---
title: "STENSHAGEN INVEST AS (995906058): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STENSHAGEN INVEST AS i Oslo hadde 2,88 mrd. kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Daglig leder er Jørgen Stenshagen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/995906058-stenshagen-invest-as"
---

# STENSHAGEN INVEST AS

Detaljhandel med motorvogner · Oslo · Etablert 2010

Heleid av [EGIL STENSHAGEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/910356488-egil-stenshagen-holding-as)

- Org.nr: 995 906 058
- Daglig leder: Jørgen Stenshagen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,88 mrd. kr (+124,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,87 mrd. kr (Margin 99,4 %)
- Ansatte: 5

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 45,9 % (meget god). Opp fra 29,2 % i 2024
- Likviditet: 14,17 (meget god). Ned fra 14,66 i 2024
- Soliditet: 93,5 % (meget god). Ned fra 94,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −0,7 % | 13,3 % | 29,2 % | 45,9 % |
| Driftsmargin | 98,5 % | - | 96,7 % | 98,8 % | 99,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −0,8 % | 13,6 % | 31,1 % | 48,5 % |
| Likviditetsgrad | 309,37 | 242,60 | 11,23 | 14,66 | 14,17 |
| Soliditet | 99,2 % | 99,2 % | 93,2 % | 94,1 % | 93,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| mill. kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 980,0 | −16,9 | 474,0 | 1 282,6 | 2 884,3 |
| Driftsresultat | 965,3 | −31,9 | 458,2 | 1 267,2 | 2 867,3 |
| Årsresultat | 968,6 | −24,0 | 489,2 | 1 251,2 | 2 853,6 |
| Driftsmargin | 98,5 % | - | 96,7 % | 98,8 % | 99,4 % |
| Sum gjeld | 27,5 | 28,2 | 262,6 | 290,6 | 493,5 |
| Sum driftskostnader | - | - | 15,8 | 15,4 | 17,0 |
| Finansresultat | - | - | 17,2 | 8,1 | −15,9 |
| Resultat før skatt | 967,6 | −26,0 | 475,4 | 1 275,3 | 2 851,5 |
| Anleggsmidler | 16,2 | 16,5 | 918,5 | 962,2 | 889,2 |
| Omløpsmidler | 3 400,0 | 3 376,3 | 2 948,1 | 3 930,1 | 6 759,5 |
| Sum eiendeler | 3 416,2 | 3 392,9 | 3 866,6 | 4 892,3 | 7 648,8 |
| Egenkapital | 3 388,7 | 3 364,7 | 3 603,9 | 4 601,7 | 7 155,3 |
| Kortsiktig gjeld | 11,0 | 13,9 | 262,6 | 268,1 | 477,2 |
| Langsiktig gjeld | 16,5 | 14,2 | 0,0 | 22,5 | 16,3 |

## Konsern

3 selskaper.

- [EGIL STENSHAGEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/910356488-egil-stenshagen-holding-as) (Morselskap)
  - [STARCO NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/934531345-starco-norge-as) (60 ansatte)
  - STENSHAGEN INVEST AS (Denne bedriften)

## Ledelse og styre

- Jørgen Stenshagen: Daglig leder
- Egil Stenshagen: Styrets leder
- Jo Olav Lunder: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Haakon VIIs gate 2, 0161 Oslo
- Postadresse: c/o Lars Hatletveit, Grindene 10, 3409 Tranby
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.810 Detaljhandel med motorvogner
- Etablert: 01.08.2010
- Aksjekapital: 150 000 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Størrelse: Nr. 4 av 2 416 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investering i verdipapirer.

## Siste endringer

- 06.10.2026: Revisor endret
- 02.07.2026: Revisor endret
- 04.11.2025: Næringskode endret

## Kunngjøringer

- 06.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000786918&sokeverdi=995906058&spraak=nb)
- 15.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000695280&sokeverdi=995906058&spraak=nb)
- 01.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000481128&sokeverdi=995906058&spraak=nb)
- 07.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000551346&sokeverdi=995906058&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HAUSMANNS AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/896693352-hausmanns-auto-as) | Oslo | 6 | 5,17 mill. kr | −22,8 % |
| [STOR-OSLO BRUKTBIL AS](https://www.norscout.com/no/company/917423830-stor-oslo-bruktbil-as) | Oslo | 5 | 217 mill. kr | −45,2 % |
| [LUXURY RIDES AS](https://www.norscout.com/no/company/926560921-luxury-rides-as) | Oslo | 6 | 5,55 mill. kr | +269,8 % |
| [BENGTSON AUTOMARIN AS](https://www.norscout.com/no/company/929481291-bengtson-automarin-as) | Oslo | 5 | 137 mill. kr | +0,8 % |
| [REMMAN MOBILITY NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/934091213-remman-mobility-norway-as) | Oslo | 6 | 7,31 mill. kr | - |
| [LUCID NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/927940183-lucid-norway-as) | Oslo | 5 | 42,8 mill. kr | +18,8 % |
| [AUTOZENTRUM HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/978655289-autozentrum-holding-as) | Oslo | 6 | 11,9 mill. kr | −41,7 % |
| [OSLO AUTOSALG AS](https://www.norscout.com/no/company/964385688-oslo-autosalg-as) | Oslo | 5 | 42,6 mill. kr | +1,5 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/oslo)
- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [Transportbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/oslo)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)

Kilde: Norscout. Oppdatert 16.08.2026.
