---
title: "THOR ØSTBYE AS (997113349): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "THOR ØSTBYE AS i Vang hadde 212 609 kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/997113349-thor-ostbye-as"
---

# THOR ØSTBYE AS

Fotografvirksomhet · Vang

- Org.nr: 997 113 349
- Styreleder: Thor Østbye

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 212 609 kr (+83,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 35 439 kr (Margin 16,7 %)
- Etablert: 2011

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 12,1 % (god). Opp fra −15,0 % i 2024
- Likviditet: 1,57 (god). Ned fra 1,98 i 2024
- Soliditet: 76,5 % (meget god). Opp fra 68,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −15,0 % | 12,1 % |
| Driftsmargin | 6,5 % | −43,6 % | 16,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −22,7 % | 16,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,87 | 1,98 | 1,57 |
| Soliditet | 63,7 % | 68,9 % | 76,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,6 | 0,5 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 221 | 116 | 213 |
| Driftsresultat | 14 | −51 | 35 |
| Årsresultat | 9 | −39 | 28 |
| Driftsmargin | 6,5 % | −43,6 % | 16,7 % |
| Sum gjeld | 136 | 92 | 71 |
| Sum driftskostnader | 207 | 166 | 177 |
| Finansresultat | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | 15 | −50 | 36 |
| Anleggsmidler | 141 | 113 | 200 |
| Omløpsmidler | 232 | 181 | 102 |
| Sum eiendeler | 374 | 294 | 302 |
| Egenkapital | 238 | 203 | 231 |
| Kortsiktig gjeld | 124 | 92 | 65 |
| Langsiktig gjeld | 12 | 0 | 6 |

## Ledelse og styre

- Thor Østbye: Styrets leder
- Ingrid Hemsing: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: 2975 Vang i Valdres
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 74.200 Fotografvirksomhet
- Etablert: 29.06.2011
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2011
- Regnskapsfører: SLIDRE REGNSKAP SA
- Størrelse: Nr. 498 av 687 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Fotografering, og salg av bilder. Konsulentvirksomhet innenfor naturforvaltning. Selskapet kan og engasjere seg i annen virksomhet der dette er naturlig og ønskelig.

## Siste endringer

- 17.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 14.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000549854&sokeverdi=997113349&spraak=nb)
- 02.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000664684&sokeverdi=997113349&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RANKONØSE AS](https://www.norscout.com/no/company/819225842-rankonose-as) | Vang | - | 0 kr | - |
| [RABANA FOTO AS](https://www.norscout.com/no/company/934747836-rabana-foto-as) | Lørenskog | - | 213 050 kr | - |
| [FEEL FREE ENTERTAINMENT AS](https://www.norscout.com/no/company/929861841-feel-free-entertainment-as) | Kongsberg | - | 210 280 kr | - |
| [PROPIX AS](https://www.norscout.com/no/company/986397698-propix-as) | Oslo | - | 215 398 kr | - |
| [SIGNATOR AS](https://www.norscout.com/no/company/923633839-signator-as) | Haugesund | - | 209 906 kr | - |
| [FOTOGRAF KLAVESTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/978687318-fotograf-klavestad-as) | Lørenskog | - | 215 732 kr | - |
| [FOTOGRAF GRINNA AS](https://www.norscout.com/no/company/989041096-fotograf-grinna-as) | Indre Østfold | - | 208 768 kr | - |
| [NORDSTRANDSFOTOGRAFENE AS](https://www.norscout.com/no/company/965249451-nordstrandsfotografene-as) | Oslo | - | 219 955 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.07.2026.
