---
title: "MDE GROUP AS (996838013): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MDE GROUP AS i Stavanger hadde 32,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Daglig leder er Svein Morten Bjustveit. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/996838013-mde-group-as"
---

# MDE GROUP AS

Annen teknisk konsulentvirksomhet · Stavanger · Etablert 2011

Heleid av [MDE INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/884151252-mde-invest-as)

- Org.nr: 996 838 013
- Daglig leder: Svein Morten Bjustveit (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 32,3 mill. kr (+48,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −4,14 mill. kr (Margin −12,8 %)
- Ansatte: 5
- Konsernets driftsinntekter 2025: 1,6 mrd. kr (−12,8 % fra 2024)

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 6,5 % (tilfredsstillende). Ned fra 21,1 % i 2024
- Likviditet: 1,60 (god). Opp fra 1,07 i 2024
- Soliditet: −4,7 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 3,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 21,1 % | 6,5 % |
| Driftsmargin | 1,2 % | −15,9 % | −12,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 421,0 % | - |
| Likviditetsgrad | 1,11 | 1,07 | 1,60 |
| Soliditet | 3,0 % | 3,8 % | −4,7 % |
| Gjeldsgrad | 32,8 | 25,5 | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 39 485 | 21 794 | 32 331 |
| Driftsresultat | 473 | −3 471 | −4 137 |
| Årsresultat | 9 410 | 10 024 | −9 213 |
| Driftsmargin | 1,2 % | −15,9 % | −12,8 % |
| Sum gjeld | 93 379 | 98 713 | 117 850 |
| Sum driftskostnader | 39 011 | 25 265 | 36 468 |
| Finansresultat | 8 961 | 17 622 | −3 833 |
| Resultat før skatt | 9 434 | 14 151 | −7 970 |
| Anleggsmidler | 51 056 | 61 712 | 57 078 |
| Omløpsmidler | 45 172 | 40 875 | 55 433 |
| Sum eiendeler | 96 228 | 102 587 | 112 511 |
| Egenkapital | 2 849 | 3 874 | −5 339 |
| Kortsiktig gjeld | 40 784 | 38 217 | 34 548 |
| Langsiktig gjeld | 52 595 | 60 496 | 83 303 |

## Konsernregnskap

| mill. kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 692,8 | 1 840,8 | 1 604,4 |
| Driftsresultat | 15,9 | 27,1 | 11,3 |
| Årsresultat | 5,2 | 32,7 | −9,4 |
| Driftsmargin | 0,9 % | 1,5 % | 0,7 % |
| Sum gjeld | 460,7 | 467,7 | 377,9 |
| Sum driftskostnader | 1 676,8 | 1 813,7 | 1 593,2 |
| Finansresultat | −3,8 | 16,2 | −12,7 |
| Resultat før skatt | 12,1 | 43,3 | −1,5 |
| Anleggsmidler | 14,2 | 15,6 | 13,5 |
| Omløpsmidler | 499,9 | 534,3 | 431,9 |
| Sum eiendeler | 514,1 | 550,0 | 445,4 |
| Egenkapital | 53,3 | 82,3 | 67,5 |
| Kortsiktig gjeld | 456,2 | 450,6 | 361,1 |
| Langsiktig gjeld | 4,5 | 17,1 | 16,8 |

## Konsern

3 selskaper.

- [MDE INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/884151252-mde-invest-as) (Morselskap)
  - MDE GROUP AS (Denne bedriften)
    - [IPEOPLE AS](https://www.norscout.com/no/company/996937224-ipeople-as) (60 %)

## Ledelse og styre

- Svein Morten Bjustveit: Daglig leder og styremedlem
- Jan Arild Wathne: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Kontorveien 15, 4033 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 71.129 Annen teknisk konsulentvirksomhet
- Etablert: 21.03.2011
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2020
- Revisor: [CROWE STAVANGER REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/985182736-crowe-stavanger-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 393 av 5 674 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investering i verdipapirer, eiendom og driftsmidler, samt hva hermed står i forbindelse.

## Siste endringer

- 05.02.2026: Revisor endret
- 05.02.2026: Styret endret
- 14.10.2025: Antall ansatte endret til 5

## Kunngjøringer

- 01.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000643817&sokeverdi=996838013&spraak=nb)
- 05.02.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000043999&sokeverdi=996838013&spraak=nb)
- 15.11.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000836920&sokeverdi=996838013&spraak=nb)
- 05.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000677318&sokeverdi=996838013&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MAT-KULING VANNBEHANDLING AS](https://www.norscout.com/no/company/925720488-mat-kuling-vannbehandling-as) | Stavanger | 5 | 127 mill. kr | +63,2 % |
| [POWERPAL AS](https://www.norscout.com/no/company/928500721-powerpal-as) | Stavanger | 5 | 17,5 mill. kr | −16,2 % |
| [ZYGIZO AS](https://www.norscout.com/no/company/927991217-zygizo-as) | Stavanger | 6 | 150 000 kr | - |
| [NORWEGIAN RECYCLING SERVICES AS](https://www.norscout.com/no/company/912352617-norwegian-recycling-services-as) | Stavanger | 5 | 11,6 mill. kr | −58,6 % |
| [NATURECO AS](https://www.norscout.com/no/company/816269172-natureco-as) | Stavanger | 6 | 4,17 mill. kr | +16,1 % |
| [RACKIT AS](https://www.norscout.com/no/company/918098003-rackit-as) | Stavanger | 5 | 10,6 mill. kr | +12,7 % |
| [TORQ/LITE EUROPE AS](https://www.norscout.com/no/company/813745402-torq-lite-europe-as) | Stavanger | 6 | 8,22 mill. kr | −26,8 % |
| [VEGA INSIGHT AS](https://www.norscout.com/no/company/919866918-vega-insight-as) | Stavanger | 5 | 8,48 mill. kr | −4,2 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.08.2026.
