---
title: "KVAM BYGGEVARER AS (995485621): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "KVAM BYGGEVARER AS i Kvam hadde 35,7 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 13 ansatte. Daglig leder er Bjørn Jarle Tordal. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/995485621-kvam-byggevarer-as"
---

# KVAM BYGGEVARER AS

Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · Kvam · Etablert 2010

- Org.nr: 995 485 621
- Telefon: 56 90 40 89
- Daglig leder: Bjørn Jarle Tordal (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 35,7 mill. kr (+17,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,15 mill. kr (Margin 6,0 %)
- Ansatte: 13 (Ned fra 16 i oktober 2025)

## Ansatte

- september 2025: 14
- oktober 2025: 16
- april 2026: 12
- mai 2026: 13
- juni 2026: 12
- juli 2026: 11
- september 2026: 12
- oktober 2026: 13

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 16,3 % (meget god). Opp fra 9,8 % i 2024
- Likviditet: 2,46 (meget god). Opp fra 1,98 i 2024
- Soliditet: 64,9 % (meget god). Opp fra 53,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 7,6 % | 9,8 % | 16,3 % |
| Driftsmargin | 15,8 % | 11,5 % | 3,4 % | 4,0 % | 6,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 17,2 % | 26,5 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,57 | 2,11 | 1,98 | 2,46 |
| Soliditet | - | - | 53,5 % | 53,2 % | 64,9 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,9 | 0,9 | 0,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 38 920 | 42 873 | 30 272 | 30 306 | 35 664 |
| Driftsresultat | 6 140 | 4 920 | 1 035 | 1 214 | 2 148 |
| Årsresultat | 4 725 | 3 742 | 759 | 894 | 1 633 |
| Driftsmargin | 15,8 % | 11,5 % | 3,4 % | 4,0 % | 6,0 % |
| Sum gjeld | 9 451 | 9 803 | 5 390 | 6 240 | 4 726 |
| Sum driftskostnader | 32 780 | - | 29 237 | 29 092 | 33 516 |
| Finansresultat | −80 | - | −61 | −68 | −47 |
| Resultat før skatt | - | 4 799 | 973 | 1 147 | 2 101 |
| Anleggsmidler | - | 293 | 240 | 1 009 | 1 853 |
| Omløpsmidler | - | 15 353 | 11 353 | 12 327 | 11 602 |
| Sum eiendeler | - | 15 646 | 11 592 | 13 336 | 13 455 |
| Egenkapital | - | - | 6 202 | 7 096 | 8 729 |
| Kortsiktig gjeld | - | 9 803 | 5 390 | 6 240 | 4 726 |
| Langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Bjørn Jarle Tordal: Daglig leder og styremedlem
- Bertil Ove Skeie: Styrets leder
- Johan Skeie: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Steinsdalsvegen 104, 5600 Norheimsund
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.520 Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass
- Etablert: 19.04.2010
- Tidligere navn: BYGGERN HARDANGERFJORD AS (2010 til 2019)
- Aksjekapital: 550 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2010
- Revisor: [FORVIS MAZARS AS](https://www.norscout.com/no/company/979605994-forvis-mazars-as)
- Regnskapsfører: [ECIT SERVICES AS](https://www.norscout.com/no/company/993800139-ecit-services-as)
- Størrelse: Nr. 113 av 988 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Butikkhandel med bredt utvalg av jernvarer, fargevarer, andre byggevarer og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.

## Kunngjøringer

- 29.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000450721&sokeverdi=995485621&spraak=nb)
- 08.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000559213&sokeverdi=995485621&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [XL-BYGG KVAM AS](https://www.norscout.com/no/company/932254735-xl-bygg-kvam-as) | Kvam | 14 | 34,9 mill. kr | +13,6 % |
| [NORHEIMSUND FARGEHANDEL AS](https://www.norscout.com/no/company/933861945-norheimsund-fargehandel-as) | Kvam | 9 | 15,1 mill. kr | +32,5 % |
| [GULES MEK OG LANDBRUKSVERKSTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/956648092-gules-mek-og-landbruksverkstad-as) | Kvam | 14 | 89,1 mill. kr | −9,5 % |
| [NORHEIMSUND JERNVAREHANDEL AS](https://www.norscout.com/no/company/932314371-norheimsund-jernvarehandel-as) | Kvam | 5 | 5,98 mill. kr | +26,5 % |
| [JA2 INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/934751590-ja2-invest-as) | Kvam | - | 0 kr | - |
| [ØKSLE AS](https://www.norscout.com/no/company/927298015-oksle-as) | Kvam | - | - | - |
| [MO SPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/985785236-mo-sport-as) | Kvam | 13 | 23,1 mill. kr | −0,9 % |
| [KIK DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/923258892-kik-drift-as) | Kvam | 12 | 6,23 mill. kr | +2,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
