---
title: "STEIN RØSTAD AS (997723627): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STEIN RØSTAD AS i Oppdal hadde 1,09 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Stein Røstad. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/997723627-stein-rostad-as"
---

# STEIN RØSTAD AS

Reparasjon og vedlikehold av maskiner · Oppdal

- Org.nr: 997 723 627
- Daglig leder: Stein Røstad (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,09 mill. kr (0,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 468 833 kr (Margin 42,9 %)
- Etablert: 2011

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 8,2 % (tilfredsstillende). Ned fra 15,8 % i 2024
- Likviditet: 3,52 (meget god). Opp fra 3,22 i 2024
- Soliditet: 28,6 % (god). Opp fra 26,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 15,8 % | 8,2 % |
| Driftsmargin | 26,8 % | 72,2 % | 42,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 35,5 % | 12,9 % |
| Likviditetsgrad | 9,71 | 3,22 | 3,52 |
| Soliditet | 28,0 % | 26,9 % | 28,6 % |
| Gjeldsgrad | 2,6 | 2,7 | 2,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 066 | 1 093 | 1 093 |
| Driftsresultat | 286 | 789 | 469 |
| Årsresultat | 34 | 436 | 162 |
| Driftsmargin | 26,8 % | 72,2 % | 42,9 % |
| Sum gjeld | 3 000 | 4 349 | 4 033 |
| Sum driftskostnader | 780 | 304 | 624 |
| Finansresultat | −235 | −298 | −261 |
| Resultat før skatt | 52 | 491 | 207 |
| Anleggsmidler | 2 752 | 3 619 | 3 460 |
| Omløpsmidler | 1 414 | 2 332 | 2 192 |
| Sum eiendeler | 4 166 | 5 951 | 5 652 |
| Egenkapital | 1 166 | 1 602 | 1 619 |
| Kortsiktig gjeld | 146 | 723 | 623 |
| Langsiktig gjeld | 2 854 | 3 625 | - |

## Ledelse og styre

- Stein Røstad: Daglig leder og styrets leder
- Iris Røstad: Styremedlem
- Roger Røstad: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Kåsvegen 10, 7340 Oppdal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 33.120 Reparasjon og vedlikehold av maskiner
- Etablert: 26.09.2011
- Aksjekapital: 180 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2012
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [SNØHETTA REGNSKAP OPPDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/914852668-snohetta-regnskap-oppdal-as)
- Størrelse: Nr. 648 av 1 023 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Selskapets virksomhet er selv, gjennom hel- eller deleide selskaper eller ved samarbeid med andre virksomheter, å eie og drive fast eiendom.

## Kunngjøringer

- 18.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000564293&sokeverdi=997723627&spraak=nb)
- 08.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000559393&sokeverdi=997723627&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RØSTAD LANDBRUKSVERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/988383678-rostad-landbruksverksted-as) | Oppdal | 7 | 17,7 mill. kr | −17,5 % |
| [ROGER RØSTAD HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/933442853-roger-rostad-holding-as) | Oppdal | - | 0 kr | - |
| [HADELAND SERVICE OG VEDLIKEHOLD AS](https://www.norscout.com/no/company/926665413-hadeland-service-og-vedlikehold-as) | Gran | - | 1,1 mill. kr | −12,1 % |
| [BORGE INDUSTRI & SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/999321399-borge-industri-service-as) | Sarpsborg | - | 1,09 mill. kr | - |
| [VOSS STORHUSHOLDNINGSSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/981598636-voss-storhusholdningsservice-as) | Voss | - | 1,11 mill. kr | −7,0 % |
| [NJÆRHEIM SERVICE TEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/935010969-njaerheim-service-teknikk-as) | Hå | - | 1,08 mill. kr | - |
| [ENERGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/930983462-energen-as) | Klepp | - | 1,11 mill. kr | - |
| [JE KLAUSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/998403359-je-klausen-as) | Fyresdal | - | 1,08 mill. kr | +0,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 19.07.2026.
