---
title: "HÅNDVERKSBAKERIET AS (997410270): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HÅNDVERKSBAKERIET AS i Vestby hadde 51,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 70 ansatte. Daglig leder er Mette Ulrichsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/997410270-handverksbakeriet-as"
---

# HÅNDVERKSBAKERIET AS

Produksjon av brød og ferske konditorvarer · Vestby · Etablert 2011

- Org.nr: 997 410 270
- Telefon: 901 18 804
- Daglig leder: Mette Ulrichsen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 51,4 mill. kr (+61,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 5,82 mill. kr (Margin 11,3 %)
- Ansatte: 70 (Opp fra 59 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 69
- oktober 2025: 72
- november 2025: 57
- desember 2025: 59
- februar 2026: 54
- april 2026: 57
- mai 2026: 58
- juni 2026: 62
- juli 2026: 66
- september 2026: 75
- oktober 2026: 70

### Per sted

- Vestby: 50 ansatte · 2 avdelinger
- Drøbak: 20 ansatte
- Moss: Ingen oppgitt · 2 avdelinger
- Oslo: Ingen oppgitt
- Son: Ingen oppgitt
- Ås: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 51,2 % (meget god). Opp fra 17,2 % i 2024
- Likviditet: 0,68 (svak). Opp fra 0,49 i 2024
- Soliditet: 10,3 % (tilfredsstillende). Opp fra 1,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 10,9 % | 20,2 % | 17,2 % | 51,2 % |
| Driftsmargin | 10,2 % | 3,2 % | 4,4 % | 3,8 % | 11,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 124,7 % | 266,5 % | 628,1 % | 663,4 % |
| Likviditetsgrad | 0,98 | 1,16 | 0,56 | 0,49 | 0,68 |
| Soliditet | 3,5 % | 12,2 % | 3,5 % | 1,8 % | 10,3 % |
| Gjeldsgrad | 27,8 | 7,2 | 27,9 | 54,7 | 8,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 16 724 | 17 936 | 26 123 | 31 799 | 51 440 |
| Driftsresultat | 1 703 | 567 | 1 154 | 1 213 | 5 822 |
| Årsresultat | 1 258 | 375 | 933 | 898 | 4 459 |
| Driftsmargin | 10,2 % | 3,2 % | 4,4 % | 3,8 % | 11,3 % |
| Sum gjeld | 5 523 | 4 119 | 6 544 | 7 242 | 13 798 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 30 586 | 45 618 |
| Finansresultat | - | - | - | −62 | −106 |
| Resultat før skatt | 1 613 | 481 | 1 076 | 1 151 | 5 716 |
| Anleggsmidler | 2 081 | 1 541 | 3 577 | 4 526 | 7 096 |
| Omløpsmidler | 3 640 | 3 151 | 3 201 | 2 848 | 8 292 |
| Sum eiendeler | 5 721 | 4 692 | 6 779 | 7 374 | 15 389 |
| Egenkapital | 198 | 573 | 234 | 132 | 1 591 |
| Kortsiktig gjeld | 3 731 | 2 718 | 5 767 | 5 859 | 12 110 |
| Langsiktig gjeld | 1 792 | 1 401 | 777 | 1 383 | 1 688 |

## Ledelse og styre

- Mette Ulrichsen: Daglig leder og styrets leder
- Geir Ingemund Bøen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Kleverveien 3, 1543 Vestby
- Postadresse: Tranga 19, 1440 Drøbak
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 10.710 Produksjon av brød og ferske konditorvarer
- Etablert: 20.09.2011
- Tidligere navn: HÅNDVERKSBAKERIET DRØBAK AS (2020 til 2023)
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2011
- Revisor: [MOLTZAU REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/984445180-moltzau-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 48 av 509 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Fremstilling og salg av brød og andre bakevarer og andre produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.

## Kunngjøringer

- 29.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000450870&sokeverdi=997410270&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VESTBY BAKERI AS](https://www.norscout.com/no/company/930907588-vestby-bakeri-as) | Vestby | 15 | 3,67 mill. kr | +8,0 % |
| [ALNA AS](https://www.norscout.com/no/company/984979193-alna-as) | Vestby | 73 | 273 mill. kr | +7,0 % |
| [JOH. JOHANNSON KAFFE AS](https://www.norscout.com/no/company/913283805-joh-johannson-kaffe-as) | Vestby | 46 | 1,6 mrd. kr | +25 % |
| [FAUN PHARMA AS](https://www.norscout.com/no/company/883370112-faun-pharma-as) | Vestby | 46 | 184 mill. kr | −0,1 % |
| [JOH-SALG AS](https://www.norscout.com/no/company/913223055-joh-salg-as) | Vestby | 26 | 108 mill. kr | −2,1 % |
| [TROLL SALMON AS](https://www.norscout.com/no/company/942140606-troll-salmon-as) | Vestby | 20 | 56,8 mill. kr | +6,7 % |
| [VESTBY MØLLE OG KORNSILO AS](https://www.norscout.com/no/company/950121718-vestby-molle-og-kornsilo-as) | Vestby | 10 | 91,3 mill. kr | +26,5 % |
| [PEPPERSTADHJORT AS](https://www.norscout.com/no/company/925269638-pepperstadhjort-as) | Vestby | - | 778 123 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
