---
title: "TRYSIL PUKKVERK AS (995976285): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "TRYSIL PUKKVERK AS i Trysil hadde 10,6 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Mikael Bakken. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/995976285-trysil-pukkverk-as"
---

# TRYSIL PUKKVERK AS

Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin · Trysil

- Org.nr: 995 976 285
- Nettsted: [facebook.com/TrysilPukkverk/?locale=nb_NO](https://www.facebook.com/TrysilPukkverk/?locale=nb_NO)
- Daglig leder: Mikael Bakken (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 10,6 mill. kr (−10,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −886 564 kr (Margin −8,4 %)
- Etablert: 2010

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −4,9 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 7,3 % i 2024
- Likviditet: 1,98 (god). Opp fra 1,95 i 2024
- Soliditet: 11,2 % (tilfredsstillende). Ned fra 15,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 0,2 % | −8,5 % | 7,3 % | −4,9 % |
| Driftsmargin | 4,7 % | 0,1 % | −16,0 % | 10,8 % | −8,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −2,2 % | −55,0 % | 28,9 % | −52,4 % |
| Likviditetsgrad | 3,17 | 4,95 | 2,51 | 1,95 | 1,98 |
| Soliditet | 26,0 % | 23,8 % | 15,0 % | 15,9 % | 11,2 % |
| Gjeldsgrad | 2,9 | 3,2 | 5,7 | 5,3 | 7,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 9 817 | 11 418 | 8 844 | 11 831 | 10 555 |
| Driftsresultat | 461 | 11 | −1 414 | 1 273 | −887 |
| Årsresultat | 329 | −65 | −1 480 | 769 | −1 280 |
| Driftsmargin | 4,7 % | 0,1 % | −16 % | 10,8 % | −8,4 % |
| Sum gjeld | 11 130 | 12 271 | 13 392 | 16 505 | 14 632 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | - | 11 441 |
| Finansresultat | - | - | - | - | −417 |
| Resultat før skatt | 422 | −84 | −1 704 | 792 | −1 303 |
| Anleggsmidler | 6 633 | 7 504 | 8 586 | 10 313 | 10 024 |
| Omløpsmidler | 8 400 | 8 605 | 7 163 | 9 318 | 6 454 |
| Sum eiendeler | 15 033 | 16 109 | 15 750 | 19 631 | 16 478 |
| Egenkapital | 3 903 | 3 838 | 2 357 | 3 126 | 1 846 |
| Kortsiktig gjeld | 2 652 | 1 739 | 2 855 | 4 768 | 3 262 |
| Langsiktig gjeld | 8 478 | 10 532 | 10 537 | 11 737 | 11 371 |

## Ledelse og styre

- Mikael Bakken: Daglig leder og styremedlem
- Stefan Bakken: Styrets leder
- Evy Melby: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Flendalsvegen 527, 2420 Trysil
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 08.120 Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin
- Etablert: 07.09.2010
- Aksjekapital: 3 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2010
- Revisor: [FRAM REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/957668933-fram-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [TRYSIL ØKONOMISENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/992420561-trysil-okonomisenter-as)
- Størrelse: Nr. 104 av 262 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive pukkverk og annen virksomhet som naturlig hører inn under dette. Selskapet kan også gjøre seg interessert i andre selskaper ved aksjetegning eller på annen måte.

## Siste endringer

- 25.06.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 08.10.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000791266&sokeverdi=995976285&spraak=nb)
- 25.06.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000428540&sokeverdi=995976285&spraak=nb)
- 02.06.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000341282&sokeverdi=995976285&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ENGEMOEN GRUSTAK AS](https://www.norscout.com/no/company/984429045-engemoen-grustak-as) | Trysil | - | 8,24 mill. kr | −3,4 % |
| [HØGÅSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/985267812-hogasen-as) | Trysil | - | 3,41 mill. kr | +5,3 % |
| [GJØLME PUKKVERK AS](https://www.norscout.com/no/company/929524330-gjolme-pukkverk-as) | Stjørdal | - | 10,6 mill. kr | −22 % |
| [JARLE NORBYE AS](https://www.norscout.com/no/company/971193964-jarle-norbye-as) | Tromsø | - | 10 mill. kr | +19,7 % |
| [GUDBRANDSDAL PUKK AS](https://www.norscout.com/no/company/897378922-gudbrandsdal-pukk-as) | Ringebu | - | 10,8 mill. kr | −8,3 % |
| [KVESTAD MASSEMOTTAK AS](https://www.norscout.com/no/company/925560162-kvestad-massemottak-as) | Ås | - | 9,97 mill. kr | +13,2 % |
| [FJÆREKILEN SANDTAK AS](https://www.norscout.com/no/company/925982385-fjaerekilen-sandtak-as) | Skien | - | 11,2 mill. kr | −3,0 % |
| [OS KNUSEVERK AS](https://www.norscout.com/no/company/930785865-os-knuseverk-as) | Bjørnafjorden | - | 9,94 mill. kr | −13,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 09.10.2026.
