---
title: "AVENTURE AS (997755006): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "AVENTURE AS i Stavanger hadde 1,06 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Ingvar Malde. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/997755006-aventure-as"
---

# AVENTURE AS

Uspesifisert engroshandel · Stavanger

- Org.nr: 997 755 006
- Daglig leder: Ingvar Malde (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,06 mill. kr (+1,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 80 431 kr (Margin 7,6 %)
- Etablert: 2011

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 18,4 % (meget god). Ned fra 21,8 % i 2024
- Likviditet: 34,95 (meget god). Ned fra 39,80 i 2024
- Soliditet: 97,2 % (meget god). Ned fra 97,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 21,8 % | 18,4 % |
| Driftsmargin | 29,6 % | 13,4 % | 7,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 20,1 % | 18,8 % |
| Likviditetsgrad | 46,06 | 39,80 | 34,95 |
| Soliditet | 97,9 % | 97,6 % | 97,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,0 | 0,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 027 | 1 042 | 1 057 |
| Driftsresultat | 304 | 139 | 80 |
| Årsresultat | 2 553 | 2 326 | 2 533 |
| Driftsmargin | 29,6 % | 13,4 % | 7,6 % |
| Sum gjeld | 233 | 317 | 419 |
| Sum driftskostnader | 722 | 903 | 976 |
| Finansresultat | 2 334 | 2 229 | 2 477 |
| Resultat før skatt | 2 638 | 2 368 | 2 558 |
| Anleggsmidler | 400 | 350 | 350 |
| Omløpsmidler | 10 714 | 12 624 | 14 659 |
| Sum eiendeler | 11 114 | 12 974 | 15 009 |
| Egenkapital | 10 881 | 12 657 | 14 590 |
| Kortsiktig gjeld | 233 | 317 | 419 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Ingvar Malde: Daglig leder og styrets leder
- Helge Arntsen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Bakkesvingen 27B, 4019 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.900 Uspesifisert engroshandel
- Etablert: 15.12.2011
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 30.09.2022
- Størrelse: Nr. 376 av 596 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg av varer og konsulenttjenester samt investering i aksjer og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette.

## Kunngjøringer

- 15.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000179248&sokeverdi=997755006&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HG NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/890583822-hg-norge-as) | Stavanger | - | 1,1 mill. kr | −7,9 % |
| [PANDA AS](https://www.norscout.com/no/company/998904293-panda-as) | Stavanger | - | 765 000 kr | - |
| [SUNDEGÅRDEN AS](https://www.norscout.com/no/company/933284867-sundegarden-as) | Stavanger | - | 1,6 mill. kr | −7,0 % |
| [CHINA TRADING AS](https://www.norscout.com/no/company/884793092-china-trading-as) | Stavanger | - | 746 554 kr | - |
| [OASE FONTENER AS](https://www.norscout.com/no/company/942184999-oase-fontener-as) | Stavanger | - | 2,41 mill. kr | −2,3 % |
| [RUNE SUNDE AS](https://www.norscout.com/no/company/940597145-rune-sunde-as) | Stavanger | - | 540 732 kr | - |
| [THE SKY IS NOT THE LIMIT AS](https://www.norscout.com/no/company/927367327-the-sky-is-not-the-limit-as) | Stavanger | - | 2,51 mill. kr | +57,8 % |
| [LYMO AS](https://www.norscout.com/no/company/933702014-lymo-as) | Stavanger | - | 262 146 kr | - |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
