---
title: "SENTRUM BILSERVICE AS (995843803): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SENTRUM BILSERVICE AS i Halden hadde 14,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 8 ansatte. Daglig leder er Matias Midtlien. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/995843803-sentrum-bilservice-as"
---

# SENTRUM BILSERVICE AS

Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Halden · Etablert 2010

- Org.nr: 995 843 803
- Telefon: 69 18 15 31
- Daglig leder: Matias Midtlien (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 14,3 mill. kr (+2,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,73 mill. kr (Margin 19,2 %)
- Ansatte: 8

## Ansatte

- september 2025: 9
- november 2025: 8

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 60,8 % (meget god). Ned fra 71,7 % i 2024
- Likviditet: 1,08 (tilfredsstillende). Opp fra 1,05 i 2024
- Soliditet: 13,4 % (tilfredsstillende). Opp fra 8,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 45,6 % | 67,3 % | 71,7 % | 60,8 % |
| Driftsmargin | 13,8 % | 14,2 % | 23,4 % | 22,8 % | 19,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 636,5 % | 724,3 % | 548,9 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,12 | 1,05 | 1,08 |
| Soliditet | 50,9 % | 10,2 % | 10,8 % | 8,8 % | 13,4 % |
| Gjeldsgrad | 1,0 | 8,8 | 8,3 | 10,3 | 6,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 7 915 | 8 477 | 10 544 | 13 852 | 14 258 |
| Driftsresultat | 1 089 | 1 205 | 2 467 | 3 158 | 2 734 |
| Årsresultat | 847 | 938 | 1 898 | 2 470 | 2 179 |
| Driftsmargin | 13,8 % | 14,2 % | 23,4 % | 22,8 % | 19,2 % |
| Sum gjeld | 1 047 | 2 841 | 3 724 | 4 348 | 3 875 |
| Sum driftskostnader | 6 826 | 7 272 | 8 077 | 10 695 | 11 524 |
| Finansresultat | −4 | −3 | −4 | 1 | 70 |
| Resultat før skatt | - | - | 2 463 | 3 159 | 2 804 |
| Anleggsmidler | 42 | 55 | 20 | 192 | 308 |
| Omløpsmidler | - | - | 4 155 | 4 578 | 4 168 |
| Sum eiendeler | 2 132 | 3 163 | 4 175 | 4 770 | 4 476 |
| Egenkapital | 1 085 | 323 | 451 | 421 | 601 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 3 724 | 4 348 | 3 875 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Matias Midtlien: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Sommerroveien 4, 1793 Tistedal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 95.310 Reparasjon og vedlikehold av motorvogner
- Etablert: 02.08.2010
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2010
- Revisor: [CENTER REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/916788517-center-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [ALL-REGNSKAPSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/986376496-all-regnskapservice-as)
- Størrelse: Nr. 769 av 2 968 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive bilverksted med reparasjon og utbedring, import, kjøp og salg av biler.

## Kunngjøringer

- 09.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000253472&sokeverdi=995843803&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HALDEN SKADESENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/927558076-halden-skadesenter-as) | Halden | 10 | 36,4 mill. kr | −11,2 % |
| [VENG BILVERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/932869705-veng-bilverksted-as) | Halden | 8 | 8,69 mill. kr | +31,9 % |
| [HALDEN AUTOSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/920041299-halden-autoservice-as) | Halden | 13 | 17,9 mill. kr | +7,0 % |
| [BAKKEN AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/938121788-bakken-auto-as) | Halden | 6 | 4,58 mill. kr | −2,1 % |
| [SARPSBORG LAKKERING AS](https://www.norscout.com/no/company/913837630-sarpsborg-lakkering-as) | Halden | 14 | 17,5 mill. kr | +2,3 % |
| [DEKK PARTNER HALDEN AS](https://www.norscout.com/no/company/921628498-dekk-partner-halden-as) | Halden | 5 | 6,8 mill. kr | +19,8 % |
| [DAHLES AUTO HALDEN AS](https://www.norscout.com/no/company/918490078-dahles-auto-halden-as) | Halden | 23 | 202 mill. kr | +25,1 % |
| [LØWENGREENS AUTOSPA AS](https://www.norscout.com/no/company/927049414-lowengreens-autospa-as) | Halden | 5 | 2,15 mill. kr | +21,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 10.05.2026.
