---
title: "RE VARMEPUMPER AS (997727096): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RE VARMEPUMPER AS i Lillestrøm hadde 3,26 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Johnny Nyengen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/997727096-re-varmepumper-as"
---

# RE VARMEPUMPER AS

Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · Lillestrøm

- Org.nr: 997 727 096
- Daglig leder: Johnny Nyengen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 3,26 mill. kr (−26,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −1,32 mill. kr (Margin −40,5 %)
- Etablert: 2011

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −16,8 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −51,2 % i 2024
- Likviditet: 0,88 (svak). Opp fra 0,20 i 2024
- Soliditet: −10,0 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −274,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −51,2 % | −16,8 % |
| Driftsmargin | −7,6 % | −50,5 % | −40,5 % |
| Likviditetsgrad | 0,60 | 0,20 | 0,88 |
| Soliditet | −52,5 % | −274,8 % | −10,0 % |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 7 813 | 4 463 | 3 263 |
| Driftsresultat | −594 | −2 254 | −1 322 |
| Årsresultat | 341 | −2 299 | −728 |
| Driftsmargin | −7,6 % | −50,5 % | −40,5 % |
| Sum gjeld | 7 673 | 14 103 | 4 071 |
| Sum driftskostnader | 8 407 | 6 717 | 4 585 |
| Finansresultat | 935 | −45 | 595 |
| Resultat før skatt | 341 | −2 299 | −728 |
| Anleggsmidler | 1 327 | 1 218 | 1 161 |
| Omløpsmidler | 3 704 | 2 544 | 2 541 |
| Sum eiendeler | 5 031 | 3 762 | 3 702 |
| Egenkapital | −2 642 | −10 341 | −368 |
| Kortsiktig gjeld | 6 133 | 12 978 | 2 886 |
| Langsiktig gjeld | 1 540 | 1 125 | - |

## Ledelse og styre

- Johnny Nyengen: Daglig leder og styrets leder
- Henning Nyengen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Blakerveien 109, 1920 Sørumsand
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.840 Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr
- Etablert: 12.12.2011
- Tidligere navn: NYINVEST AS (2011 til 2021)
- Aksjekapital: 500 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2021
- Regnskapsfører: [AZETS INSIGHT AS](https://www.norscout.com/no/company/983338917-azets-insight-as)
- Størrelse: Nr. 269 av 379 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handel og forretningsdrift og hva dermed står i forbindelse. Kjøp og salg av varmepumper og solfangere. Utleie av hybler. Investering i andre virksomheter og ta del i selskaper der dette gir et faglig og økonomisk utbytte.

## Siste endringer

- 17.10.2026: Ny forretningsadresse
- 20.01.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 24.10.2026: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000816919&sokeverdi=997727096&spraak=nb)
- 17.10.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000804214&sokeverdi=997727096&spraak=nb)
- 06.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000506733&sokeverdi=997727096&spraak=nb)
- 20.01.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000021785&sokeverdi=997727096&spraak=nb)
- 20.01.2026: [Revisjon av årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000021786&sokeverdi=997727096&spraak=nb)
- 30.12.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000901968&sokeverdi=997727096&spraak=nb)
- 08.07.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000551818&sokeverdi=997727096&spraak=nb)
- 08.07.2025: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000551819&sokeverdi=997727096&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [PROVAK SYSTEMER AS](https://www.norscout.com/no/company/816555302-provak-systemer-as) | Lillestrøm | - | 5,32 mill. kr | −29 % |
| [JERNVARECOMPAGNIET AS](https://www.norscout.com/no/company/985251320-jernvarecompagniet-as) | Lillestrøm | - | 3,25 mill. kr | +22,6 % |
| [INDUSTRIVEIEN 6 A AS](https://www.norscout.com/no/company/994545167-industriveien-6-a-as) | Lillestrøm | - | 20,5 mill. kr | +3,8 % |
| [TOOL PARTNER AS](https://www.norscout.com/no/company/896467492-tool-partner-as) | Lillestrøm | - | 1,37 mill. kr | −10,8 % |
| [LINDINVENT AS](https://www.norscout.com/no/company/934228278-lindinvent-as) | Lillestrøm | 5 | 44,7 mill. kr | - |
| [HABRA EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/990365954-habra-eiendom-as) | Lillestrøm | - | 617 364 kr | - |
| [SECO TOOLS AS](https://www.norscout.com/no/company/952426818-seco-tools-as) | Lillestrøm | 6 | 74,9 mill. kr | +1,0 % |
| [FRANZ JAGER HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/980041514-franz-jager-holding-as) | Lillestrøm | - | 113 036 kr | - |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/lillestrom)
- [Transportbedrifter i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/lillestrom)
- [Byggfirmaer i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/lillestrom)
- [Helsebedrifter i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/lillestrom)
- [IT-selskaper i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/lillestrom)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/lillestrom)

Kilde: Norscout. Oppdatert 18.10.2026.
