidler | 4 245 | 3 978 | 2 149 | 2 416 | 5 043 |
| Omløpsmidler | - | 36 103 | 38 092 | 43 720 | 47 914 |
| Sum eiendeler | 34 520 | 40 082 | 40 241 | 46 136 | 52 958 |
| Egenkapital | 7 240 | 12 267 | 13 865 | 15 412 | 19 075 |
| Kortsiktig gjeld | - | 26 667 | 18 376 | 22 991 | 26 949 |
| Langsiktig gjeld | - | 1 148 | 8 000 | 7 733 | 6 933 |

## Ledelse og styre

- Erlend Hatten: Daglig leder og styremedlem
- Tommy Edvard Jørgensen: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Bleivassvegen 34, 5347 Ågotnes
- Postadresse: Pb. 98, 5346 Ågotnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.630 Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet
- Etablert: 18.12.2009
- Aksjekapital: 933 330 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2010
- Revisor: [REVISORPARTNER AS](https://www.norscout.com/no/company/922105170-revisorpartner-as)
- Størrelse: Nr. 60 av 574 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Import, eksport, utleie og handel med anleggsmaskiner og dertil hørende utstyr, samt service og kurs/opplæring som naturlig hører til slik virksomhet.

## Kunngjøringer

- 16.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000560681&sokeverdi=994968548&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FLOW CONTROL NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/937576927-flow-control-norway-as) | Øygarden | 11 | 161 mill. kr | −8,3 % |
| [SSP AS](https://www.norscout.com/no/company/990066000-ssp-as) | Øygarden | 6 | 15,4 mill. kr | −15,4 % |
| [S.K ANLEGG & MASKINUTSTYR AS](https://www.norscout.com/no/company/921325231-s-k-anlegg-maskinutstyr-as) | Øygarden | 5 | 9,24 mill. kr | +18 % |
| [HYDRAFIT AS](https://www.norscout.com/no/company/919486589-hydrafit-as) | Øygarden | - | 34,2 mill. kr | −10,3 % |
| [SILWER AS](https://www.norscout.com/no/company/813084422-silwer-as) | Øygarden | - | 28 mill. kr | +45,3 % |
| [HYDEX AS](https://www.norscout.com/no/company/985412537-hydex-as) | Øygarden | - | 16,5 mill. kr | −58,5 % |
| [BLEIVASSVEGEN 7 AS](https://www.norscout.com/no/company/996611345-bleivassvegen-7-as) | Øygarden | - | 624 000 kr | - |
| [QSST AS](https://www.norscout.com/no/company/997364317-qsst-as) | Øygarden | - | 292 500 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
