---
title: "MATRE HOLDING AS (997391179): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MATRE HOLDING AS i Vindafjord hadde 37 350 kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/997391179-matre-holding-as"
---

# MATRE HOLDING AS

Uoppgitt · Vindafjord

- Org.nr: 997 391 179
- E-post: jone@mapex.no
- Styreleder: Jone Matre

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 37 350 kr
- Driftsresultat 2025: 23 027 kr (Margin 61,7 %)
- Etablert: 2011

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 23,2 % (meget god). Opp fra 0,9 % i 2024
- Likviditet: 10,93 (meget god). Ned fra 25,48 i 2024
- Soliditet: 91,7 % (meget god). Ned fra 96,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 0,9 % | 23,2 % |
| Driftsmargin | - | - | 61,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 0,9 % | 24,7 % |
| Likviditetsgrad | 26,03 | 25,48 | 10,93 |
| Soliditet | 96,6 % | 96,5 % | 91,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,0 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | - | 37 |
| Driftsresultat | −32 | −13 | 23 |
| Årsresultat | 473 | 84 | 2 494 |
| Driftsmargin | - | - | 61,7 % |
| Sum gjeld | 342 | 342 | 977 |
| Sum driftskostnader | 32 | 13 | 14 |
| Finansresultat | 505 | 97 | 2 471 |
| Resultat før skatt | 473 | 84 | 2 494 |
| Anleggsmidler | 1 057 | 1 057 | 1 057 |
| Omløpsmidler | 8 903 | 8 713 | 10 677 |
| Sum eiendeler | 9 960 | 9 769 | 11 734 |
| Egenkapital | 9 618 | 9 427 | 10 757 |
| Kortsiktig gjeld | 342 | 342 | 977 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Jone Matre: Styrets leder
- Marta Matre: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Holmen 88, 5583 Vikedal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 00.000 Uoppgitt
- Etablert: 20.09.2011
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Regnskapsfører: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Størrelse: Nr. 4 727 av 6 324 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investering i aksjer, andeler og fast eiendom samt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i andre foretak som driver tilsvarende virksomhet.

## Siste endringer

- 17.02.2026: Kontaktperson endret
- 17.02.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 16.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000560782&sokeverdi=997391179&spraak=nb)
- 22.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000615003&sokeverdi=997391179&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [R KALDHEIM INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/912975517-r-kaldheim-invest-as) | Vindafjord | - | 40 000 kr | - |
| [SLÅTTEVIK UTBYGGING AS](https://www.norscout.com/no/company/812127152-slattevik-utbygging-as) | Vindafjord | - | 0 kr | - |
| [MATRE STOPLE INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/822600972-matre-stople-invest-as) | Vindafjord | - | 48 000 kr | - |
| [KNAPPHUS INVESTERING AS](https://www.norscout.com/no/company/822717322-knapphus-investering-as) | Vindafjord | - | 0 kr | - |
| [SKÅNEVIK ØLEN KRAFTLAG AS](https://www.norscout.com/no/company/948429209-skanevik-olen-kraftlag-as) | Vindafjord | - | 63 261 kr | - |
| [VALODDO INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/824382212-valoddo-invest-as) | Vindafjord | - | 0 kr | - |
| [BJOA HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/913306066-bjoa-holding-as) | Vindafjord | - | 715 000 kr | - |
| [ROALKVAM INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/825923322-roalkvam-invest-as) | Vindafjord | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.09.2026.
