---
title: "TY TANNKLINIKK AS (997391497): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "TY TANNKLINIKK AS i Trondheim hadde 90,9 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 43 ansatte. Daglig leder er Arnt Einar Andersen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/997391497-ty-tannklinikk-as"
---

# TY TANNKLINIKK AS

Tannlegetjenester · Trondheim · Etablert 2011

- Org.nr: 997 391 497
- Telefon: 72 55 92 54
- Nettsted: [tytannklinikk.no](https://tytannklinikk.no)
- Daglig leder: Arnt Einar Andersen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 90,9 mill. kr (+25,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −6,54 mill. kr (Margin −7,2 %)
- Ansatte: 43 (Opp fra 36 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 38
- oktober 2025: 37
- november 2025: 36
- januar 2026: 38
- februar 2026: 37
- mars 2026: 44
- april 2026: 43
- juni 2026: 41
- juli 2026: 40
- september 2026: 43

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −14,2 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 11,7 % i 2024
- Likviditet: 0,40 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,56 i 2024
- Soliditet: 3,9 % (svak). Opp fra 3,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 68,9 % | 53,4 % | 11,7 % | −14,2 % |
| Driftsmargin | 54,5 % | 17,0 % | 13,6 % | 4,1 % | −7,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 1 139,5 % | - | - | −547,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,02 | 0,41 | 0,65 | 0,56 | 0,40 |
| Soliditet | 2,5 % | 7,1 % | - | 3,1 % | 3,9 % |
| Gjeldsgrad | 39,0 | 13,1 | - | 30,9 | 24,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 7 582 | 30 604 | 60 822 | 72 407 | 90 868 |
| Driftsresultat | 4 131 | 5 195 | 8 246 | 2 975 | −6 538 |
| Årsresultat | 3 216 | 4 165 | 6 494 | 2 218 | −6 984 |
| Driftsmargin | 54,5 % | 17 % | 13,6 % | 4,1 % | −7,2 % |
| Sum gjeld | 4 423 | 10 851 | 18 360 | 30 888 | 56 365 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 69 432 | 97 406 |
| Finansresultat | - | - | - | −118 | −2 405 |
| Resultat før skatt | 4 138 | 5 372 | 8 267 | 2 857 | −8 943 |
| Anleggsmidler | 40 | 7 253 | 7 551 | 20 345 | 51 869 |
| Omløpsmidler | 4 496 | 4 427 | 11 852 | 11 542 | 6 761 |
| Sum eiendeler | 4 536 | 11 681 | 19 404 | 31 888 | 58 630 |
| Egenkapital | 113 | 830 | - | 1 000 | 2 265 |
| Kortsiktig gjeld | 4 423 | 10 724 | 18 251 | 20 783 | 16 763 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 127 | 109 | 10 106 | 39 602 |

## Ledelse og styre

- Arnt Einar Andersen: Daglig leder og styrets leder
- Camilla Thorvaldsen: Daglig leder
- Odd Bjørn Lutnæs: Styremedlem
- Leif Henrik Olsen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Olav Tryggvasons gate 24, 7011 Trondheim
- Postadresse: Idungården, inngang B, Olav Tryggvasons gate 24, 7011 Trondheim
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 86.230 Tannlegetjenester
- Etablert: 10.09.2011
- Tidligere navn: ELIASSEN TANNHELSE AS (2011 til 2022)
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Avdelinger: 3 i Trondheim
- Revisor: [KRAFT RÅDGIVNING OG REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/920261353-kraft-radgivning-og-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [SOLDI REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/847812362-soldi-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 6 av 1 770 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Tannlegevirksomhet samt det som naturlig står i forbindelse med dette.

## Kunngjøringer

- 25.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000605162&sokeverdi=997391497&spraak=nb)
- 07.11.2025: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000823502&sokeverdi=997391497&spraak=nb)
- 19.10.2025: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000793684&sokeverdi=997391497&spraak=nb)
- 02.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000527462&sokeverdi=997391497&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ORIS DENTAL HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/916967713-oris-dental-holding-as) | Trondheim | 45 | 36,5 mill. kr | +34,7 % |
| [BAKKE TANNLEGEKONTOR AS](https://www.norscout.com/no/company/989752359-bakke-tannlegekontor-as) | Trondheim | 17 | 48,9 mill. kr | +7,9 % |
| [ORIS DENTAL AS](https://www.norscout.com/no/company/921349890-oris-dental-as) | Trondheim | 879 | 2,26 mrd. kr | +12,3 % |
| [TRONDHEIM TANNLEGESENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/915426328-trondheim-tannlegesenter-as) | Trondheim | 16 | 26,9 mill. kr | +55,7 % |
| [HEIMDAL TANNLEGESENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/992542225-heimdal-tannlegesenter-as) | Trondheim | 12 | 29,8 mill. kr | +12,2 % |
| [EVIDENT HEIMDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/929389786-evident-heimdal-as) | Trondheim | 11 | 22,3 mill. kr | +15,9 % |
| [TRONDHEIMSTANNLEGENE AS](https://www.norscout.com/no/company/922625824-trondheimstannlegene-as) | Trondheim | 11 | 12,3 mill. kr | +12,9 % |
| [LADE TANNHELSESENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/931825720-lade-tannhelsesenter-as) | Trondheim | 10 | 14,9 mill. kr | +60,6 % |

## Bedriftslister

- [Helsebedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/trondheim)
- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [Helsebedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/bergen)
- [Helsebedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/baerum)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Helsebedrifter i Asker](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/asker)

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
