---
title: "ART IN DENT LEVANGER AS (997622839): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ART IN DENT LEVANGER AS i Levanger hadde 3,47 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Astrid Marika Leosson. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/997622839-art-in-dent-levanger-as"
---

# ART IN DENT LEVANGER AS

Produksjon av medisinske og tanntekniske instrumenter og utstyr · Levanger

- Org.nr: 997 622 839
- Telefon: 74 08 04 33
- E-post: levanger@artindent.net
- Daglig leder: Astrid Marika Leosson (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 3,47 mill. kr (+17,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 529 103 kr (Margin 15,2 %)
- Etablert: 2011

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 35,7 % (meget god). Ned fra 51,4 % i 2024
- Likviditet: 2,45 (meget god). Opp fra 2,37 i 2024
- Soliditet: 60,0 % (meget god). Opp fra 59,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 51,4 % | 35,7 % |
| Driftsmargin | 18,7 % | 19,2 % | 15,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 84,4 % | 59,4 % |
| Likviditetsgrad | 2,51 | 2,37 | 2,45 |
| Soliditet | 61,6 % | 59,3 % | 60,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,6 | 0,7 | 0,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 408 | 2 944 | 3 472 |
| Driftsresultat | 451 | 565 | 529 |
| Årsresultat | 381 | 436 | 410 |
| Driftsmargin | 18,7 % | 19,2 % | 15,2 % |
| Sum gjeld | 340 | 536 | 661 |
| Sum driftskostnader | 1 957 | 2 378 | 2 942 |
| Finansresultat | −16 | −5 | −2 |
| Resultat før skatt | 435 | 561 | 527 |
| Anleggsmidler | 34 | 47 | 34 |
| Omløpsmidler | 852 | 1 273 | 1 619 |
| Sum eiendeler | 886 | 1 319 | 1 654 |
| Egenkapital | 547 | 783 | 993 |
| Kortsiktig gjeld | 340 | 536 | 661 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Astrid Marika Leosson: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Håkon den godes gate 2A, 7600 Levanger
- Postadresse: Pb. 4, 7601 Levanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 32.500 Produksjon av medisinske og tanntekniske instrumenter og utstyr
- Etablert: 04.11.2011
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Regnskapsfører: ADMENTO FALSTAD AS
- Størrelse: Nr. 81 av 153 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å drive tannteknisk laboratorium, formidling av tanntekniske arbeider, import, kjøp og salg, samt hva som hermed står i forbindelse, herunder å delta i andre selskaper og virksomheter av enhver art.

## Kunngjøringer

- 05.02.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000045224&sokeverdi=997622839&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [DENTAL-LAB AS](https://www.norscout.com/no/company/990682283-dental-lab-as) | Levanger | - | 2,79 mill. kr | −37,9 % |
| [SMIL RETT HJEM AS](https://www.norscout.com/no/company/932447843-smil-rett-hjem-as) | Levanger | - | 99 730 kr | - |
| [BLENGSLI INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/932276364-blengsli-invest-as) | Levanger | - | 0 kr | - |
| [BRØDRENE TORKILDSEN ORGELBYGGERI AS](https://www.norscout.com/no/company/916824289-brodrene-torkildsen-orgelbyggeri-as) | Levanger | 6 | 3,69 mill. kr | −34,1 % |
| [KORTMANS LYSFABRIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/831821132-kortmans-lysfabrikk-as) | Levanger | 20 | 17,7 mill. kr | −0,2 % |
| [VUDDUVALLEY AS](https://www.norscout.com/no/company/931276360-vudduvalley-as) | Levanger | - | 0 kr | - |
| [SØLVSMIA MI AS](https://www.norscout.com/no/company/977047501-solvsmia-mi-as) | Levanger | - | 0 kr | - |
| [TEAM TECH AS](https://www.norscout.com/no/company/961542669-team-tech-as) | Oslo | - | 3,85 mill. kr | +10,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.09.2026.
