---
title: "GREEN MOUNTAIN AS (994989391): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "GREEN MOUNTAIN AS i Stavanger hadde 991 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 63 ansatte. Daglig leder er Truls Dishington. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/994989391-green-mountain-as"
---

# GREEN MOUNTAIN AS

Datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester · Stavanger · Etablert 2009

- Org.nr: 994 989 391
- Telefon: 50 50 96 00
- Nettsted: [greenmountain.no](https://greenmountain.no)
- Daglig leder: Truls Dishington

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 991 mill. kr (+20,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 360 mill. kr (Margin 36,3 %)
- Ansatte: 63 (Ned fra 68 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 197
- oktober 2025: 195
- november 2025: 70
- desember 2025: 68
- mars 2026: 65
- mai 2026: 61
- juli 2026: 62
- august 2026: 66
- september 2026: 62
- oktober 2026: 63

### Per sted

- Ytre Enebakk: 25 ansatte
- Rennesøy: 20 ansatte
- Rjukan: 18 ansatte
- Stavanger: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 1,1 % (svak). Ned fra 5,3 % i 2024
- Likviditet: 1,53 (god). Opp fra 0,65 i 2024
- Soliditet: 62,4 % (meget god). Opp fra 61,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 4,0 % | 12,6 % | 5,3 % | 1,1 % |
| Driftsmargin | −18,7 % | 34,0 % | 28,3 % | 37,5 % | 36,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 5,9 % | −1,4 % |
| Likviditetsgrad | 0,06 | 0,22 | 0,84 | 0,65 | 1,53 |
| Soliditet | 21,2 % | - | 61,4 % | 61,4 % | 62,4 % |
| Gjeldsgrad | 3,7 | - | 0,6 | 0,6 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| mill. kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 309 | 450 | 509 | 825 | 991 |
| Driftsresultat | −58 | 153 | 144 | 310 | 360 |
| Årsresultat | −46 | 55 | 711 | 334 | −87 |
| Driftsmargin | −18,7 % | 34 % | 28,3 % | 37,5 % | 36,3 % |
| Sum gjeld | 1 703 | 2 932 | 4 144 | 4 991 | 4 834 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 515 | - |
| Finansresultat | - | - | - | 118 | - |
| Resultat før skatt | −57 | 29 | 913 | 428 | −110 |
| Anleggsmidler | 2 062 | 5 811 | 10 202 | 12 619 | 12 363 |
| Omløpsmidler | 99 | 528 | 522 | 322 | 481 |
| Sum eiendeler | 2 161 | 6 339 | 10 724 | 12 941 | 12 844 |
| Egenkapital | 458 | - | 6 580 | 7 950 | 8 010 |
| Kortsiktig gjeld | 1 658 | 2 352 | 620 | 496 | 314 |
| Langsiktig gjeld | 45 | 580 | 3 524 | 4 495 | 4 521 |

## Ledelse og styre

- Truls Dishington: Daglig leder
- Eyal Chenkin: Styrets leder
- Knut Molaug: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Hodneveien 260, 4150 Rennesøy
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 63.100 Datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester
- Etablert: 22.12.2009
- Tidligere navn: GREEN MOUNTAIN DATA CENTRE AS (2010 til 2014); RENNESØYFJELLET AS (2010)
- Aksjekapital: 31 275 574,2 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2010
- Revisor: [DELOITTE AS](https://www.norscout.com/no/company/980211282-deloitte-as)
- Regnskapsfører: [ENORA AS](https://www.norscout.com/no/company/935701430-enora-as)
- Størrelse: Nr. 6 av 332 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Datasentervirksomhet og det som står i denne forbindelse.

## Siste endringer

- 16.06.2026: Daglig leder endret
- 16.06.2026: Kapitalforhøyelse registrert
- 14.02.2026: Regnskapsfører endret
- 14.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 22.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000709252&sokeverdi=994989391&spraak=nb)
- 16.06.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000385662&sokeverdi=994989391&spraak=nb)
- 16.06.2026: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000385663&sokeverdi=994989391&spraak=nb)
- 16.06.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000385550&sokeverdi=994989391&spraak=nb)
- 14.01.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000013593&sokeverdi=994989391&spraak=nb)
- 14.01.2026: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000013594&sokeverdi=994989391&spraak=nb)
- 20.08.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000705665&sokeverdi=994989391&spraak=nb)
- 20.08.2025: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000705666&sokeverdi=994989391&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 18.07.2024: Tilskudd fra ENOVA SF, 2,4 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [GREEN MOUNTAIN UNDHEIM INVESTMENT AS](https://www.norscout.com/no/company/933918963-green-mountain-undheim-investment-as) | Stavanger | 29 | 0 kr | - |
| [GREEN MOUNTAIN INNLANDET AS](https://www.norscout.com/no/company/829283352-green-mountain-innlandet-as) | Stavanger | 11 | 1,53 mrd. kr | +411 % |
| [GREEN MOUNTAIN HOLDINGS AS](https://www.norscout.com/no/company/933826651-green-mountain-holdings-as) | Stavanger | 10 | 23,6 mill. kr | - |
| [NET ZERO COMPUTE AS](https://www.norscout.com/no/company/920254977-net-zero-compute-as) | Stavanger | 10 | 0 kr | - |
| [WAIYS AS](https://www.norscout.com/no/company/926471872-waiys-as) | Stavanger | 5 | 1,8 mill. kr | −39,1 % |
| [GREEN MOUNTAIN VAGLE INVESTMENT AS](https://www.norscout.com/no/company/933826589-green-mountain-vagle-investment-as) | Stavanger | - | 84,7 mill. kr | - |
| [EASEE ENERGY SERVICES AS](https://www.norscout.com/no/company/932789698-easee-energy-services-as) | Stavanger | - | 4,68 mill. kr | - |
| [NETTSENTERET AS](https://www.norscout.com/no/company/989853376-nettsenteret-as) | Stavanger | - | 3,68 mill. kr | 0,0 % |

## Bedriftslister

- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [IT-selskaper i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/bergen)
- [IT-selskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/trondheim)
- [IT-selskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/baerum)
- [IT-selskaper i Asker](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/asker)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
