---
title: "SOLBAKKEN LANDBRUK AS (997174690): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SOLBAKKEN LANDBRUK AS i Hadsel hadde 2,21 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Espen Larsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/997174690-solbakken-landbruk-as"
---

# SOLBAKKEN LANDBRUK AS

Oppdrett av annet storfe til kjøttproduksjon og sædproduksjon · Hadsel

- Org.nr: 997 174 690
- Daglig leder: Espen Larsen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,21 mill. kr (−0,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 156 516 kr (Margin 7,1 %)
- Etablert: 2011

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 1,04 (tilfredsstillende). Opp fra 0,87 i 2024
- Soliditet: 35,1 % (god). Opp fra 22,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsmargin | 4,9 % | −14,0 % | 7,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −94,5 % | 51,3 % |
| Likviditetsgrad | 1,35 | 0,87 | 1,04 |
| Soliditet | 42,4 % | 22,6 % | 35,1 % |
| Gjeldsgrad | 1,4 | 3,4 | 1,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 864 | 2 228 | 2 209 |
| Driftsresultat | 91 | −312 | 157 |
| Årsresultat | 17 | −331 | 128 |
| Driftsmargin | 4,9 % | −14 % | 7,1 % |
| Sum gjeld | 701 | 634 | 577 |
| Sum driftskostnader | 1 773 | 2 540 | 2 052 |
| Finansresultat | −32 | −19 | −29 |
| Resultat før skatt | 59 | −331 | 128 |
| Anleggsmidler | 456 | 365 | 292 |
| Omløpsmidler | 761 | 454 | 598 |
| Sum eiendeler | 1 217 | 819 | 890 |
| Egenkapital | 516 | 185 | 313 |
| Kortsiktig gjeld | 564 | 523 | 577 |
| Langsiktig gjeld | 138 | 111 | 0 |

## Ledelse og styre

- Espen Larsen: Daglig leder og styrets leder
- Stein Are Larsen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Haug, 8445 Melbu
- Postadresse: Haugveien 104, 8445 Melbu
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 01.420 Oppdrett av annet storfe til kjøttproduksjon og sædproduksjon
- Etablert: 28.06.2011
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2011
- Størrelse: Nr. 21 av 31 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive gras- og kjøttproduksjon samt annen virksomhet som naturlig faller inn under dette, herunder delta i andre selskaper.

## Kunngjøringer

- 09.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000103907&sokeverdi=997174690&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TEIGAN AS](https://www.norscout.com/no/company/926781405-teigan-as) | Hadsel | 10 | 1,63 mill. kr | +22,6 % |
| [HADSELSAND LANDBRUKSDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/827654582-hadselsand-landbruksdrift-as) | Hadsel | - | 1,38 mill. kr | +14,1 % |
| [D. KRISTIANSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/926358235-d-kristiansen-as) | Hadsel | - | 1 mill. kr | −18,6 % |
| [BK KJØTT AS](https://www.norscout.com/no/company/918295739-bk-kjott-as) | Farsund | - | 2,21 mill. kr | +7,1 % |
| [ANDREAS MOEN AS](https://www.norscout.com/no/company/916635907-andreas-moen-as) | Steinkjer | - | 1,47 mill. kr | +20,4 % |
| [YSTABØ GARD AS](https://www.norscout.com/no/company/918373721-ystabo-gard-as) | Lærdal | - | 2,52 mill. kr | +33,5 % |
| [ÅGE JOHNNY SAURO AS](https://www.norscout.com/no/company/989165429-age-johnny-sauro-as) | Tinn | - | 1,35 mill. kr | +14,6 % |
| [RISDAL GÅRDSDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/919254351-risdal-gardsdrift-as) | Froland | - | 2,96 mill. kr | +7,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
