---
title: "STAVRUM KLEPP AS (998011280): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STAVRUM KLEPP AS i Inderøy hadde 5,34 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 6 ansatte. Daglig leder er Lars Stavrum. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/998011280-stavrum-klepp-as"
---

# STAVRUM KLEPP AS

Grunnarbeid · Inderøy · Etablert 2012

- Org.nr: 998 011 280
- Telefon: 99421308
- Daglig leder: Lars Stavrum (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 5,34 mill. kr (−22,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −137 370 kr (Margin −2,6 %)
- Ansatte: 6

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −3,5 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 13,4 % i 2024
- Likviditet: 3,84 (meget god). Opp fra 2,57 i 2024
- Soliditet: 83,7 % (meget god). Opp fra 74,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 30,1 % | 18,5 % | 13,4 % | −3,5 % |
| Driftsmargin | 3,0 % | 9,6 % | 8,1 % | 5,6 % | −2,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 28,0 % | 18,2 % | −4,5 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,90 | 2,57 | 3,84 |
| Soliditet | 75,0 % | 62,6 % | 68,9 % | 74,3 % | 83,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,6 | 0,5 | 0,3 | 0,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 5 589 | 6 494 | 6 369 | 6 875 | 5 339 |
| Driftsresultat | 169 | 623 | 515 | 386 | −137 |
| Årsresultat | 127 | 486 | 400 | 310 | −81 |
| Driftsmargin | 3,0 % | 9,6 % | 8,1 % | 5,6 % | −2,6 % |
| Sum gjeld | 383 | 976 | 918 | 810 | 442 |
| Sum driftskostnader | 5 420 | 5 871 | 5 855 | 6 488 | 5 477 |
| Finansresultat | −6 | 0 | −2 | 11 | 34 |
| Resultat før skatt | - | - | 513 | 397 | −103 |
| Anleggsmidler | 456 | 668 | 1 207 | 1 083 | 1 007 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 744 | 2 071 | 1 698 |
| Sum eiendeler | 1 531 | 2 609 | 2 951 | 3 154 | 2 705 |
| Egenkapital | 1 148 | 1 634 | 2 034 | 2 344 | 2 263 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 916 | 806 | 442 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 1 | 4 | - |

## Ledelse og styre

- Lars Stavrum: Daglig leder og styrets leder
- Marte Klepp: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Stokkanvegen 111, 7670 Inderøy
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.120 Grunnarbeid
- Etablert: 14.02.2012
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2012
- Regnskapsfører: [KLEPP REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/980397599-klepp-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 1 792 av 4 703 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av landbrukseiendommer og husdyrproduksjon, utleie av personell, landbruksmaskiner, øvrige maskiner og utstyr, samt andre produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.

## Kunngjøringer

- 04.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000349295&sokeverdi=998011280&spraak=nb)
- 12.08.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000689592&sokeverdi=998011280&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FARBU OG GAUSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/980396762-farbu-og-gausen-as) | Inderøy | 52 | 157 mill. kr | +14,1 % |
| [LETNES AS](https://www.norscout.com/no/company/989057154-letnes-as) | Inderøy | - | 279 mill. kr | - |
| [LETNES ENTREPRENØR AS](https://www.norscout.com/no/company/919605960-letnes-entreprenor-as) | Inderøy | 64 | 208 mill. kr | +9,5 % |
| [SAKSHAUG SUND MASKINLAG AS](https://www.norscout.com/no/company/911897601-sakshaug-sund-maskinlag-as) | Inderøy | - | 3,98 mill. kr | +6,2 % |
| [KJELVIK MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/998365619-kjelvik-maskin-as) | Inderøy | - | 3,97 mill. kr | −14,7 % |
| [GEORG SMISTAD SALG & SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/981420101-georg-smistad-salg-service-as) | Inderøy | - | 2,81 mill. kr | −17,8 % |
| [LUNDÅS AS](https://www.norscout.com/no/company/929537696-lundas-as) | Inderøy | - | 2,73 mill. kr | +26,8 % |
| [GRAVER'N AS](https://www.norscout.com/no/company/921541228-graver-n-as) | Inderøy | - | 1,24 mill. kr | −0,9 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 05.06.2026.
