---
title: "SEIL NORGE AS (995785773): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SEIL NORGE AS i Vega hadde 27,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 8 ansatte. Daglig leder er Emil Engebrigtsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/995785773-seil-norge-as"
---

# SEIL NORGE AS

Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører · Vega · Etablert 2010

- Org.nr: 995 785 773
- Telefon: 41 29 79 00
- E-post: flaskepost@seilnorge.no
- Nettsted: [seilnorge.no](https://www.seilnorge.no)
- Daglig leder: Emil Engebrigtsen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 27,3 mill. kr (+30,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,4 mill. kr (Margin 8,8 %)
- Ansatte: 8 (Opp fra 7 i november 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 8
- november 2025: 7
- januar 2026: 8
- februar 2026: 9
- juli 2026: 8
- september 2026: 9
- oktober 2026: 8

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 12,7 % (god). Opp fra 11,3 % i 2024
- Likviditet: 0,52 (svak). Ned fra 0,72 i 2024
- Soliditet: 27,8 % (god). Opp fra 27,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 2,4 % | 5,9 % | 11,3 % | 12,7 % |
| Driftsmargin | 11,4 % | 1,3 % | 3,3 % | 6,2 % | 8,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 7,6 % | 11,8 % | 32,3 % | 36,5 % |
| Likviditetsgrad | 0,23 | 0,44 | 0,55 | 0,72 | 0,52 |
| Soliditet | −2,0 % | 34,5 % | 26,7 % | 27,2 % | 27,8 % |
| Gjeldsgrad | - | 1,9 | 2,7 | 2,7 | 2,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 8 148 | 16 676 | 20 571 | 20 933 | 27 250 |
| Driftsresultat | 931 | 211 | 679 | 1 296 | 2 399 |
| Årsresultat | 757 | 117 | 393 | 1 135 | 1 586 |
| Driftsmargin | 11,4 % | 1,3 % | 3,3 % | 6,2 % | 8,8 % |
| Sum gjeld | 8 337 | 6 167 | 9 992 | 12 817 | 16 517 |
| Sum driftskostnader | - | - | 19 893 | 19 638 | 24 852 |
| Finansresultat | - | - | −273 | 64 | −364 |
| Resultat før skatt | 757 | 117 | 406 | 1 360 | 2 035 |
| Anleggsmidler | 7 038 | 7 090 | 10 461 | 12 674 | 18 550 |
| Omløpsmidler | 1 136 | 2 331 | 3 179 | 4 926 | 4 336 |
| Sum eiendeler | 8 174 | 9 421 | 13 640 | 17 600 | 22 886 |
| Egenkapital | −163 | 3 254 | 3 647 | 4 782 | 6 369 |
| Kortsiktig gjeld | 4 846 | 5 270 | 5 791 | 6 831 | 8 371 |
| Langsiktig gjeld | 3 491 | 897 | 4 201 | 5 987 | 8 146 |

## Ledelse og styre

- Emil Engebrigtsen: Daglig leder og styremedlem
- Thorleif Thorleifsson: Styrets leder
- Johan Aron Niklas Halfen: Styremedlem
- Erik Engebrigtsen: Styremedlem
- Thomas Lien: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Vågen, Himmelblåveien 67, 8985 Ylvingen
- Postadresse: c/o Emil Engebrigtsen, Tangenveien 174, 1456 Nesoddtangen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 79.121 Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører
- Etablert: 11.06.2010
- Aksjekapital: 113 200 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2011
- Revisor: [FORVIS MAZARS AS](https://www.norscout.com/no/company/979605994-forvis-mazars-as)
- Størrelse: Nr. 30 av 778 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Tilby undervisning, kurs og arrangementer innenfor feltene seiling, økologi og fornybar energi. Selskapet skal også tilby utleie av seilbåt. Selskapet skal også drive noe videresalg av maritime produkter som seilklær og utstyr, hovedsaklig til egne kursdeltagere.

## Siste endringer

- 31.10.2026: Styret endret
- 17.03.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 31.10.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000827520&sokeverdi=995785773&spraak=nb)
- 06.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000506582&sokeverdi=995785773&spraak=nb)
- 17.03.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000118511&sokeverdi=995785773&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HIMMELBLÅ UTVIKLING AS](https://www.norscout.com/no/company/922215707-himmelbla-utvikling-as) | Vega | - | 495 840 kr | - |
| [BRUA-BUA AS](https://www.norscout.com/no/company/920954391-brua-bua-as) | Hvaler | 9 | 1,29 mill. kr | - |
| [GULSRUD BOOKING AS](https://www.norscout.com/no/company/926187406-gulsrud-booking-as) | Tønsberg | 8 | 14,6 mill. kr | −2,4 % |
| [BJØRNAFJORDENOPPLEVELSER AS](https://www.norscout.com/no/company/922020760-bjornafjordenopplevelser-as) | Bjørnafjorden | 9 | 2,09 mill. kr | +10,2 % |
| [N SOUL ADVENTURES AS](https://www.norscout.com/no/company/932121980-n-soul-adventures-as) | Tromsø | 8 | 12,7 mill. kr | +23,7 % |
| [GOALIVE AS](https://www.norscout.com/no/company/895769622-goalive-as) | Oslo | 9 | 2,24 mill. kr | +44,3 % |
| [TOTAL PRODUCTION AS](https://www.norscout.com/no/company/916144601-total-production-as) | Lillehammer | 8 | 11,3 mill. kr | +32,8 % |
| [COCKPIT EVENT AS](https://www.norscout.com/no/company/917640106-cockpit-event-as) | Ullensaker | 9 | 2,4 mill. kr | +11,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
