---
title: "SIGNATUR ITS AS (997935551): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SIGNATUR ITS AS i Kongsvinger hadde 49,6 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 7 ansatte. Daglig leder er Geir Håvard Torp. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/997935551-signatur-its-as"
---

# SIGNATUR ITS AS

All annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted · Kongsvinger · Etablert 2011

- Org.nr: 997 935 551
- Telefon: 465 45 842
- E-post: geir.h.torp@signatur-its.com
- Nettsted: [signatur-its.com](https://signatur-its.com)
- Daglig leder: Geir Håvard Torp (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 49,6 mill. kr (+83,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −1,51 mill. kr (Margin −3,0 %)
- Ansatte: 7

## Ansatte

- januar 2026: 6
- april 2026: 7
- juli 2026: 8

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −15,3 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 21,9 % i 2024
- Likviditet: 1,35 (tilfredsstillende). Ned fra 2,09 i 2024
- Soliditet: 21,9 % (god). Ned fra 42,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 12,8 % | 4,8 % | 21,9 % | −15,3 % |
| Driftsmargin | 30,2 % | 9,1 % | 4,7 % | 6,7 % | −3,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 20,5 % | 0,1 % | 47,5 % | −61,9 % |
| Likviditetsgrad | 4,18 | 3,66 | 2,87 | 2,09 | 1,35 |
| Soliditet | 53,7 % | 57,4 % | 34,1 % | 42,9 % | 21,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,9 | 0,7 | 1,9 | 1,3 | 3,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 5 009 | 5 815 | 5 849 | 27 075 | 49 645 |
| Driftsresultat | 1 514 | 528 | 275 | 1 801 | −1 513 |
| Årsresultat | 1 494 | 476 | 2 | 1 596 | −1 963 |
| Driftsmargin | 30,2 % | 9,1 % | 4,7 % | 6,7 % | −3,0 % |
| Sum gjeld | 1 795 | 1 895 | 4 948 | 5 531 | 7 833 |
| Sum driftskostnader | - | - | 5 575 | 25 274 | 51 158 |
| Finansresultat | - | - | −273 | −205 | −450 |
| Resultat før skatt | 1 494 | 476 | 2 | 1 596 | −1 963 |
| Anleggsmidler | 17 | 863 | 3 238 | 4 587 | 8 398 |
| Omløpsmidler | 3 859 | 3 589 | 4 270 | 5 100 | 1 627 |
| Sum eiendeler | 3 877 | 4 453 | 7 508 | 9 687 | 10 026 |
| Egenkapital | 2 082 | 2 558 | 2 560 | 4 156 | 2 192 |
| Kortsiktig gjeld | 924 | 981 | 1 489 | 2 439 | 1 204 |
| Langsiktig gjeld | 871 | 914 | 3 460 | 3 092 | 6 629 |

## Ledelse og styre

- Geir Håvard Torp: Daglig leder og styremedlem
- Anders Granquist: Styrets leder
- Øyvind Nordvik: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: c/o Klosser Innovasjon, Strandvegen 4, 2212 Kongsvinger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 74.990 All annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted
- Etablert: 09.12.2011
- Tidligere navn: LUMEX TRAFFIC SOLUTIONS AS (2012 til 2017); SPEREC AS (2012)
- Aksjekapital: 165 175 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2013
- Revisor: [NORN AS](https://www.norscout.com/no/company/936911757-norn-as)
- Regnskapsfører: [ODAL ØKONOMI AS](https://www.norscout.com/no/company/981241150-odal-okonomi-as)
- Størrelse: Nr. 45 av 1 437 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utvikling, produksjon og salg av produkter og tjenester til markedet for Intelligent Transport Systemer (ITS), eller andre markeder der selskapets produkter, tjenester eller kompetanse etterspørres.

## Siste endringer

- 19.10.2026: Revisor endret
- 16.10.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 19.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000805915&sokeverdi=997935551&spraak=nb)
- 10.09.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000740060&sokeverdi=997935551&spraak=nb)
- 07.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000514613&sokeverdi=997935551&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ICON LIVE AS](https://www.norscout.com/no/company/999042929-icon-live-as) | Kongsvinger | - | 5,22 mill. kr | +44,3 % |
| [UNDERHOLDNINGSSJEFEN AS](https://www.norscout.com/no/company/932749157-underholdningssjefen-as) | Kongsvinger | - | 4,78 mill. kr | −35,3 % |
| [ARV-KUNST-TAKST-FORMIDLING AS](https://www.norscout.com/no/company/924673443-arv-kunst-takst-formidling-as) | Kongsvinger | - | 558 438 kr | - |
| [PETRINE SCENE AS](https://www.norscout.com/no/company/928684431-petrine-scene-as) | Kongsvinger | - | 399 000 kr | - |
| [FARMERPOW AS](https://www.norscout.com/no/company/926031619-farmerpow-as) | Kongsvinger | - | 387 856 kr | - |
| [STUDIO G AS](https://www.norscout.com/no/company/857407962-studio-g-as) | Kongsvinger | 5 | 4,27 mill. kr | −43,5 % |
| [FOTOGRAF MONA NORDØY AS](https://www.norscout.com/no/company/931642340-fotograf-mona-nordoy-as) | Kongsvinger | - | 1,36 mill. kr | - |
| [NORWAY SUSTAINABILITY AS](https://www.norscout.com/no/company/927485842-norway-sustainability-as) | Kongsvinger | - | 44 205 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 30.08.2026.
