---
title: "PROVACC AS (996830845): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "PROVACC AS i Kragerø hadde 12,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 26 ansatte. Daglig leder er Konrad Eryk Nojberg. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/996830845-provacc-as"
---

# PROVACC AS

Tjenester tilknyttet fiske, fangst og akvakultur · Kragerø · Etablert 2011

- Org.nr: 996 830 845
- Telefon: 452 36 580
- E-post: konrad@provacc.no
- Nettsted: [provacc.no](https://www.provacc.no)
- Daglig leder: Konrad Eryk Nojberg (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 12,4 mill. kr (+9,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,56 mill. kr (Margin 12,6 %)
- Ansatte: 26 (Ned fra 31 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 30
- november 2025: 35
- desember 2025: 31
- mars 2026: 21
- juli 2026: 22
- august 2026: 23
- september 2026: 22
- oktober 2026: 26

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 36,2 % (meget god). Opp fra 19,0 % i 2024
- Likviditet: 1,29 (tilfredsstillende). Opp fra 1,10 i 2024
- Soliditet: 24,5 % (god). Opp fra 12,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 31,2 % | 15,1 % | 19,0 % | 36,2 % |
| Driftsmargin | −1,9 % | 10,2 % | 6,5 % | 7,4 % | 12,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 113,1 % | 172,8 % | 193,8 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,11 | 1,10 | 1,29 |
| Soliditet | −8,9 % | 17,7 % | 9,6 % | 12,0 % | 24,5 % |
| Gjeldsgrad | - | 4,6 | 9,4 | 7,3 | 3,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 6 269 | 8 168 | 9 500 | 11 330 | 12 431 |
| Driftsresultat | −118 | 837 | 617 | 839 | 1 564 |
| Årsresultat | −125 | 783 | 438 | 642 | 1 214 |
| Driftsmargin | −1,9 % | 10,2 % | 6,5 % | 7,4 % | 12,6 % |
| Sum gjeld | 2 092 | 2 844 | 4 263 | 3 619 | 3 421 |
| Sum driftskostnader | 6 387 | 7 331 | 8 883 | 10 491 | 10 867 |
| Finansresultat | −15 | −23 | −15 | −23 | −13 |
| Resultat før skatt | - | - | 602 | 816 | 1 551 |
| Anleggsmidler | 114 | 52 | 0 | 143 | 128 |
| Omløpsmidler | - | - | 4 714 | 3 969 | 4 401 |
| Sum eiendeler | 1 922 | 3 457 | 4 714 | 4 112 | 4 529 |
| Egenkapital | −170 | 613 | 451 | 493 | 1 108 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 4 263 | 3 619 | 3 421 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Konrad Eryk Nojberg: Daglig leder og styremedlem
- Krzysztof Suchora: Styrets leder
- Pawel Jan Bujak: Styremedlem
- Ryszard Suchora: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Kjølebrøndsveien 1034, 3766 Sannidal
- Postadresse: Meikjærveien 2, 3967 Stathelle
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 03.300 Tjenester tilknyttet fiske, fangst og akvakultur
- Etablert: 17.03.2011
- Aksjekapital: 102 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2021
- Revisor: [REVISJONSSELSKAPET AS](https://www.norscout.com/no/company/974481596-revisjonsselskapet-as)
- Regnskapsfører: [ØKORÅD BAMBLE AS](https://www.norscout.com/no/company/821551692-okorad-bamble-as)
- Størrelse: Nr. 100 av 256 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Vaksinering av fisk, tjenester til akvakultur.

## Kunngjøringer

- 29.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000627591&sokeverdi=996830845&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FOSSING STORSMOLT AS](https://www.norscout.com/no/company/887850852-fossing-storsmolt-as) | Kragerø | 6 | 75 mill. kr | −6,3 % |
| [SØRSMOLT AS](https://www.norscout.com/no/company/921136846-sorsmolt-as) | Kragerø | 6 | 16,5 mill. kr | +16,7 % |
| [FISKERNE NILSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/989024973-fiskerne-nilsen-as) | Kragerø | - | 968 841 kr | −52 % |
| [AKVASAFE AS](https://www.norscout.com/no/company/997935187-akvasafe-as) | Bergen | 27 | 48,1 mill. kr | +26,2 % |
| [SJÅSUND MARINE AS](https://www.norscout.com/no/company/816810132-sjasund-marine-as) | Austevoll | 25 | 23,9 mill. kr | +37,6 % |
| [ALSAKER LFC SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/924021160-alsaker-lfc-service-as) | Tysnes | 27 | 57,2 mill. kr | +25,7 % |
| [BEITVEIT HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/818579152-beitveit-holding-as) | Sande | 24 | 57,5 mill. kr | −46,6 % |
| [HAVIDA AS](https://www.norscout.com/no/company/921644205-havida-as) | Brønnøy | 27 | 71 mill. kr | +12 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
