---
title: "HYDAL TRANSPORTSYSTEMER AS (996802892): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HYDAL TRANSPORTSYSTEMER AS i Karmøy hadde 48,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 11 ansatte. Daglig leder er Kjell Magne Thorshaug. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/996802892-hydal-transportsystemer-as"
---

# HYDAL TRANSPORTSYSTEMER AS

Produksjon av andre deler og annet utstyr til motorvogner · Karmøy · Etablert 2011

- Org.nr: 996 802 892
- Nettsted: [hytrans.no](https://hytrans.no)
- Daglig leder: Kjell Magne Thorshaug (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 48,8 mill. kr (−1,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 483 770 kr (Margin 1,0 %)
- Ansatte: 11 (Opp fra 10 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 10
- oktober 2025: 11
- juni 2026: 12
- juli 2026: 11

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 6,6 % (tilfredsstillende). Ned fra 8,0 % i 2024
- Likviditet: 2,30 (meget god). Opp fra 2,08 i 2024
- Soliditet: 60,3 % (meget god). Opp fra 54,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 13,0 % | 9,1 % | 8,0 % | 6,6 % |
| Driftsmargin | 7,8 % | 2,2 % | 0,5 % | 1,5 % | 1,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 11,2 % | 4,3 % | 11,3 % | 6,3 % |
| Likviditetsgrad | 2,90 | 2,41 | 2,08 | 2,08 | 2,30 |
| Soliditet | 65,5 % | 55,5 % | 54,9 % | 54,0 % | 60,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,8 | 0,8 | 0,9 | 0,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 49 498 | 48 857 | 48 341 | 49 744 | 48 846 |
| Driftsresultat | 3 857 | 1 065 | 242 | 722 | 484 |
| Årsresultat | 3 008 | 995 | 348 | 983 | 547 |
| Driftsmargin | 7,8 % | 2,2 % | 0,5 % | 1,5 % | 1,0 % |
| Sum gjeld | 6 713 | 8 262 | 8 740 | 9 909 | 7 358 |
| Sum driftskostnader | - | - | 48 099 | 49 022 | 48 362 |
| Finansresultat | - | - | 206 | 538 | 235 |
| Resultat før skatt | 3 857 | 1 291 | 448 | 1 260 | 718 |
| Anleggsmidler | 4 128 | 1 277 | 1 204 | 917 | 1 601 |
| Omløpsmidler | 15 355 | 17 281 | 18 180 | 20 618 | 16 931 |
| Sum eiendeler | 19 482 | 18 558 | 19 385 | 21 535 | 18 532 |
| Egenkapital | 12 769 | 10 296 | 10 644 | 11 627 | 11 174 |
| Kortsiktig gjeld | 5 297 | 7 184 | 8 740 | 9 909 | 7 358 |
| Langsiktig gjeld | 1 417 | 1 078 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Kjell Magne Thorshaug: Daglig leder og styremedlem
- Ståle Karlsen: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Hydrovegen 160, 4265 Håvik
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 29.320 Produksjon av andre deler og annet utstyr til motorvogner
- Etablert: 16.03.2011
- Tidligere navn: HYDAL TRANSPORTSYSTEMER II AS (2011 til 2012)
- Aksjekapital: 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2011
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [S3 REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/834050412-s3-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 15 av 43 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å utvikle, produsere og markedsføre komponenter i aluminium eller alternative materialkombinasjoner til ulike anvendelser. Virksomheten kan også drives ved deltakelse eller i samarbeid med andre selskaper.

## Siste endringer

- 17.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 17.02.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000064690&sokeverdi=996802892&spraak=nb)
- 25.09.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000758820&sokeverdi=996802892&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 13.05.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 3 mill. kr
- 13.05.2020: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 3 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RICO SYSTEM AS](https://www.norscout.com/no/company/972405566-rico-system-as) | Karmøy | 12 | 71,5 mill. kr | +34,8 % |
| [HPR AS](https://www.norscout.com/no/company/924404272-hpr-as) | Karmøy | - | 7,96 mill. kr | +14,2 % |
| [HYTRANS HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/830115412-hytrans-holding-as) | Karmøy | - | 0 kr | - |
| [RICO GRUPPEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/924910860-rico-gruppen-holding-as) | Karmøy | - | 0 kr | - |
| [RICO SYSTEM NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/937016832-rico-system-norge-as) | Karmøy | - | - | - |
| [NORD KARMØY SVEIS AS](https://www.norscout.com/no/company/933928233-nord-karmoy-sveis-as) | Karmøy | 12 | 17,4 mill. kr | −23,5 % |
| [KARMSUND SVEIS OG PÅBYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/972406104-karmsund-sveis-og-pabygg-as) | Karmøy | 7 | 11,1 mill. kr | −29,9 % |
| [BENTSEN ADMINISTRASJON AS](https://www.norscout.com/no/company/964236461-bentsen-administrasjon-as) | Karmøy | - | 863 847 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 30.08.2026.
