---
title: "HALLERAKER MEK VERKSTED AS (996912698): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HALLERAKER MEK VERKSTED AS i Bømlo hadde 1,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/996912698-halleraker-mek-verksted-as"
---

# HALLERAKER MEK VERKSTED AS

Bearbeiding av metaller · Bømlo

- Org.nr: 996 912 698
- Telefon: 40401968
- E-post: kare.halleraker@haugnett.no
- Styreleder: Kåre Halleraker

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,1 mill. kr (+1,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 139 950 kr (Margin 12,7 %)
- Etablert: 2011

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 1,3 % (svak). Ned fra 8,8 % i 2024
- Likviditet: 2,74 (meget god). Opp fra 2,46 i 2024
- Soliditet: 81,6 % (meget god). Opp fra 76,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 8,8 % | 1,3 % |
| Driftsmargin | 92,9 % | 95,4 % | 12,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 10,9 % | 1,4 % |
| Likviditetsgrad | 2,35 | 2,46 | 2,74 |
| Soliditet | 76,3 % | 76,8 % | 81,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,3 | 0,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 886 | 1 093 | 1 104 |
| Driftsresultat | 823 | 1 043 | 140 |
| Årsresultat | 637 | 762 | −70 |
| Driftsmargin | 92,9 % | 95,4 % | 12,7 % |
| Sum gjeld | 2 751 | 2 771 | 1 918 |
| Sum driftskostnader | 63 | 50 | 964 |
| Finansresultat | −6 | −54 | −16 |
| Resultat før skatt | 817 | 989 | 124 |
| Anleggsmidler | 5 200 | 5 150 | 5 150 |
| Omløpsmidler | 6 431 | 6 820 | 5 246 |
| Sum eiendeler | 11 630 | 11 969 | 10 395 |
| Egenkapital | 8 879 | 9 198 | 8 478 |
| Kortsiktig gjeld | 2 741 | 2 771 | 1 918 |
| Langsiktig gjeld | 10 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Kåre Halleraker: Styrets leder
- Olav Johan Halleraker: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Porsvikevegen 16, 5430 Bremnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 01.05.2011
- Tidligere navn: HALLERAKER SVEIS OG VEDLIKEHOLD AS (2011 til 2021)
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2011
- Revisor: [REVISORPARTNER AS](https://www.norscout.com/no/company/922105170-revisorpartner-as)
- Regnskapsfører: [EUREKA REGNSKAP OG RÅDGIVNING AS](https://www.norscout.com/no/company/998552869-eureka-regnskap-og-radgivning-as)
- Størrelse: Nr. 492 av 669 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investering i fast eiendom og verdipapirer hvor det vurderes som interessant for selskapet.

## Siste endringer

- 17.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 11.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000535867&sokeverdi=996912698&spraak=nb)
- 31.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000657595&sokeverdi=996912698&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HALLERAKER SVEIS OG VEDLIKEHOLD AS](https://www.norscout.com/no/company/928320529-halleraker-sveis-og-vedlikehold-as) | Bømlo | 6 | 8,63 mill. kr | +20,6 % |
| [BTEC AS](https://www.norscout.com/no/company/917551391-btec-as) | Bømlo | 20 | 29,5 mill. kr | +13,7 % |
| [JA-NI GRAVERING AS](https://www.norscout.com/no/company/911725053-ja-ni-gravering-as) | Asker | - | 1,14 mill. kr | −34 % |
| [BORG SANDBLÅSING AS](https://www.norscout.com/no/company/912182800-borg-sandblasing-as) | Sarpsborg | - | 1,1 mill. kr | −56,1 % |
| [LEANGEN KOBBER & BLIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/961017211-leangen-kobber-blikk-as) | Trondheim | - | 1,14 mill. kr | - |
| [VARGHAUGEN MOTOR AS](https://www.norscout.com/no/company/929274660-varghaugen-motor-as) | Bodø | - | 1,09 mill. kr | −25,7 % |
| [KJELL MOLØKKEN AS](https://www.norscout.com/no/company/960204840-kjell-molokken-as) | Ullensaker | - | 1,14 mill. kr | - |
| [KK SVEIS OG VEDLIKEHOLD AS](https://www.norscout.com/no/company/911876574-kk-sveis-og-vedlikehold-as) | Namsos | - | 1,08 mill. kr | −4,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.09.2026.
