---
title: "RØROSREIN AS (995939711): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RØROSREIN AS i Røros hadde 14,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 47 ansatte. Daglig leder er Eva Nordfjell. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/995939711-rorosrein-as"
---

# RØROSREIN AS

Bearbeiding og konservering av kjøtt unntatt fjørfekjøtt · Røros · Etablert 2010

- Org.nr: 995 939 711
- E-post: post@rorosrein.no
- Nettsted: [rorosrein.no](https://www.rorosrein.no)
- Daglig leder: Eva Nordfjell

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 14,2 mill. kr (−14,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −75 000 kr (Margin −0,5 %)
- Ansatte: 47 (Opp fra 38 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 33
- oktober 2025: 37
- november 2025: 38
- januar 2026: 47
- februar 2026: 48
- mars 2026: 52
- mai 2026: 53
- juni 2026: 46
- oktober 2026: 47

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −0,9 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 3,2 % i 2024
- Likviditet: 1,04 (tilfredsstillende). Opp fra 1,01 i 2024
- Soliditet: 32,0 % (god). Ned fra 32,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −8,6 % | −20,4 % | 3,2 % | −0,9 % |
| Driftsmargin | 0,8 % | −6,5 % | −13,2 % | 1,8 % | −0,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −50,3 % | −61,5 % | −3,5 % | −18,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,60 | 1,32 | 0,96 | 1,01 | 1,04 |
| Soliditet | 2,0 % | 46,0 % | 28,0 % | 32,1 % | 32,0 % |
| Gjeldsgrad | 48,9 | 1,2 | 2,6 | 2,1 | 2,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 13 000 | 14 361 | 16 601 | 16 643 | 14 204 |
| Driftsresultat | 98 | −932 | −2 199 | 292 | −75 |
| Årsresultat | −335 | −1 384 | −2 496 | −96 | −460 |
| Driftsmargin | 0,8 % | −6,5 % | −13,2 % | 1,8 % | −0,5 % |
| Sum gjeld | 9 874 | 6 228 | 7 220 | 5 738 | 4 800 |
| Resultat før skatt | −335 | −1 384 | −2 496 | −96 | −460 |
| Anleggsmidler | 5 110 | 4 615 | 4 521 | 4 047 | 3 389 |
| Omløpsmidler | 4 967 | 6 918 | 5 509 | 4 405 | 3 665 |
| Sum eiendeler | 10 076 | 11 533 | 10 030 | 8 452 | 7 054 |
| Egenkapital | 202 | 5 305 | 2 810 | 2 714 | 2 254 |
| Kortsiktig gjeld | 3 104 | 5 228 | 5 730 | 4 345 | 3 514 |
| Langsiktig gjeld | 6 770 | 1 000 | 1 490 | 1 393 | 1 286 |

## Ledelse og styre

- Eva Nordfjell: Daglig leder
- Kjell Hans Bakke: Styrets leder
- Bjørn Flagestad: Styremedlem
- Knut Tørresdal: Styremedlem
- Torgeir Mjør Grimsrud: Styremedlem
- Lasse Søgaard: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Hagaveien 17, 7374 Røros
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 10.110 Bearbeiding og konservering av kjøtt unntatt fjørfekjøtt
- Etablert: 11.08.2010
- Aksjekapital: 1 999 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2011
- Revisor: [REVISORKONSULT AS](https://www.norscout.com/no/company/928942767-revisorkonsult-as)
- Regnskapsfører: ACCOUNTOR AS
- Størrelse: Nr. 42 av 124 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Selskapets virksomhet er omsetning av opplevelser knyttet til sørsamisk mat og kultur, bearbeiding og salg av reinsdyrkjøtt, og servering og cafédrift.

## Kunngjøringer

- 03.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000654579&sokeverdi=995939711&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STENSAAS REINSDYRSLAKTERI AS](https://www.norscout.com/no/company/954463028-stensaas-reinsdyrslakteri-as) | Røros | 98 | 129 mill. kr | +25,2 % |
| [RØROS SLAKTERI AS](https://www.norscout.com/no/company/947979248-roros-slakteri-as) | Røros | 34 | 192 mill. kr | +10,8 % |
| [RØROSMEIERIET AS](https://www.norscout.com/no/company/983973736-rorosmeieriet-as) | Røros | 73 | 461 mill. kr | +36,7 % |
| [TRYGSTAD BAKERI OG KONDITORI AS](https://www.norscout.com/no/company/998536170-trygstad-bakeri-og-konditori-as) | Røros | 35 | 21,9 mill. kr | +3,4 % |
| [RØROS MAT OG CATERING AS](https://www.norscout.com/no/company/920223923-roros-mat-og-catering-as) | Røros | 30 | 9,67 mill. kr | +1,5 % |
| [GALÅVOLDEN GÅRD AS](https://www.norscout.com/no/company/913038770-galavolden-gard-as) | Røros | 17 | 19,8 mill. kr | +9,8 % |
| [RØROSBAKER'N AS](https://www.norscout.com/no/company/917856443-rorosbaker-n-as) | Røros | 14 | 23,1 mill. kr | +29,1 % |
| [KALSA GÅRDSBAKERI AS](https://www.norscout.com/no/company/821087112-kalsa-gardsbakeri-as) | Røros | 13 | 861 453 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
