---
title: "FLÅM CAMPING OG VANDRARHEIM AS (996912442): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FLÅM CAMPING OG VANDRARHEIM AS i Aurland hadde 16,9 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 20 ansatte. Daglig leder er Marte Håland. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/996912442-flam-camping-og-vandrarheim-as"
---

# FLÅM CAMPING OG VANDRARHEIM AS

Drift av campingplasser · Aurland · Etablert 2011

Morselskap for 3 selskaper

- Org.nr: 996 912 442
- Telefon: 57 63 21 21
- E-post: camping@flaam-camping.no
- Nettsted: [flaam-camping.no](https://www.flaam-camping.no)
- Daglig leder: Marte Håland (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 16,9 mill. kr (−0,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 6,86 mill. kr (Margin 40,6 %)
- Ansatte: 20 (Opp fra 13 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 20
- oktober 2025: 18
- november 2025: 13
- desember 2025: 12
- mai 2026: 15
- juni 2026: 19
- september 2026: 20

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 16,0 % (meget god). Ned fra 21,8 % i 2024
- Likviditet: 3,93 (meget god). Ned fra 16,54 i 2024
- Soliditet: 95,1 % (meget god). Opp fra 93,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 21,8 % | 16,0 % |
| Driftsmargin | 46,8 % | 49,0 % | 40,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 23,1 % | 16,9 % |
| Likviditetsgrad | 17,47 | 16,54 | 3,93 |
| Soliditet | 93,8 % | 93,9 % | 95,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,1 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 15 089 | 16 976 | 16 924 |
| Driftsresultat | 7 058 | 8 311 | 6 865 |
| Årsresultat | 5 667 | 7 016 | 5 953 |
| Driftsmargin | 46,8 % | 49 % | 40,6 % |
| Sum gjeld | 2 345 | 2 762 | 2 503 |
| Sum driftskostnader | 8 031 | 8 666 | 10 059 |
| Finansresultat | 191 | 668 | 786 |
| Resultat før skatt | 7 249 | 8 978 | 7 651 |
| Anleggsmidler | 1 316 | 3 927 | 42 001 |
| Omløpsmidler | 36 390 | 41 212 | 8 832 |
| Sum eiendeler | 37 705 | 45 139 | 50 833 |
| Egenkapital | 35 361 | 42 377 | 48 330 |
| Kortsiktig gjeld | 2 083 | 2 492 | 2 250 |
| Langsiktig gjeld | 262 | 270 | 253 |

## Konsern

4 selskaper.

- FLÅM CAMPING OG VANDRARHEIM AS (Denne bedriften)
  - [FCV DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/938406200-fcv-drift-as)
  - [FCV FORVALTNING AS](https://www.norscout.com/no/company/938406154-fcv-forvaltning-as)
  - [FCV HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/938406162-fcv-holding-as)

## Ledelse og styre

- Marte Håland: Daglig leder og styremedlem
- John Håland: Styrets leder
- Gjertrud Håland: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Nedre Brekkevegen 12, 5743 Flåm
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 55.300 Drift av campingplasser
- Etablert: 05.05.2011
- Aksjekapital: 2 500 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2011
- Revisor: [DELOITTE SPINCO AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-deloitte-spinco-as)
- Regnskapsfører: [KVAM REKNESKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/827801372-kvam-rekneskap-as)
- Størrelse: Nr. 22 av 546 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av campingplass og vandrerhjem med dertil tilhørende virksomhet samt investering i aksjer og andeler i andre selskap.

## Kunngjøringer

- 27.10.2026: [Fisjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000820239&sokeverdi=996912442&spraak=nb)
- 29.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000627594&sokeverdi=996912442&spraak=nb)
- 29.09.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000763943&sokeverdi=996912442&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [LUNDE CAMPING DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/922048819-lunde-camping-drift-as) | Aurland | 10 | 6,49 mill. kr | +15,1 % |
| [VISITGUDVANGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/916558503-visitgudvangen-as) | Aurland | 5 | 4,19 mill. kr | +11,7 % |
| [UNDREDAL CAMPING AS](https://www.norscout.com/no/company/937674511-undredal-camping-as) | Aurland | 5 | - | - |
| [NÆRØYFJORDEN CAMPING AS](https://www.norscout.com/no/company/926420712-naeroyfjorden-camping-as) | Aurland | - | 2,39 mill. kr | +22,1 % |
| [VANG CAMPING AS](https://www.norscout.com/no/company/922810230-vang-camping-as) | Aurland | - | 2,06 mill. kr | +31,3 % |
| [FCV FORVALTNING AS](https://www.norscout.com/no/company/938406154-fcv-forvaltning-as) | Aurland | - | - | - |
| [FCV DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/938406200-fcv-drift-as) | Aurland | - | - | - |
| [VANGSGÅRDEN AS](https://www.norscout.com/no/company/937033176-vangsgarden-as) | Aurland | 22 | - | - |

## Bedriftslister

- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/kristiansand)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
