---
title: "NORSK GJENVINNING RENOVASJON AS (997125916): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NORSK GJENVINNING RENOVASJON AS i Bærum hadde 246 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 70 ansatte. Daglig leder er Tom Reppesgård. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/997125916-norsk-gjenvinning-renovasjon-as"
---

# NORSK GJENVINNING RENOVASJON AS

Innsamling av ikke-farlig avfall · Bærum · Etablert 2011

- Org.nr: 997 125 916
- E-post: post@norskgjenvinning.no
- Nettsted: [norskgjenvinning.no](https://www.norskgjenvinning.no)
- Daglig leder: Tom Reppesgård

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 246 mill. kr (−7,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −11,4 mill. kr (Margin −4,7 %)
- Ansatte: 70 (Ned fra 155 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 155
- oktober 2025: 152
- november 2025: 153
- desember 2025: 155
- januar 2026: 150
- mars 2026: 155
- april 2026: 154
- mai 2026: 152
- juni 2026: 158
- juli 2026: 167
- august 2026: 171
- september 2026: 73
- oktober 2026: 70

### Per sted

- Porsgrunn: 32 ansatte
- Elverum: 19 ansatte
- Tau: 13 ansatte
- Sem: Ingen oppgitt · 2 avdelinger
- Mosby: Ingen oppgitt
- Nannestad: Ingen oppgitt
- Sarpsborg: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −9,1 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −3,1 % i 2024
- Likviditet: 0,43 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,68 i 2024
- Soliditet: 3,8 % (svak). Ned fra 9,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −3,1 % | −9,1 % |
| Driftsmargin | −6,6 % | −1,6 % | −4,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −45,5 % | −195,4 % |
| Likviditetsgrad | 0,99 | 0,68 | 0,43 |
| Soliditet | 20,4 % | 9,9 % | 3,8 % |
| Gjeldsgrad | 3,9 | 9,1 | 25,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 270 098 | 267 021 | 246 107 |
| Driftsresultat | −17 872 | −4 228 | −11 448 |
| Årsresultat | −17 594 | −6 844 | −14 186 |
| Driftsmargin | −6,6 % | −1,6 % | −4,7 % |
| Sum gjeld | 97 784 | 122 105 | 111 875 |
| Sum driftskostnader | 287 970 | 271 249 | 257 554 |
| Finansresultat | −4 680 | −4 547 | −5 972 |
| Resultat før skatt | −22 552 | −8 775 | −17 419 |
| Anleggsmidler | 62 015 | 84 773 | 82 737 |
| Omløpsmidler | 60 853 | 50 784 | 33 511 |
| Sum eiendeler | 122 868 | 135 558 | 116 249 |
| Egenkapital | 25 084 | 13 453 | 4 373 |
| Kortsiktig gjeld | 61 212 | 75 218 | 78 462 |
| Langsiktig gjeld | 36 571 | 46 887 | 33 413 |

## Ledelse og styre

- Tom Reppesgård: Daglig leder
- Espen Brettås: Styrets leder
- Runa Kerr: Styremedlem
- Trine-Marie Hagen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Lysaker torg 35, 1366 Lysaker
- Postadresse: Postboks 567 Skøyen, 0214 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 38.110 Innsamling av ikke-farlig avfall
- Etablert: 30.06.2011
- Aksjekapital: 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2011
- Revisor: [PRICEWATERHOUSECOOPERS AS](https://www.norscout.com/no/company/987009713-pricewaterhousecoopers-as)
- Regnskapsfører: [ECIT NORIAN AS](https://www.norscout.com/no/company/879906792-ecit-norian-as)
- Størrelse: Nr. 12 av 178 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Renovasjon, gjenvinningsvirksomhet, transport og containerservice og alt som ellers står i forbindelse med disse virksomhetsområder.

## Siste endringer

- 11.08.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 11.08.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000678721&sokeverdi=997125916&spraak=nb)
- 16.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000560769&sokeverdi=997125916&spraak=nb)
- 15.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000589194&sokeverdi=997125916&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 24.06.2026: Tilskudd fra ENOVA SF, 900 000 kr
- 16.04.2026: Tilskudd fra ENOVA SF, 360 000 kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RUSKEN TAXI AS](https://www.norscout.com/no/company/918826416-rusken-taxi-as) | Bærum | - | 101 148 kr | - |
| [NG VEKST AS](https://www.norscout.com/no/company/998901200-ng-vekst-as) | Bærum | - | −57 300 kr | - |
| [RETYRA GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/934623533-retyra-group-as) | Bærum | - | - | - |
| [BÆRUM GJENVINNING AS](https://www.norscout.com/no/company/941251005-baerum-gjenvinning-as) | Bærum | - | - | - |
| [NORSK GJENVINNING METALL AS](https://www.norscout.com/no/company/983413161-norsk-gjenvinning-metall-as) | Bærum | 104 | 1,35 mrd. kr | −0,3 % |
| [IBKA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/952070533-ibka-norge-as) | Bærum | 66 | 193 mill. kr | +10,2 % |
| [FRANZEFOSS GJENVINNING AS](https://www.norscout.com/no/company/975265412-franzefoss-gjenvinning-as) | Bærum | 401 | 1,27 mrd. kr | +6,5 % |
| [NG NORDIC AS](https://www.norscout.com/no/company/937270151-ng-nordic-as) | Bærum | 53 | 184 mill. kr | +45,3 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/baerum)
- [Helsebedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/baerum)
- [IT-selskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/baerum)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Transportbedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/baerum)
- [Markedsføringsbyråer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/markedsforingsbyraer/baerum)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
