---
title: "STEINNES-VVS AS (995021366): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STEINNES-VVS AS i Stavanger hadde 29,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 16 ansatte. Daglig leder er Anders Steinnes. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/995021366-steinnes-vvs-as"
---

# STEINNES-VVS AS

Rørleggerarbeid · Stavanger · Etablert 2010

- Org.nr: 995 021 366
- Telefon: 48 09 08 00
- Nettsted: [steinnesvvs.no](https://www.steinnesvvs.no)
- Daglig leder: Anders Steinnes (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 29,3 mill. kr (+1,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 342 735 kr (Margin 1,2 %)
- Ansatte: 16

## Ansatte

- september 2025: 17
- oktober 2025: 16

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 4,5 % (svak). Ned fra 11,7 % i 2024
- Likviditet: 1,49 (tilfredsstillende). Ned fra 1,51 i 2024
- Soliditet: 38,9 % (god). Opp fra 33,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 8,6 % | −20,9 % | 11,7 % | 4,5 % |
| Driftsmargin | 9,7 % | 2,7 % | −9,1 % | 3,1 % | 1,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 33,2 % | 9,3 % |
| Likviditetsgrad | 1,38 | 1,46 | 1,27 | 1,51 | 1,49 |
| Soliditet | - | - | 26,9 % | 33,6 % | 38,9 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 2,7 | 2,0 | 1,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 29 137 | 35 581 | 22 478 | 29 033 | 29 341 |
| Driftsresultat | 2 829 | 947 | −2 049 | 912 | 343 |
| Årsresultat | 2 145 | 686 | −2 202 | 808 | 310 |
| Driftsmargin | 9,7 % | 2,7 % | −9,1 % | 3,1 % | 1,2 % |
| Sum gjeld | 6 769 | 7 590 | 5 504 | 5 598 | 5 100 |
| Sum driftskostnader | - | - | 24 527 | 28 121 | 28 999 |
| Finansresultat | - | - | −165 | −103 | −61 |
| Resultat før skatt | 2 751 | 884 | −2 214 | 808 | 282 |
| Anleggsmidler | 1 583 | 2 744 | 2 001 | 1 530 | 946 |
| Omløpsmidler | 8 815 | 9 078 | 5 533 | 6 906 | 7 401 |
| Sum eiendeler | 10 398 | 11 822 | 7 534 | 8 436 | 8 347 |
| Egenkapital | - | - | 2 030 | 2 839 | 3 247 |
| Kortsiktig gjeld | 6 392 | 6 215 | 4 342 | 4 573 | 4 965 |
| Langsiktig gjeld | 376 | 1 375 | 1 162 | 1 025 | 135 |

## Ledelse og styre

- Anders Steinnes: Daglig leder og styrets leder
- Rune Dale: Styremedlem
- Åshild Gard: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Boganesveien 33, 4020 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.221 Rørleggerarbeid
- Etablert: 01.01.2010
- Aksjekapital: 120 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2010
- Revisor: [REVISJON RYFYLKE AS](https://www.norscout.com/no/company/983549896-revisjon-ryfylke-as)
- Regnskapsfører: [RYGR ØKONOMI AS](https://www.norscout.com/no/company/976899709-rygr-okonomi-as)
- Størrelse: Nr. 250 av 2 656 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Rørleggervirksomhet. Butikk, salg av vvs artikler.

## Siste endringer

- 14.04.2026: Næringskode endret

## Kunngjøringer

- 15.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000555988&sokeverdi=995021366&spraak=nb)
- 01.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000513995&sokeverdi=995021366&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RØRLEGGER SUNDE AS](https://www.norscout.com/no/company/978662617-rorlegger-sunde-as) | Stavanger | 26 | 46,8 mill. kr | +17,7 % |
| [FLIPP EIENDOMSTJENESTER AS](https://www.norscout.com/no/company/931508830-flipp-eiendomstjenester-as) | Stavanger | 16 | 8,16 mill. kr | +462,6 % |
| [OSV SIVERTSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/937298056-osv-sivertsen-as) | Stavanger | 36 | 71,9 mill. kr | +8,8 % |
| [HUNDVÅG RØR OG BYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/930355380-hundvag-ror-og-bygg-as) | Stavanger | 11 | 6,8 mill. kr | - |
| [SIMEX RØR AS](https://www.norscout.com/no/company/917718393-simex-ror-as) | Stavanger | 42 | 85,7 mill. kr | −8,7 % |
| [RAGNAR SVENSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/932241536-ragnar-svensen-as) | Stavanger | 10 | 17,9 mill. kr | −46 % |
| [HABI AS](https://www.norscout.com/no/company/967866210-habi-as) | Stavanger | 61 | 123 mill. kr | +21,1 % |
| [CENTRUM RØR AS](https://www.norscout.com/no/company/986484248-centrum-ror-as) | Stavanger | 8 | 27,1 mill. kr | +0,7 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [Rørleggerfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/rorleggerfirmaer/stavanger)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
