---
title: "SVINGEN DEKK OG DIESEL AS (996515303): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SVINGEN DEKK OG DIESEL AS i Bindal hadde 7,22 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/996515303-svingen-dekk-og-diesel-as"
---

# SVINGEN DEKK OG DIESEL AS

Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · Bindal

- Org.nr: 996 515 303
- Styreleder: Brede Valan

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 7,22 mill. kr (+55,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 137 413 kr (Margin 1,9 %)
- Etablert: 2011

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 11,9 % (god). Opp fra 5,6 % i 2024
- Likviditet: 1,64 (god). Ned fra 1,86 i 2024
- Soliditet: 46,7 % (meget god). Ned fra 57,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 1,5 % | −29,4 % | 5,6 % | 11,9 % |
| Driftsmargin | 6,2 % | 0,6 % | −10,2 % | 1,2 % | 1,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −60,2 % | 7,5 % | 16,8 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,47 | 1,86 | 1,64 |
| Soliditet | 50,5 % | 52,9 % | 47,5 % | 57,4 % | 46,7 % |
| Gjeldsgrad | 1,0 | 0,9 | 1,1 | 0,7 | 1,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 4 655 | 6 362 | 5 123 | 4 632 | 7 215 |
| Driftsresultat | 289 | 35 | −524 | 56 | 137 |
| Årsresultat | 213 | 18 | −423 | 32 | 80 |
| Driftsmargin | 6,2 % | 0,6 % | −10,2 % | 1,2 % | 1,9 % |
| Sum gjeld | 1 219 | 1 122 | 597 | 425 | 742 |
| Sum driftskostnader | 4 367 | 6 327 | 5 647 | 4 576 | 7 078 |
| Finansresultat | −16 | −12 | −18 | −14 | −35 |
| Resultat før skatt | - | - | −542 | 41 | 103 |
| Anleggsmidler | 741 | 665 | 260 | 207 | 180 |
| Omløpsmidler | - | - | 876 | 789 | 1 214 |
| Sum eiendeler | 2 463 | 2 384 | 1 136 | 996 | 1 394 |
| Egenkapital | 1 244 | 1 262 | 539 | 571 | 652 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 597 | 425 | 742 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Brede Valan: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Hollup, 7982 Bindalseidet
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.300 Detaljhandel med drivstoff til motorvogner
- Etablert: 25.01.2011
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2011
- Revisor: [IN REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/978685188-in-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 452 av 717 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg av diesel, dekk og rekvisita samt verkstedarbeid, kioskdrift, omsetning av grus og fyllmasse. Maskinarbeid/brøyting samt utleie.

## Siste endringer

- 28.07.2026: Revisor endret
- 17.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 28.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000612708&sokeverdi=996515303&spraak=nb)
- 15.07.2026: [Manglende roller](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000551733&sokeverdi=996515303&spraak=nb)
- 28.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000317106&sokeverdi=996515303&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BOGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/956405629-bogen-as) | Bindal | 6 | 9,15 mill. kr | +121,7 % |
| [SYLA HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/930775843-syla-holding-as) | Bindal | - | - | - |
| [SYLA BUTIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/930898279-syla-butikk-as) | Bindal | 8 | 15,8 mill. kr | +8,0 % |
| [AS BINDALSBYGG](https://www.norscout.com/no/company/910586882-as-bindalsbygg) | Bindal | 10 | 27,6 mill. kr | +18,6 % |
| [AUTOSERVICE EIDSVÅG AS](https://www.norscout.com/no/company/843142672-autoservice-eidsvag-as) | Molde | - | 7,29 mill. kr | +2,2 % |
| [XL TANK AS](https://www.norscout.com/no/company/918928359-xl-tank-as) | Stavanger | - | 6,97 mill. kr | +23 % |
| [HOTVEDT HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/965212752-hotvedt-holding-as) | Asker | - | 7,34 mill. kr | −0,6 % |
| [KIRKEBUKTA DRIVSTOFF AS](https://www.norscout.com/no/company/917293449-kirkebukta-drivstoff-as) | Kragerø | - | 6,75 mill. kr | −11,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.06.2026.
