---
title: "HYDROCLEAN AS (997662903): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HYDROCLEAN AS i Moss hadde 27,9 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 33 ansatte. Daglig leder er Geir Even Elgaaen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/997662903-hydroclean-as"
---

# HYDROCLEAN AS

Oppsamling og behandling av avløpsvann · Moss · Etablert 2011

- Org.nr: 997 662 903
- Nettsted: [hydroclean.no](https://www.hydroclean.no)
- Daglig leder: Geir Even Elgaaen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 27,9 mill. kr (−22,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −3,18 mill. kr (Margin −11,4 %)
- Ansatte: 33 (Opp fra 21 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 26
- oktober 2025: 27
- desember 2025: 21
- januar 2026: 25
- april 2026: 27
- mai 2026: 28
- juni 2026: 29
- september 2026: 30
- oktober 2026: 33

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −22,4 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 7,3 % i 2024
- Likviditet: 1,73 (god). Samme som i 2024
- Soliditet: 23,6 % (god). Ned fra 39,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | 7,3 % | −22,4 % |
| Driftsmargin | 6,1 % | 7,4 % | 5,3 % | 3,5 % | −11,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 29,2 % | 17,3 % | 11,6 % | −77,6 % |
| Likviditetsgrad | 2,20 | 2,23 | 2,24 | 1,73 | 1,73 |
| Soliditet | 47,3 % | 51,6 % | 47,7 % | 39,8 % | 23,6 % |
| Gjeldsgrad | 1,1 | 0,9 | 1,1 | 1,5 | 3,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 31 690 | 34 209 | 32 472 | 35 841 | 27 929 |
| Driftsresultat | 1 947 | 2 547 | 1 705 | 1 244 | −3 180 |
| Årsresultat | 1 388 | 1 832 | 1 132 | 679 | −3 753 |
| Driftsmargin | 6,1 % | 7,4 % | 5,3 % | 3,5 % | −11,4 % |
| Sum gjeld | 8 743 | 7 730 | 9 383 | 9 919 | 9 095 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 34 596 | - |
| Finansresultat | - | - | - | −367 | - |
| Resultat før skatt | 1 780 | 2 349 | 1 456 | 878 | −3 639 |
| Anleggsmidler | 6 005 | 4 700 | 5 813 | 7 831 | 4 864 |
| Omløpsmidler | 10 572 | 11 283 | 12 121 | 8 652 | 7 043 |
| Sum eiendeler | 16 577 | 15 983 | 17 933 | 16 484 | 11 907 |
| Egenkapital | 7 834 | 8 253 | 8 550 | 6 565 | 2 812 |
| Kortsiktig gjeld | 4 802 | 5 063 | 5 421 | 5 015 | 4 066 |
| Langsiktig gjeld | 3 942 | 2 667 | 3 963 | 4 904 | 5 029 |

## Ledelse og styre

- Geir Even Elgaaen: Daglig leder og styrets leder
- Berit Olsen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Osloveien 147, 1536 Moss
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 37.000 Oppsamling og behandling av avløpsvann
- Etablert: 25.11.2011
- Aksjekapital: 300 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2012
- Revisor: [KROGH REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/916131720-krogh-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [AIDER AS](https://www.norscout.com/no/company/922633452-aider-as)
- Størrelse: Nr. 30 av 124 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Rengjøringstjenester rettet mot privatpaersoner og næringslivet

## Kunngjøringer

- 04.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000660220&sokeverdi=997662903&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NORVA24 ØST AS](https://www.norscout.com/no/company/951141836-norva24-ost-as) | Frogn | 34 | 66,1 mill. kr | −23,2 % |
| [SLAMSUG AS](https://www.norscout.com/no/company/925662623-slamsug-as) | Ålesund | 29 | 68,2 mill. kr | +18,4 % |
| [SERWENT BRDR GRØNNERUD AS](https://www.norscout.com/no/company/912572188-serwent-brdr-gronnerud-as) | Gjøvik | 36 | 62,4 mill. kr | −0,3 % |
| [EKVATEK AS](https://www.norscout.com/no/company/919726687-ekvatek-as) | Eidskog | 29 | 42,7 mill. kr | +35,2 % |
| [SERWENT JTR GRUPPEN AS](https://www.norscout.com/no/company/913364953-serwent-jtr-gruppen-as) | Hå | 36 | 92,9 mill. kr | −1,7 % |
| [NORVA24 VESTFOLD AS](https://www.norscout.com/no/company/888299092-norva24-vestfold-as) | Sandefjord | 27 | 61,6 mill. kr | +10,4 % |
| [X-VAC AS](https://www.norscout.com/no/company/935602114-x-vac-as) | Nesodden | 39 | 92,5 mill. kr | - |
| [JOHAN SKEIE AS](https://www.norscout.com/no/company/816690552-johan-skeie-as) | Kvam | 25 | 33,2 mill. kr | +13,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
