---
title: "SPORTY ØRJE AS (995933012): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SPORTY ØRJE AS i Marker hadde 2,83 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 10 ansatte. Daglig leder er Siv Renate Fagerås. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/995933012-sporty-orje-as"
---

# SPORTY ØRJE AS

Treningssentervirksomhet · Marker · Etablert 2010

- Org.nr: 995 933 012
- Telefon: 924 61 736
- Daglig leder: Siv Renate Fagerås (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,83 mill. kr (+2,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 496 107 kr (Margin 17,5 %)
- Ansatte: 10

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 21,9 % (meget god). Ned fra 30,3 % i 2024
- Likviditet: 2,83 (meget god). Opp fra 2,82 i 2024
- Soliditet: 68,8 % (meget god). Opp fra 67,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 30,3 % | 21,9 % |
| Driftsmargin | 17,2 % | 21,1 % | 17,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 50,1 % | 32,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,96 | 2,82 | 2,83 |
| Soliditet | 52,4 % | 67,5 % | 68,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,9 | 0,5 | 0,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 3 145 | 2 769 | 2 835 |
| Driftsresultat | 542 | 584 | 496 |
| Årsresultat | 445 | 495 | 433 |
| Driftsmargin | 17,2 % | 21,1 % | 17,5 % |
| Sum gjeld | 926 | 729 | 884 |
| Sum driftskostnader | 2 603 | 2 185 | 2 339 |
| Finansresultat | 29 | 51 | 59 |
| Resultat før skatt | 572 | 635 | 555 |
| Anleggsmidler | 128 | 185 | 332 |
| Omløpsmidler | 1 819 | 2 060 | 2 500 |
| Sum eiendeler | 1 947 | 2 244 | 2 832 |
| Egenkapital | 1 020 | 1 515 | 1 948 |
| Kortsiktig gjeld | 926 | 729 | 884 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Siv Renate Fagerås: Daglig leder og styrets leder
- Lars Ove Fagerås: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Skolegata 3, 1870 Ørje
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.130 Treningssentervirksomhet
- Etablert: 10.09.2010
- Tidligere navn: FAMILY SPORTS CLUB ØRJE AS (2010 til 2025)
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Regnskapsfører: [ØRJE REGNSKAPSKONTOR AS](https://www.norscout.com/no/company/913876954-orje-regnskapskontor-as)
- Størrelse: Nr. 340 av 854 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Treningssenter. Egen styrkeavdeling, sal og spinning. Salg av drikke, klærog andre varer/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.

## Siste endringer

- 12.11.2025: Antall ansatte endret til 10

## Kunngjøringer

- 11.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000372948&sokeverdi=995933012&spraak=nb)
- 15.07.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000584456&sokeverdi=995933012&spraak=nb)
- 15.07.2025: [Foretaksnavn](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000584455&sokeverdi=995933012&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [OVER KÖLEN AS](https://www.norscout.com/no/company/988392162-over-kolen-as) | Marker | - | 519 092 kr | - |
| [NIVAS NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/927976870-nivas-norway-as) | Giske | 10 | 3,34 mill. kr | - |
| [FRES FITNESS AS](https://www.norscout.com/no/company/821319862-fres-fitness-as) | Stange | 10 | 2,77 mill. kr | −0,8 % |
| [REVETAL TRENINGSSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/918119566-revetal-treningssenter-as) | Tønsberg | 10 | 4,79 mill. kr | +8,7 % |
| [ATLETICA - IDRETTENS TRENINGSSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/998437717-atletica-idrettens-treningssenter-as) | Arendal | 10 | 2,14 mill. kr | −13 % |
| [IFORM TRENINGSSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/998765323-iform-treningssenter-as) | Bamble | 10 | 5,07 mill. kr | −0,4 % |
| [KICK TRENINGSSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/994445928-kick-treningssenter-as) | Kongsberg | 10 | 1,89 mill. kr | +4,5 % |
| [SPORTICA AS](https://www.norscout.com/no/company/991687475-sportica-as) | Ullensaker | 10 | 5,59 mill. kr | −3,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 19.03.2026.
