---
title: "TREND HÅRDESIGN AS (995818205): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "TREND HÅRDESIGN AS i Bømlo hadde 2,16 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Brit Stavland. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/995818205-trend-hardesign-as"
---

# TREND HÅRDESIGN AS

Frisering og barbering · Bømlo

- Org.nr: 995 818 205
- Telefon: 476 04 358
- Daglig leder: Brit Stavland (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,16 mill. kr (+5,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −36 841 kr (Margin −1,7 %)
- Etablert: 2010

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −6,0 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −4,0 % i 2024
- Likviditet: 1,58 (god). Ned fra 1,68 i 2024
- Soliditet: 36,7 % (god). Ned fra 40,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | −4,0 % | −6,0 % |
| Driftsmargin | −5,0 % | 1,8 % | 2,7 % | −1,3 % | −1,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | −10,0 % | −16,4 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,81 | 1,68 | 1,58 |
| Soliditet | - | - | 44,8 % | 40,6 % | 36,7 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 1,2 | 1,5 | 1,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 027 | 1 980 | 2 046 | 2 054 | 2 165 |
| Driftsresultat | −100 | 36 | 55 | −26 | −37 |
| Årsresultat | −100 | 36 | 56 | −26 | −37 |
| Driftsmargin | −5,0 % | 1,8 % | 2,7 % | −1,3 % | −1,7 % |
| Sum gjeld | 333 | 338 | 335 | 360 | 360 |
| Sum driftskostnader | 2 127 | 1 944 | 1 991 | 2 080 | 2 202 |
| Finansresultat | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | - | - | 56 | −26 | −37 |
| Anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Omløpsmidler | - | - | 607 | 606 | 568 |
| Sum eiendeler | - | - | 607 | 606 | 568 |
| Egenkapital | - | - | 272 | 246 | 208 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 335 | 360 | 360 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Brit Stavland: Daglig leder og styremedlem
- Mona Sortland: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Hollundsdalen 2, 5430 Bremnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 96.210 Frisering og barbering
- Etablert: 04.08.2010
- Tidligere navn: MONA'S FRISØRSALONG AS (2010 til 2018)
- Aksjekapital: 90 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2010
- Regnskapsfører: [ECIT FORRETNINGSPARTNER AS](https://www.norscout.com/no/company/990945748-ecit-forretningspartner-as)
- Størrelse: Nr. 1 200 av 2 780 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Frisør, samt eie aksjer i andre selskap.

## Kunngjøringer

- 09.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000253471&sokeverdi=995818205&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SPIRIT FRISØR AS](https://www.norscout.com/no/company/811998702-spirit-frisor-as) | Bømlo | 5 | 2,87 mill. kr | −1,0 % |
| [MOSTER HÅRDESIGN AS](https://www.norscout.com/no/company/913749162-moster-hardesign-as) | Bømlo | - | 1,76 mill. kr | +12 % |
| [IDÈ SALONGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/997943392-ide-salongen-as) | Bømlo | 7 | 5,16 mill. kr | +13,9 % |
| [ISAM FRISØR AS](https://www.norscout.com/no/company/916753918-isam-frisor-as) | Bømlo | - | 1,4 mill. kr | −7,3 % |
| [SANS HÅR & MAKE-UP AS](https://www.norscout.com/no/company/988049735-sans-har-make-up-as) | Bømlo | 11 | 8,35 mill. kr | +6,9 % |
| [VÅGEN HÅRSTUDIO AS](https://www.norscout.com/no/company/829726432-vagen-harstudio-as) | Bømlo | - | 957 772 kr | −4,7 % |
| [NATALJA'S FRISØR AS](https://www.norscout.com/no/company/919766735-natalja-s-frisor-as) | Bømlo | - | 494 966 kr | - |
| [BØMLO GRAVFERDSBYRÅ AS](https://www.norscout.com/no/company/998178037-bomlo-gravferdsbyra-as) | Bømlo | 5 | 4,46 mill. kr | +26,6 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 10.05.2026.
