---
title: "FIRECOM AS (997425871): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FIRECOM AS i Stavanger hadde 48,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 12 ansatte. Daglig leder er Asle Aarthun. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/997425871-firecom-as"
---

# FIRECOM AS

Annen teknisk konsulentvirksomhet · Stavanger · Etablert 2011

- Org.nr: 997 425 871
- E-post: post@firecom.no
- Nettsted: [firecom.no](https://www.firecom.no)
- Daglig leder: Asle Aarthun (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 48,1 mill. kr (+20 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 14,4 mill. kr (Margin 30 %)
- Ansatte: 12

## Ansatte

- januar 2026: 14
- juli 2026: 13
- august 2026: 12

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 61,2 % (meget god). Opp fra 54,6 % i 2024
- Likviditet: 1,26 (tilfredsstillende). Ned fra 1,40 i 2024
- Soliditet: 24,8 % (god). Ned fra 30,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 35,9 % | 21,1 % | 54,6 % | 61,2 % |
| Driftsmargin | 25,5 % | 17,0 % | 18,3 % | 23,8 % | 30,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 80,0 % | - | 164,6 % | 217,0 % |
| Likviditetsgrad | 2,01 | 1,67 | - | 1,40 | 1,26 |
| Soliditet | 45,4 % | 36,2 % | 34,4 % | 30,3 % | 24,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,2 | 1,8 | 1,9 | 2,3 | 3,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 22 313 | 32 697 | 18 497 | 40 099 | 48 116 |
| Driftsresultat | 5 692 | 5 558 | 3 377 | 9 534 | 14 449 |
| Årsresultat | 4 286 | 4 197 | 2 478 | 7 082 | 11 362 |
| Driftsmargin | 25,5 % | 17 % | 18,3 % | 23,8 % | 30 % |
| Sum gjeld | 7 920 | 11 963 | 10 016 | 14 599 | 20 357 |
| Sum driftskostnader | - | - | 15 120 | 30 565 | 33 668 |
| Finansresultat | - | - | −105 | 12 | −295 |
| Resultat før skatt | 5 538 | 5 343 | - | 9 546 | 14 154 |
| Anleggsmidler | 3 150 | 3 043 | 2 879 | 2 737 | 3 032 |
| Omløpsmidler | 11 353 | 15 702 | - | 18 203 | 24 029 |
| Sum eiendeler | 14 503 | 18 744 | 15 275 | 20 940 | 27 061 |
| Egenkapital | 6 584 | 6 781 | 5 259 | 6 341 | 6 704 |
| Kortsiktig gjeld | 5 661 | 9 382 | - | 13 018 | 19 016 |
| Langsiktig gjeld | 2 259 | 2 582 | - | 1 581 | - |

## Ledelse og styre

- Asle Aarthun: Daglig leder og styremedlem
- Odd Einar Tveit: Styrets leder
- Erik André Lysen: Styremedlem
- Tore Baardsen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Slettestrandveien 17, 4032 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 71.129 Annen teknisk konsulentvirksomhet
- Etablert: 19.09.2011
- Aksjekapital: 400 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2011
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [ECIT FORRETNINGSPARTNER AS](https://www.norscout.com/no/company/990945748-ecit-forretningspartner-as)
- Størrelse: Nr. 292 av 5 674 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Yte konsulenttjenester, ingeniørtjenester og rådgivning. Drive testing, verifisering og vedlikehold av brannslokkingsutstyr. Utleie og salg av utstyr som naturlig faller sammen med dette. Delta i andre selskap med lignende virksomhet. Kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.

## Kunngjøringer

- 20.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000572599&sokeverdi=997425871&spraak=nb)
- 02.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000527468&sokeverdi=997425871&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SCANWELL TECHNOLOGY AS](https://www.norscout.com/no/company/998426162-scanwell-technology-as) | Stavanger | 13 | 16,9 mill. kr | −11,8 % |
| [PRORAM AS](https://www.norscout.com/no/company/925327549-proram-as) | Stavanger | 12 | 25,4 mill. kr | +317,4 % |
| [SIGLAR CARBON AS](https://www.norscout.com/no/company/916560273-siglar-carbon-as) | Stavanger | 14 | 10,6 mill. kr | −24 % |
| [WORLEY ORIGO PROCESS AS](https://www.norscout.com/no/company/984517858-worley-origo-process-as) | Stavanger | 12 | 20,1 mill. kr | −2,8 % |
| [BRUNEL ENERGY NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/993808881-brunel-energy-norge-as) | Stavanger | 14 | 83,2 mill. kr | +26,8 % |
| [IKM WELL SERVICES AS](https://www.norscout.com/no/company/828921932-ikm-well-services-as) | Stavanger | 11 | 39,9 mill. kr | +296,9 % |
| [TURNER & TOWNSEND AS](https://www.norscout.com/no/company/820410092-turner-townsend-as) | Stavanger | 14 | 84,1 mill. kr | - |
| [AMBIO AS](https://www.norscout.com/no/company/982222699-ambio-as) | Stavanger | 11 | 37,7 mill. kr | +17,3 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.08.2026.
