---
title: "HV CAPITAL VI AS (996864367): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HV CAPITAL VI AS i Stavanger hadde 5,47 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Nils Petter Ueland. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/996864367-hv-capital-vi-as"
---

# HV CAPITAL VI AS

Andre tjenester tilknyttet finansieringsvirksomhet og kollektive investeringsfond · Stavanger · Etablert 2011

- Org.nr: 996 864 367
- Daglig leder: Nils Petter Ueland

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 5,47 mill. kr (−68 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −13,2 mill. kr (Margin −241,1 %)
- Konsernets driftsinntekter 2025: 4,69 mill. kr (−64,5 % fra 2024)

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −9,2 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −7,8 % i 2024
- Likviditet: 0,83 (svak). Ned fra 616,19 i 2024
- Soliditet: 82,6 % (meget god). Ned fra 100,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 81,6 % | 98,2 % | −7,8 % | −9,2 % |
| Driftsmargin | 34,0 % | 56,1 % | 63,4 % | −97,0 % | −241,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 135,1 % | −9,8 % | −10,0 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,53 | 616,19 | 0,83 |
| Soliditet | 72,5 % | 77,3 % | 68,1 % | 100,0 % | 82,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,3 | 0,5 | 0,0 | 0,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 197 745 | 337 597 | 365 098 | 17 077 | 5 471 |
| Driftsresultat | 67 194 | 189 447 | 231 633 | −16 565 | −13 192 |
| Årsresultat | 50 806 | 171 429 | 219 071 | −15 593 | −12 472 |
| Driftsmargin | 34 % | 56,1 % | 63,4 % | −97 % | −241,1 % |
| Sum gjeld | 64 539 | 52 031 | 78 473 | 30 | 20 843 |
| Sum driftskostnader | 130 551 | 148 150 | 133 465 | 33 642 | 18 662 |
| Finansresultat | −2 058 | −1 824 | 1 356 | 972 | 719 |
| Resultat før skatt | - | - | 232 988 | −15 593 | −12 472 |
| Anleggsmidler | 235 074 | 229 437 | 204 163 | 133 438 | 102 136 |
| Omløpsmidler | - | - | 41 797 | 18 486 | 17 335 |
| Sum eiendeler | 235 085 | 229 497 | 245 960 | 151 924 | 119 471 |
| Egenkapital | 170 547 | 177 466 | 167 487 | 151 894 | 98 628 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 78 473 | 30 | 20 843 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 432 439 | 13 231 | 4 694 |
| Driftsresultat | 297 766 | −21 963 | −15 794 |
| Årsresultat | 285 236 | −20 973 | −15 020 |
| Driftsmargin | 68,9 % | −166 % | −336,5 % |
| Sum gjeld | 80 117 | 1 357 | 21 265 |
| Sum driftskostnader | 134 673 | 35 194 | 20 488 |
| Finansresultat | 1 387 | 990 | 774 |
| Resultat før skatt | 299 153 | −20 973 | −15 020 |
| Anleggsmidler | 260 916 | 187 321 | 127 867 |
| Omløpsmidler | 45 022 | 31 078 | 26 039 |
| Sum eiendeler | 305 938 | 218 399 | 153 906 |
| Egenkapital | 225 821 | 217 042 | 132 641 |
| Kortsiktig gjeld | 80 117 | 1 357 | 21 265 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Nils Petter Ueland: Daglig leder
- Peter Ulrik Hammerich: Styrets leder
- Pål Magnus Reed: Styremedlem
- Knut Olav Rød: Varamedlem
- Ole Ertvaag: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Jåttåvågveien 7, 4020 Stavanger
- Postadresse: Postboks 8120, 4068 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 66.190 Andre tjenester tilknyttet finansieringsvirksomhet og kollektive investeringsfond
- Etablert: 15.03.2011
- Tidligere navn: STARTFASE 456 AS (2011)
- Aksjekapital: 544 917,6 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [DELOITTE AS](https://www.norscout.com/no/company/980211282-deloitte-as)
- Størrelse: Nr. 43 av 74 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investere i eksisterende og fremtidige fond som etableres av HitecVision AS alene eller sammen med medinvestorer, og/eller HitecVision AS' tilknyttede investerings- og rådgivningsselskaper, yte investeringsrådgivning til slike fond, samt å investere i aksjer, selskapsandeler, utlån og andre typer finansielle instrumenter som til enhver tid finnes hensiktsmessig, herunder aksjer i HitecVision AS.

## Siste endringer

- 28.08.2026: Styret endret
- 02.05.2026: Næringskode endret

## Kunngjøringer

- 28.10.2026: [Godkjent mellombalanse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000821097&sokeverdi=996864367&spraak=nb)
- 28.08.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000718752&sokeverdi=996864367&spraak=nb)
- 16.07.2026: [Godkjent mellombalanse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000560929&sokeverdi=996864367&spraak=nb)
- 02.07.2026: [Godkjent mellombalanse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000490960&sokeverdi=996864367&spraak=nb)
- 03.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000345423&sokeverdi=996864367&spraak=nb)
- 30.04.2026: [Fullmakt kapitalforhøyelse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000222974&sokeverdi=996864367&spraak=nb)
- 30.04.2026: [Erverv av egne aksjer-fullmakt](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000222975&sokeverdi=996864367&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ALBEMARLE INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/895039772-albemarle-invest-as) | Stavanger | - | 8,1 mill. kr | −68,3 % |
| [AVANTO PARTNERS AS](https://www.norscout.com/no/company/996616622-avanto-partners-as) | Stavanger | - | 1,16 mill. kr | −6,7 % |
| [HV CAPITAL AS](https://www.norscout.com/no/company/991870032-hv-capital-as) | Stavanger | - | 49,9 mill. kr | −45,8 % |
| [HV CAPITAL NEF 2 AS](https://www.norscout.com/no/company/929126408-hv-capital-nef-2-as) | Stavanger | - | 0 kr | - |
| [EFØY KAPITAL AS](https://www.norscout.com/no/company/923033343-efoy-kapital-as) | Stavanger | - | 215 mill. kr | +35,1 % |
| [ALBEMARLE INVEST 2 AS](https://www.norscout.com/no/company/912237710-albemarle-invest-2-as) | Stavanger | - | 414 mill. kr | +27,4 % |
| [EFØY INVESTERING AS](https://www.norscout.com/no/company/920827594-efoy-investering-as) | Stavanger | - | 632 mill. kr | +22,6 % |
| [HV CAPITAL VII AS](https://www.norscout.com/no/company/912237680-hv-capital-vii-as) | Stavanger | - | 1,4 mrd. kr | +87,7 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 04.06.2026.
