---
title: "FURNES BILSERVICE AS (996170845): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FURNES BILSERVICE AS i Sula hadde 6,73 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Kai Arild Furnes. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/996170845-furnes-bilservice-as"
---

# FURNES BILSERVICE AS

Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Sula

- Org.nr: 996 170 845
- Telefon: 473 24 680
- E-post: furnesbilservice@tele2.no
- Daglig leder: Kai Arild Furnes (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 6,73 mill. kr (+39,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 683 190 kr (Margin 10,2 %)
- Etablert: 2010

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 20,3 % (meget god)
- Likviditet: 3,60 (meget god). Opp fra 3,32 i 2024
- Soliditet: 66,6 % (meget god). Ned fra 82,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | - | 20,3 % |
| Driftsmargin | 7,3 % | 12,6 % | −2,9 % | 4,2 % | 10,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −6,3 % | 9,5 % | 26,8 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 8,07 | 3,32 | 3,60 |
| Soliditet | 77,6 % | 83,1 % | 89,7 % | 82,3 % | 66,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,2 | 0,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 5 279 | 6 474 | 4 247 | 4 811 | 6 727 |
| Driftsresultat | 384 | 814 | −123 | 204 | 683 |
| Årsresultat | 301 | 661 | −159 | 197 | 565 |
| Driftsmargin | 7,3 % | 12,6 % | −2,9 % | 4,2 % | 10,2 % |
| Sum gjeld | 429 | 436 | 229 | 467 | 1 376 |
| Sum driftskostnader | 4 895 | 5 660 | 4 370 | 4 607 | 6 044 |
| Finansresultat | −6 | −6 | −7 | −7 | −23 |
| Resultat før skatt | - | - | −130 | 197 | 660 |
| Anleggsmidler | 448 | 411 | 364 | 1 097 | 2 731 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 848 | 1 551 | 1 390 |
| Sum eiendeler | 1 910 | 2 579 | 2 212 | 2 648 | 4 121 |
| Egenkapital | 1 481 | 2 143 | 1 983 | 2 180 | 2 745 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 229 | 467 | 386 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 990 |

## Ledelse og styre

- Kai Arild Furnes: Daglig leder og styrets leder
- Ivar Leon Urke: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Furnesvikane 1, 6036 Mauseidvåg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 95.310 Reparasjon og vedlikehold av motorvogner
- Etablert: 25.09.2010
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2011
- Regnskapsfører: [REGNSKAPSHJELP AS](https://www.norscout.com/no/company/996012034-regnskapshjelp-as)
- Størrelse: Nr. 1 414 av 2 972 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Bilverksted. Import, kjøp og salg av biler, caravan, forbruksartikler i tilknytning til dette. Utleie av biler, biltilhengere og caravan.

## Kunngjøringer

- 11.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000109560&sokeverdi=996170845&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SHR AUTOSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/919512768-shr-autoservice-as) | Sula | - | 8,03 mill. kr | −1,1 % |
| [ARNES BILSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/982666961-arnes-bilservice-as) | Sula | - | 1,53 mill. kr | −16,9 % |
| [MOTORSENTERET AS](https://www.norscout.com/no/company/976604628-motorsenteret-as) | Sula | 9 | 10,1 mill. kr | −4,6 % |
| [E39 HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/835697142-e39-holding-as) | Sula | - | - | - |
| [MAUSEIDVÅG BIL OG BÅT AS](https://www.norscout.com/no/company/916807473-mauseidvag-bil-og-bat-as) | Sula | 13 | 17,5 mill. kr | +156,2 % |
| [MBOB HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/926643290-mbob-holding-as) | Sula | - | - | - |
| [DM AUTOMEK AS](https://www.norscout.com/no/company/974496143-dm-automek-as) | Drangedal | - | 6,78 mill. kr | +7,7 % |
| [EV BATTERI ELEKTRO AS](https://www.norscout.com/no/company/933132986-ev-batteri-elektro-as) | Arendal | - | 6,72 mill. kr | +51,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.09.2026.
