---
title: "OILERS HOLDING AS (996368106): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "OILERS HOLDING AS i Stavanger er registrert i Enhetsregisteret. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/996368106-oilers-holding-as"
---

# OILERS HOLDING AS

Aktiviteter i idrettslag og -klubber · Stavanger

Morselskap for 1 selskap

- Org.nr: 996 368 106
- E-post: post@oilers.no
- Styreleder: Tore Christiansen

## Nøkkeltall

- Driftsresultat 2025: −413 000 kr
- Konsernets driftsinntekter 2024: 116 mill. kr (+3,5 % fra 2023)
- Etablert: 2010

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −0,8 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −1,6 % i 2024
- Soliditet: 46,0 % (meget god). Ned fra 51,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −0,2 % | −0,1 % | −1,6 % | −0,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −0,4 % | −0,2 % | −2,8 % | −1,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,23 | 1,21 | 177,30 | - | - |
| Soliditet | 51,6 % | 51,5 % | 63,9 % | 51,5 % | 46,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,9 | 0,9 | 0,6 | 0,9 | 1,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | - | - | 0 | - |
| Driftsresultat | −350 | −203 | −179 | −657 | −413 |
| Årsresultat | −9 106 | −101 | −49 | −623 | −350 |
| Sum gjeld | 21 117 | 21 127 | 12 677 | 20 549 | 25 167 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 657 | - |
| Finansresultat | - | - | - | 33 | - |
| Resultat før skatt | −9 106 | −101 | −49 | −623 | −350 |
| Anleggsmidler | 33 308 | 33 308 | 33 308 | 39 308 | 45 208 |
| Omløpsmidler | 10 364 | 10 272 | 1 773 | 3 022 | 1 390 |
| Sum eiendeler | 43 672 | 43 580 | 35 081 | 42 330 | 46 598 |
| Egenkapital | 22 555 | 22 454 | 22 404 | 21 781 | 21 431 |
| Kortsiktig gjeld | 8 450 | 8 460 | 10 | 0 | 0 |
| Langsiktig gjeld | 12 667 | 12 667 | 12 667 | 20 549 | 25 167 |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 |
| --- | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 112 438 | 116 377 |
| Driftsresultat | −3 003 | 1 255 |
| Årsresultat | −6 928 | −2 945 |
| Driftsmargin | −2,7 % | 1,1 % |
| Sum gjeld | 164 698 | 166 253 |
| Sum driftskostnader | 115 442 | 115 123 |
| Finansresultat | −3 629 | −4 226 |
| Resultat før skatt | −6 633 | −2 972 |
| Anleggsmidler | 178 202 | 172 534 |
| Omløpsmidler | 44 175 | 48 453 |
| Sum eiendeler | 222 377 | 220 987 |
| Egenkapital | 57 679 | 54 734 |
| Kortsiktig gjeld | 50 018 | 47 509 |
| Langsiktig gjeld | 114 679 | 118 743 |

## Konsern

2 selskaper.

- OILERS HOLDING AS (Denne bedriften)
  - [OILERS INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/996413365-oilers-invest-as)

## Ledelse og styre

- Tore Christiansen: Styrets leder
- Johan Fredrik Brandt: Styremedlem
- Jørgen Gismervik: Styremedlem
- Åge Westbø: Styremedlem
- Snorre Haukali: Styremedlem
- Cato Østerhus: Styremedlem
- Kjartan Håkull: Styremedlem
- Julie Trettenes: Styremedlem
- Boye Christiansen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: c/o Stavanger Oilers AS, Ishockeyveien 1, 4021 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.120 Aktiviteter i idrettslag og -klubber
- Etablert: 26.11.2010
- Aksjekapital: 6 600 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [DELOITTE AS](https://www.norscout.com/no/company/980211282-deloitte-as)
- Formål: Investeringer i verdipapirer og fast eiendom, herunder å eie aksjer og andeler i andre selskaper, samt hva hermed står i forbindelse.

## Siste endringer

- 20.05.2026: Regnskapsfører endret
- 17.02.2026: Regnskapsfører endret
- 17.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 22.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000709281&sokeverdi=996368106&spraak=nb)
- 11.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000688979&sokeverdi=996368106&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VIKING STADION AS](https://www.norscout.com/no/company/980344215-viking-stadion-as) | Stavanger | - | 10,3 mill. kr | +11,4 % |
| [VIKING FOTBALL AS](https://www.norscout.com/no/company/918087834-viking-fotball-as) | Stavanger | 17 | 267 mill. kr | +21 % |
| [STAVANGER OILERS AS](https://www.norscout.com/no/company/986936483-stavanger-oilers-as) | Stavanger | 35 | 105 mill. kr | −2,9 % |
| [INVESTORE AS](https://www.norscout.com/no/company/989230735-investore-as) | Stavanger | - | 0 kr | - |
| [BLOCH HOLMVIK HOLDNING AS](https://www.norscout.com/no/company/836652932-bloch-holmvik-holdning-as) | Stavanger | - | - | - |
| [STAVANGER KARTING AS](https://www.norscout.com/no/company/980691446-stavanger-karting-as) | Stavanger | - | 0 kr | - |
| [HAVEN ESPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/926391658-haven-esport-as) | Stavanger | - | - | - |
| [FRAN AS](https://www.norscout.com/no/company/932325675-fran-as) | Stavanger | - | 0 kr | - |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.09.2026.
