---
title: "CUM-CURA AS (997404084): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "CUM-CURA AS i Halden hadde 3,5 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 8 ansatte. Daglig leder er Aina Staxvold. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/997404084-cum-cura-as"
---

# CUM-CURA AS

Førskoleundervisning og drift av barnehager · Halden · Etablert 2011

- Org.nr: 997 404 084
- Telefon: 908 67 610
- E-post: a-staxvold@halden.net
- Nettsted: [cum-cura.no](https://www.cum-cura.no)
- Daglig leder: Aina Staxvold (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 3,5 mill. kr (+2,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −440 564 kr (Margin −12,6 %)
- Ansatte: 8 (Uendret siden desember 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 6
- november 2025: 7
- desember 2025: 8
- januar 2026: 7
- mars 2026: 8
- mai 2026: 6
- juni 2026: 8
- september 2026: 7
- oktober 2026: 8

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −23,6 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 16,1 % i 2024
- Likviditet: 1,23 (tilfredsstillende). Ned fra 2,32 i 2024
- Soliditet: 64,1 % (meget god). Ned fra 80,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 17,6 % | 53,7 % | 16,1 % | −23,6 % |
| Driftsmargin | 2,7 % | 5,9 % | 20,4 % | 8,2 % | −12,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 83,9 % | 21,0 % | −32,6 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,82 | 2,32 | 1,23 |
| Soliditet | 50,7 % | 53,7 % | 70,8 % | 80,3 % | 64,1 % |
| Gjeldsgrad | 1,0 | 0,9 | 0,4 | 0,2 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 908 | 3 222 | 3 918 | 3 432 | 3 502 |
| Driftsresultat | 78 | 190 | 799 | 283 | −441 |
| Årsresultat | 61 | 142 | 642 | 230 | −413 |
| Driftsmargin | 2,7 % | 5,9 % | 20,4 % | 8,2 % | −12,6 % |
| Sum gjeld | 490 | 556 | 532 | 373 | 620 |
| Sum driftskostnader | 2 830 | 3 032 | 3 120 | 3 149 | 3 942 |
| Finansresultat | 0 | 3 | 13 | 13 | 13 |
| Resultat før skatt | - | - | 811 | 295 | −428 |
| Anleggsmidler | 47 | 93 | 858 | 1 061 | 964 |
| Omløpsmidler | - | - | 962 | 829 | 760 |
| Sum eiendeler | 995 | 1 203 | 1 820 | 1 890 | 1 724 |
| Egenkapital | 505 | 647 | 1 288 | 1 518 | 1 104 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 529 | 358 | 620 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 3 | 15 | 0 |

## Ledelse og styre

- Aina Staxvold: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Solåsveien 4, 1791 Tistedal
- Postadresse: Ringveien 12, 1781 Halden
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 85.100 Førskoleundervisning og drift av barnehager
- Etablert: 01.09.2011
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [ØST-REVISJON BFT AS](https://www.norscout.com/no/company/918493794-ost-revisjon-bft-as)
- Regnskapsfører: [MEMOACCOUNTING AS](https://www.norscout.com/no/company/992894903-memoaccounting-as)
- Størrelse: Nr. 1 374 av 1 628 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av barnehage.

## Kunngjøringer

- 18.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000401891&sokeverdi=997404084&spraak=nb)
- 16.09.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000743536&sokeverdi=997404084&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SOLBAKKEN NATURBARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/930688525-solbakken-naturbarnehage-as) | Halden | 8 | 4,4 mill. kr | +2,5 % |
| [LYSLØYPA BARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/976047834-lysloypa-barnehage-as) | Halden | 7 | 2,82 mill. kr | +1,2 % |
| [NORDBY GÅRDSBARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/988416932-nordby-gardsbarnehage-as) | Halden | 11 | 6,02 mill. kr | −0,2 % |
| [STAXVOLD HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/997096258-staxvold-holding-as) | Halden | - | 780 800 kr | - |
| [TROLLTANGEN NATURBARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/930688533-trolltangen-naturbarnehage-as) | Halden | 15 | 9,54 mill. kr | +21,8 % |
| [BOLLERØD FUS BARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/922043043-bollerod-fus-barnehage-as) | Halden | 16 | 12,8 mill. kr | +7,8 % |
| [ALFHEIM BARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/879126142-alfheim-barnehage-as) | Halden | 17 | 10,9 mill. kr | +17,6 % |
| [ASAK KULTURBARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/930688517-asak-kulturbarnehage-as) | Halden | 21 | 12,1 mill. kr | +23 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
