---
title: "RØR SYSTEM AS (996754316): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RØR SYSTEM AS i Oslo hadde 118 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 134 ansatte. Daglig leder er Damian Bartlomiej Strzalka. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/996754316-ror-system-as"
---

# RØR SYSTEM AS

Rørleggerarbeid · Oslo · Etablert 2011

- Org.nr: 996 754 316
- Telefon: 463 91 393
- E-post: post@ror-system.no
- Daglig leder: Damian Bartlomiej Strzalka (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 118 mill. kr (−18,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 7,14 mill. kr (Margin 6,1 %)
- Ansatte: 134 (Opp fra 60 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 59
- november 2025: 60
- januar 2026: 59
- mars 2026: 57
- april 2026: 58
- juni 2026: 64
- juli 2026: 76
- august 2026: 86
- september 2026: 97
- oktober 2026: 134

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 10,4 % (god). Ned fra 15,2 % i 2024
- Likviditet: 1,56 (god). Opp fra 1,24 i 2024
- Soliditet: 27,0 % (god). Opp fra 18,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 11,7 % | 5,2 % | 15,2 % | 10,4 % |
| Driftsmargin | 3,9 % | 3,5 % | 1,6 % | 7,2 % | 6,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 67,5 % | 31,4 % | 95,1 % | 28,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,17 | 1,21 | 1,08 | 1,24 | 1,56 |
| Soliditet | 14,5 % | 15,2 % | 8,8 % | 18,4 % | 27,0 % |
| Gjeldsgrad | 5,9 | 5,6 | 10,4 | 4,4 | 2,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 72 884 | 118 651 | 182 247 | 144 700 | 117 899 |
| Driftsresultat | 2 828 | 4 119 | 2 860 | 10 484 | 7 141 |
| Årsresultat | 1 989 | 2 665 | −810 | 7 444 | 4 442 |
| Driftsmargin | 3,9 % | 3,5 % | 1,6 % | 7,2 % | 6,1 % |
| Sum gjeld | 23 639 | 37 407 | 61 079 | 59 092 | 47 914 |
| Resultat før skatt | 2 666 | 3 613 | 1 971 | 9 131 | 4 442 |
| Anleggsmidler | 1 161 | 1 808 | 2 778 | 2 878 | 2 808 |
| Omløpsmidler | 26 500 | 42 286 | 64 179 | 69 536 | 62 868 |
| Sum eiendeler | 27 661 | 44 094 | 66 956 | 72 413 | 65 677 |
| Egenkapital | 4 022 | 6 687 | 5 877 | 13 321 | 17 762 |
| Kortsiktig gjeld | 22 741 | 35 059 | 59 652 | 56 194 | 40 227 |
| Langsiktig gjeld | 898 | 2 348 | 1 427 | 2 898 | 7 687 |

## Ledelse og styre

- Damian Bartlomiej Strzalka: Daglig leder og styrets leder
- Thorsteinn Petursson: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Ryensvingen 7, 0680 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.221 Rørleggerarbeid
- Etablert: 14.03.2011
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2011
- Revisor: [IHS REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/920206611-ihs-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 44 av 2 656 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utføre tjenester: rørleggerarbeid, VVS entreprenør, industrial hydraulikk.

## Siste endringer

- 14.04.2026: Næringskode endret

## Kunngjøringer

- 02.09.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000726274&sokeverdi=996754316&spraak=nb)
- 16.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000594572&sokeverdi=996754316&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ASSEMBLIN AS](https://www.norscout.com/no/company/965808752-assemblin-as) | Oslo | 670 | 1,65 mrd. kr | −10,6 % |
| [BRATTÅS AS](https://www.norscout.com/no/company/980334511-brattas-as) | Oslo | 90 | 142 mill. kr | −0,3 % |
| [CHRISTIANIA RØRLEGGERBEDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/912069370-christiania-rorleggerbedrift-as) | Oslo | 88 | 169 mill. kr | +15,9 % |
| [VVS KONTAKTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/922531897-vvs-kontakten-as) | Oslo | 85 | 158 mill. kr | +3,4 % |
| [OSLO-AKERSHUS RØRLEGGERBEDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/994920790-oslo-akershus-rorleggerbedrift-as) | Oslo | 70 | 159 mill. kr | +1,5 % |
| [ANDENÆS VVS AS](https://www.norscout.com/no/company/963031130-andenaes-vvs-as) | Oslo | 67 | 138 mill. kr | −35 % |
| [ØSTLANDSKE VVS AS](https://www.norscout.com/no/company/984235763-ostlandske-vvs-as) | Oslo | 62 | 89,8 mill. kr | +8,8 % |
| [C M MATHIESEN & CO AS](https://www.norscout.com/no/company/960007247-c-m-mathiesen-co-as) | Oslo | 50 | 47,8 mill. kr | −57,6 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Rørleggerfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/rorleggerfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
