---
title: "ODAL MALING OG VEDLIKEHOLD AS (997181492): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ODAL MALING OG VEDLIKEHOLD AS i Sør-Odal hadde 21 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 14 ansatte. Daglig leder er Nils Indgjerd. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/997181492-odal-maling-og-vedlikehold-as"
---

# ODAL MALING OG VEDLIKEHOLD AS

Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · Sør-Odal · Etablert 2011

Morselskap for 3 selskaper

- Org.nr: 997 181 492
- Daglig leder: Nils Indgjerd (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 21 mill. kr (−9,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 361 024 kr (Margin 1,7 %)
- Ansatte: 14 (Opp fra 12 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 17
- oktober 2025: 15
- november 2025: 12
- januar 2026: 11
- mai 2026: 15
- juli 2026: 16
- oktober 2026: 14

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 9,4 % (tilfredsstillende). Ned fra 13,3 % i 2024
- Likviditet: 1,43 (tilfredsstillende). Opp fra 1,29 i 2024
- Soliditet: 43,7 % (meget god). Opp fra 43,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 12,5 % | 5,8 % | 13,3 % | 9,4 % |
| Driftsmargin | 9,6 % | 3,8 % | 0,2 % | 3,1 % | 1,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 33,9 % | 12,0 % | 30,8 % | 19,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,53 | 1,47 | 1,34 | 1,29 | 1,43 |
| Soliditet | 33,6 % | 34,0 % | 37,0 % | 43,1 % | 43,7 % |
| Gjeldsgrad | 2,0 | 1,9 | 1,7 | 1,3 | 1,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 22 763 | 24 660 | 23 090 | 23 212 | 20 982 |
| Driftsresultat | 2 195 | 936 | 37 | 720 | 361 |
| Årsresultat | 2 675 | 866 | 330 | 791 | 592 |
| Driftsmargin | 9,6 % | 3,8 % | 0,2 % | 3,1 % | 1,7 % |
| Sum gjeld | 6 155 | 5 996 | 4 967 | 4 295 | 4 952 |
| Sum driftskostnader | - | - | 23 054 | 22 492 | 20 621 |
| Finansresultat | - | - | 325 | 231 | 314 |
| Resultat før skatt | 3 053 | 1 051 | 361 | 951 | 675 |
| Anleggsmidler | 1 321 | 1 507 | 2 187 | 2 770 | 3 535 |
| Omløpsmidler | 7 953 | 7 574 | 5 695 | 4 780 | 5 264 |
| Sum eiendeler | 9 274 | 9 081 | 7 882 | 7 551 | 8 799 |
| Egenkapital | 3 118 | 3 084 | 2 915 | 3 255 | 3 848 |
| Kortsiktig gjeld | 5 196 | 5 155 | 4 237 | 3 705 | 3 671 |
| Langsiktig gjeld | 959 | 841 | 731 | 590 | 1 280 |

## Konsern

4 selskaper.

- ODAL MALING OG VEDLIKEHOLD AS (Denne bedriften)
  - [BRØDRENE SKOLBEKKEN MALEFORRETNING AS](https://www.norscout.com/no/company/825206272-brodrene-skolbekken-maleforretning-as)
  - [LOMPÆ AS](https://www.norscout.com/no/company/933260151-lompae-as) (8 ansatte)
  - [NILSMALER EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/920029876-nilsmaler-eiendom-as)

## Ledelse og styre

- Nils Indgjerd: Daglig leder og styrets leder
- Kari Irene Holter: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Øgardsvegen 5, 2100 Skarnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.520 Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass
- Etablert: 22.07.2011
- Tidligere navn: FARGERIKE SKARNES ODAL MALING OG VEDLIKEHOLD AS (2013 til 2015); KULØR SKARNES AS (2011 til 2013)
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2011
- Revisor: [SØR-HEDMARK REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/985135088-sor-hedmark-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 215 av 988 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å drive butikkhandel med salg av handelsvarer innenfor maling, interiør, fliser mv. Salg av håndverkstjenester, samt alt i forbindelse, herunder deltagelse i andre virksomheter som naturlig hører inn under dette.

## Kunngjøringer

- 28.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000218764&sokeverdi=997181492&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SKARNES JERNVARE AS](https://www.norscout.com/no/company/936687237-skarnes-jernvare-as) | Sør-Odal | 7 | 9,22 mill. kr | +11,6 % |
| [JOHAN B UKKESTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/918188460-johan-b-ukkestad-as) | Sør-Odal | 17 | 13,3 mill. kr | +2,6 % |
| [FREDRIKSTAD HAGESENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/999638430-fredrikstad-hagesenter-as) | Sør-Odal | 11 | 37,4 mill. kr | +12,1 % |
| [ADAM STIBLAR AS](https://www.norscout.com/no/company/920236057-adam-stiblar-as) | Sør-Odal | 18 | 67,5 mill. kr | +5,8 % |
| [CID MAT AS](https://www.norscout.com/no/company/921365632-cid-mat-as) | Sør-Odal | 11 | 14,5 mill. kr | +4,4 % |
| [STASJONSDRIFT HEIMDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/924770708-stasjonsdrift-heimdal-as) | Sør-Odal | 25 | 21,7 mill. kr | −1,7 % |
| [ØYVIK DETALJHANDEL AS](https://www.norscout.com/no/company/980233723-oyvik-detaljhandel-as) | Sør-Odal | 25 | 43 mill. kr | −0,5 % |
| [LINES BLOMSTER AS](https://www.norscout.com/no/company/913013980-lines-blomster-as) | Sør-Odal | 7 | 4,99 mill. kr | +16,6 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
