---
title: "NR1 TRAFIKKSKOLE PORSGRUNN AS (997883128): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NR1 TRAFIKKSKOLE PORSGRUNN AS i Porsgrunn hadde 9,51 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 8 ansatte. Daglig leder er Gunnstein Ekman-Sunde. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/997883128-nr1-trafikkskole-porsgrunn-as"
---

# NR1 TRAFIKKSKOLE PORSGRUNN AS

Undervisning ved godkjente trafikkskoler · Porsgrunn · Etablert 2012

- Org.nr: 997 883 128
- Telefon: 35 55 51 51
- E-post: porstra@gmail.com
- Nettsted: [nr1trafikkskole.no](https://nr1trafikkskole.no)
- Daglig leder: Gunnstein Ekman-Sunde (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 9,51 mill. kr (+12,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 697 863 kr (Margin 7,3 %)
- Ansatte: 8 (Opp fra 5 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 5
- april 2026: 7
- mai 2026: 8
- juli 2026: 9
- oktober 2026: 8

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 16,0 % (meget god). Opp fra 8,0 % i 2024
- Likviditet: 1,43 (tilfredsstillende). Ned fra 1,48 i 2024
- Soliditet: 29,6 % (god). Ned fra 36,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 17,7 % | 16,6 % | 8,0 % | 16,0 % |
| Driftsmargin | 11,2 % | 7,8 % | 7,2 % | 3,5 % | 7,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 32,7 % | 15,3 % | 44,2 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,94 | 1,48 | 1,43 |
| Soliditet | 49,9 % | 47,4 % | 45,5 % | 36,2 % | 29,6 % |
| Gjeldsgrad | 1,0 | 1,1 | 1,2 | 1,8 | 2,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 8 358 | 8 011 | 8 624 | 8 472 | 9 507 |
| Driftsresultat | 935 | 627 | 624 | 297 | 698 |
| Årsresultat | 722 | 474 | 466 | 198 | 517 |
| Driftsmargin | 11,2 % | 7,8 % | 7,2 % | 3,5 % | 7,3 % |
| Sum gjeld | 1 688 | 2 060 | 2 176 | 2 677 | 3 533 |
| Sum driftskostnader | 7 422 | 7 384 | 8 000 | 8 175 | 8 809 |
| Finansresultat | −10 | −17 | −23 | −41 | −34 |
| Resultat før skatt | - | - | 601 | 256 | 664 |
| Anleggsmidler | 1 047 | 1 931 | 1 475 | 1 674 | 1 652 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 521 | 2 521 | 3 366 |
| Sum eiendeler | 3 368 | 3 913 | 3 996 | 4 195 | 5 018 |
| Egenkapital | 1 680 | 1 853 | 1 820 | 1 518 | 1 485 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 297 | 1 700 | 2 352 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 879 | 977 | 1 181 |

## Ledelse og styre

- Gunnstein Ekman-Sunde: Daglig leder og styrets leder
- Cecilie Ekman-Sunde: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Jernbanegata 7A, 3916 Porsgrunn
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 85.531 Undervisning ved godkjente trafikkskoler
- Etablert: 19.01.2012
- Tidligere navn: PORSGRUNN TRAFIKKOPPLÆRINGSSENTER AS (2012)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [DIN REVISOR TELEMARK AS](https://www.norscout.com/no/company/984669003-din-revisor-telemark-as)
- Regnskapsfører: [KULLTANGEN REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/896380532-kulltangen-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 114 av 681 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg av trafikkopplæringstjenester, andre produkter og tjenester som naturlig faller sammen med dette, eie andeler i eller aksjer i selskaper med tilsvarende formål.

## Kunngjøringer

- 24.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000428253&sokeverdi=997883128&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [GRENLAND TRAFIKKSKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/925246433-grenland-trafikkskole-as) | Porsgrunn | - | 5,53 mill. kr | +2,9 % |
| [BREVIK & BAMBLE TRAFIKKSKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/976688554-brevik-bamble-trafikkskole-as) | Porsgrunn | - | 1,44 mill. kr | −22,1 % |
| [STULEN GÅRDSBARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/913284852-stulen-gardsbarnehage-as) | Porsgrunn | 12 | 6,08 mill. kr | −0,9 % |
| [SIRIUS FAMILIEBARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/999324924-sirius-familiebarnehage-as) | Porsgrunn | 7 | 2,39 mill. kr | +5,9 % |
| [VEST-TUN BARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/920014607-vest-tun-barnehage-as) | Porsgrunn | 13 | 7,79 mill. kr | +2,5 % |
| [SPIRE & GRO BARNEHAGENE AS](https://www.norscout.com/no/company/917891702-spire-gro-barnehagene-as) | Porsgrunn | 5 | 3,1 mill. kr | −4,6 % |
| [SPIRE & GRO LIANE BARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/926178164-spire-gro-liane-barnehage-as) | Porsgrunn | 20 | 13,5 mill. kr | +3,6 % |
| [TELEMARK TOPPIDRETT UNGDOMSSKOLE PORSGRUNN AS](https://www.norscout.com/no/company/922079129-telemark-toppidrett-ungdomsskole-porsgrunn-as) | Porsgrunn | 21 | 16,4 mill. kr | +10,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
