---
title: "HABO VINDUER AS (997051963): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HABO VINDUER AS i Larvik hadde 9,29 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Anita Tangen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/997051963-habo-vinduer-as"
---

# HABO VINDUER AS

Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · Larvik

- Org.nr: 997 051 963
- Telefon: 35 56 81 46
- E-post: anitang@online.no
- Daglig leder: Anita Tangen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 9,29 mill. kr (+12,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 726 653 kr (Margin 7,8 %)
- Etablert: 2011

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 19,4 % (meget god). Opp fra 14,3 % i 2024
- Likviditet: 4,94 (meget god). Ned fra 5,33 i 2024
- Soliditet: 75,7 % (meget god). Opp fra 74,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 26,2 % | 8,8 % | 14,3 % | 19,4 % |
| Driftsmargin | 7,6 % | 8,4 % | 3,7 % | 5,4 % | 7,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 10,1 % | 17,2 % | 24,6 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 6,57 | 5,33 | 4,94 |
| Soliditet | 69,2 % | 80,5 % | 75,4 % | 74,7 % | 75,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,2 | 0,3 | 0,3 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 10 510 | 9 241 | 8 019 | 8 263 | 9 289 |
| Driftsresultat | 796 | 775 | 294 | 446 | 727 |
| Årsresultat | 590 | 596 | 213 | 364 | 578 |
| Driftsmargin | 7,6 % | 8,4 % | 3,7 % | 5,4 % | 7,8 % |
| Sum gjeld | 858 | 610 | 894 | 947 | 1 084 |
| Sum driftskostnader | 9 714 | 8 466 | 7 724 | 7 818 | 8 562 |
| Finansresultat | −31 | −10 | −29 | 29 | 33 |
| Resultat før skatt | - | - | 266 | 475 | 760 |
| Anleggsmidler | 76 | 118 | 612 | 457 | 348 |
| Omløpsmidler | - | - | 3 016 | 3 288 | 4 112 |
| Sum eiendeler | 2 783 | 3 132 | 3 628 | 3 745 | 4 459 |
| Egenkapital | 1 925 | 2 521 | 2 734 | 2 798 | 3 376 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 459 | 617 | 832 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 435 | 330 | 252 |

## Ledelse og styre

- Anita Tangen: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Brannvaktsgate 2, 3256 Larvik
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.830 Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr
- Etablert: 20.05.2011
- Tidligere navn: HABO IMPORT & TRANSPORT AS (2011 til 2020)
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2016
- Revisor: [GYDA REVISJON OG REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/927107619-gyda-revisjon-og-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 468 av 1 078 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Import, salg og montering av vinduer og dører, og annet som naturlig faller sammen med dette.

## Kunngjøringer

- 13.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000691124&sokeverdi=997051963&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FRITZØE NORDIC AS](https://www.norscout.com/no/company/927437155-fritzoe-nordic-as) | Larvik | - | 23,6 mill. kr | +403,9 % |
| [LARVIK ROCK ARMOUR AS](https://www.norscout.com/no/company/932202018-larvik-rock-armour-as) | Larvik | - | 8,71 mill. kr | +46,6 % |
| [INTRA AS](https://www.norscout.com/no/company/939696180-intra-as) | Larvik | 5 | 46 mill. kr | −4,3 % |
| [NOR AUTOLAKK AS](https://www.norscout.com/no/company/979908601-nor-autolakk-as) | Larvik | - | 6,72 mill. kr | +5,3 % |
| [STONEART AS](https://www.norscout.com/no/company/988692166-stoneart-as) | Larvik | 7 | 41 mill. kr | +7,9 % |
| [PVC IMPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/917557292-pvc-import-as) | Larvik | - | 6,48 mill. kr | −3,1 % |
| [NORSKE PORTER AS](https://www.norscout.com/no/company/959890560-norske-porter-as) | Larvik | 7 | 59,1 mill. kr | +10,9 % |
| [ADKOMST AS](https://www.norscout.com/no/company/999025048-adkomst-as) | Larvik | - | 3,38 mill. kr | −30,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.08.2026.
