---
title: "ANLEGGSGRUPPEN AS (997614593): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ANLEGGSGRUPPEN AS i Lier hadde 115 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 18 ansatte. Daglig leder er Per Gunnar Holmgren. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/997614593-anleggsgruppen-as"
---

# ANLEGGSGRUPPEN AS

Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet · Lier · Etablert 2011

- Org.nr: 997 614 593
- Telefon: 90 64 22 22
- E-post: info@anleggsgruppen.no
- Nettsted: [anleggsgruppen.no](https://www.anleggsgruppen.no)
- Daglig leder: Per Gunnar Holmgren (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 115 mill. kr (−7,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −2,34 mill. kr (Margin −2,0 %)
- Ansatte: 18 (Ned fra 20 i oktober 2025)

## Ansatte

- september 2025: 19
- oktober 2025: 20
- mars 2026: 17
- april 2026: 18
- mai 2026: 19
- oktober 2026: 18

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −3,7 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 5,7 % i 2024
- Likviditet: 1,34 (tilfredsstillende). Ned fra 1,54 i 2024
- Soliditet: 28,4 % (god). Ned fra 35,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 14,3 % | 8,6 % | 5,7 % | −3,7 % |
| Driftsmargin | 5,0 % | 6,4 % | 5,6 % | 3,0 % | −2,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 45,2 % | - | - | −21,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,30 | 1,29 | 1,28 | 1,54 | 1,34 |
| Soliditet | 23,7 % | 23,1 % | - | 35,9 % | 28,4 % |
| Gjeldsgrad | 3,2 | 3,3 | - | 1,8 | 2,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 120 980 | 122 308 | 118 011 | 123 893 | 114 872 |
| Driftsresultat | 5 989 | 7 808 | 6 558 | 3 659 | −2 344 |
| Årsresultat | 4 257 | 5 197 | 1 446 | 822 | −2 939 |
| Driftsmargin | 5,0 % | 6,4 % | 5,6 % | 3,0 % | −2,0 % |
| Sum gjeld | 39 864 | 57 073 | 71 167 | 37 999 | 33 671 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 120 234 | - |
| Finansresultat | - | - | - | −2 605 | - |
| Resultat før skatt | 5 458 | 6 664 | 1 865 | 1 054 | −3 757 |
| Anleggsmidler | 746 | 927 | 2 101 | 1 930 | 2 625 |
| Omløpsmidler | 51 477 | 73 262 | 89 912 | 57 359 | 44 397 |
| Sum eiendeler | 52 223 | 74 189 | 92 013 | 59 289 | 47 023 |
| Egenkapital | 12 359 | 17 115 | - | 21 290 | 13 351 |
| Kortsiktig gjeld | 39 650 | 56 915 | 70 070 | 37 157 | 33 107 |
| Langsiktig gjeld | 214 | 158 | 1 096 | 842 | 564 |

## Ledelse og styre

- Per Gunnar Holmgren: Daglig leder og styrets leder
- Paul Håkon Endresen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Linnesstranda 2, 3426 Gullaug
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.630 Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet
- Etablert: 14.11.2011
- Aksjekapital: 3 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2011
- Revisor: [KOPSTAD OG KURE REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/922176647-kopstad-og-kure-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [BL DATA REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/952731092-bl-data-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 77 av 574 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handel, utleie og reparasjoner av maskiner og utstyr til bygge- og anleggsvirksomhet og alt som hører naturlig med i den forbindelse. Det skal være anledning til å eie aksjer og andeler i andre selskaper. Det skal være anledning til å drive med fremleie av lokaler.

## Kunngjøringer

- 05.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000665313&sokeverdi=997614593&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HAKI AS](https://www.norscout.com/no/company/982736765-haki-as) | Lier | 21 | 188 mill. kr | +26,7 % |
| [ELEKTRO PARTNER AS](https://www.norscout.com/no/company/983391907-elektro-partner-as) | Lier | 9 | 70,1 mill. kr | +9,1 % |
| [TESS AS](https://www.norscout.com/no/company/916643233-tess-as) | Lier | 139 | 342 mill. kr | +5,4 % |
| [ASI AUTOMATIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/979308736-asi-automatikk-as) | Lier | 9 | 59,5 mill. kr | +8,0 % |
| [TESS LOGISTIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/936843107-tess-logistikk-as) | Lier | 156 | 1,07 mrd. kr | +3,2 % |
| [SITECH NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/996780856-sitech-norway-as) | Lier | 9 | 40,6 mill. kr | −18,6 % |
| [TØFTE KOMPRESSORSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/975920615-tofte-kompressorservice-as) | Lier | 7 | 23,4 mill. kr | +39,5 % |
| [LIUM AS](https://www.norscout.com/no/company/922360456-lium-as) | Lier | - | 38,7 mill. kr | −30,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
