---
title: "STAXVOLD HOLDING AS (997096258): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STAXVOLD HOLDING AS i Halden hadde 780 800 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Aina Staxvold. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/997096258-staxvold-holding-as"
---

# STAXVOLD HOLDING AS

Førskoleundervisning og drift av barnehager · Halden

- Org.nr: 997 096 258
- Telefon: 906 09 490
- Daglig leder: Aina Staxvold (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 780 800 kr (+16,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 293 710 kr (Margin 37,6 %)
- Etablert: 2011

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 8,5 % (tilfredsstillende). Opp fra 6,8 % i 2024
- Likviditet: 1,09 (tilfredsstillende). Opp fra 0,50 i 2024
- Soliditet: −12,8 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −12,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 6,8 % | 8,5 % |
| Driftsmargin | 43,9 % | 38,6 % | 37,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,64 | 0,50 | 1,09 |
| Soliditet | −9,7 % | −12,2 % | −12,8 % |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 635 | 672 | 781 |
| Driftsresultat | 279 | 259 | 294 |
| Årsresultat | −3 | −38 | 4 |
| Driftsmargin | 43,9 % | 38,6 % | 37,6 % |
| Sum gjeld | 4 472 | 4 004 | 3 780 |
| Sum driftskostnader | 356 | 413 | 487 |
| Finansresultat | −251 | −275 | −255 |
| Resultat før skatt | 28 | −16 | 39 |
| Anleggsmidler | 3 318 | 3 121 | 2 924 |
| Omløpsmidler | 758 | 449 | 426 |
| Sum eiendeler | 4 076 | 3 570 | 3 350 |
| Egenkapital | −396 | −434 | −430 |
| Kortsiktig gjeld | 1 191 | 892 | 392 |
| Langsiktig gjeld | 3 281 | 3 112 | 3 387 |

## Ledelse og styre

- Aina Staxvold: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Ringveien 12, 1781 Halden
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 85.100 Førskoleundervisning og drift av barnehager
- Etablert: 16.06.2011
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Regnskapsfører: [MEMOACCOUNTING AS](https://www.norscout.com/no/company/992894903-memoaccounting-as)
- Størrelse: Nr. 1 591 av 1 628 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utleie av fast eiendom, eie og forvalte andeler i andre selskap, forestå utlånsvirksomhet overfor de samme selskapene, samt alt som står i naturlig forbindelse med dette.

## Kunngjøringer

- 28.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000317149&sokeverdi=997096258&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [LYSLØYPA BARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/976047834-lysloypa-barnehage-as) | Halden | 7 | 2,82 mill. kr | +1,2 % |
| [CUM-CURA AS](https://www.norscout.com/no/company/997404084-cum-cura-as) | Halden | 8 | 3,5 mill. kr | +2,0 % |
| [SOLBAKKEN NATURBARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/930688525-solbakken-naturbarnehage-as) | Halden | 8 | 4,4 mill. kr | +2,5 % |
| [NORDBY GÅRDSBARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/988416932-nordby-gardsbarnehage-as) | Halden | 11 | 6,02 mill. kr | −0,2 % |
| [TROLLTANGEN NATURBARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/930688533-trolltangen-naturbarnehage-as) | Halden | 15 | 9,54 mill. kr | +21,8 % |
| [BOLLERØD FUS BARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/922043043-bollerod-fus-barnehage-as) | Halden | 16 | 12,8 mill. kr | +7,8 % |
| [ALFHEIM BARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/879126142-alfheim-barnehage-as) | Halden | 17 | 10,9 mill. kr | +17,6 % |
| [ASAK KULTURBARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/930688517-asak-kulturbarnehage-as) | Halden | 21 | 12,1 mill. kr | +23 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 29.05.2026.
