---
title: "VESTERÅLEN HAVBRUK AS (998030919): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VESTERÅLEN HAVBRUK AS i Øksnes hadde 6,51 mill. kr i driftsinntekter i 2024 og 11 ansatte. Daglig leder er Brynjar Kværnstuen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/998030919-vesteralen-havbruk-as"
---

# VESTERÅLEN HAVBRUK AS

**Årsregnskap for 2025 ikke registrert**

Produksjon av fisk, bløtdyr, krepsdyr og pigghuder i sjø og brakkvann · Øksnes · Etablert 2012

- Org.nr: 998 030 919
- Telefon: 913 52 023
- E-post: post@vesteralenhavbruk.com
- Nettsted: [vesteralenhavbruk.com](https://www.vesteralenhavbruk.com)
- Daglig leder: Brynjar Kværnstuen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2024: 6,51 mill. kr (−33 % fra 2023)
- Driftsresultat 2024: −24,7 mill. kr (Margin −379,9 %)
- Ansatte: 11
- Konsernets driftsinntekter 2024: 469 mill. kr (+45 % fra 2023)

## Ansatte

- september 2026: 13
- oktober 2026: 11

## Nøkkeltall 2024

- Lønnsomhet: −4,0 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −6,2 % i 2023
- Likviditet: 1,19 (tilfredsstillende). Ned fra 14,11 i 2023
- Soliditet: 79,5 % (meget god). Ned fra 92,8 % i 2023

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −18,4 % | −6,2 % | −4,0 % |
| Driftsmargin | −439,9 % | −130,6 % | −262,4 % | −379,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −35,5 % | −8,2 % | −6,9 % |
| Likviditetsgrad | 2,12 | 1,24 | 14,11 | 1,19 |
| Soliditet | 57,8 % | 50,4 % | 92,8 % | 79,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,7 | 1,0 | 0,1 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 3 173 | 28 171 | 9 717 | 6 508 |
| Driftsresultat | −13 958 | −36 783 | −25 496 | −24 727 |
| Årsresultat | −10 972 | −29 007 | −40 426 | −36 805 |
| Driftsmargin | −439,9 % | −130,6 % | −262,4 % | −379,9 % |
| Sum gjeld | 63 552 | 119 932 | 41 405 | 137 513 |
| Sum driftskostnader | - | 64 954 | 35 213 | 31 235 |
| Finansresultat | - | −390 | −1 165 | −12 078 |
| Resultat før skatt | −14 241 | −37 173 | −26 661 | −36 805 |
| Anleggsmidler | 130 239 | 201 784 | 269 439 | 630 121 |
| Omløpsmidler | 20 510 | 40 117 | 301 830 | 40 449 |
| Sum eiendeler | 150 748 | 241 901 | 571 269 | 670 571 |
| Egenkapital | 87 196 | 121 969 | 529 864 | 533 058 |
| Kortsiktig gjeld | 9 661 | 32 291 | 21 398 | 33 914 |
| Langsiktig gjeld | 53 891 | 87 641 | 20 007 | 103 599 |

## Konsernregnskap

| mill. kr | 2022 | 2023 | 2024 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 274,9 | 323,3 | 468,9 |
| Driftsresultat | −58,7 | −40,8 | −56,0 |
| Årsresultat | −53,6 | −84,2 | −99,6 |
| Driftsmargin | −21,4 % | −12,6 % | −11,9 % |
| Sum gjeld | 405,2 | 333,1 | 565,7 |
| Sum driftskostnader | 333,6 | 364,2 | 524,9 |
| Finansresultat | −9,7 | −21,0 | −56,3 |
| Resultat før skatt | −68,4 | −61,9 | −112,3 |
| Anleggsmidler | 498,0 | 511,1 | 872,1 |
| Omløpsmidler | 51,2 | 329,9 | 141,9 |
| Sum eiendeler | 549,2 | 841,0 | 1 014,0 |
| Egenkapital | 143,9 | 507,9 | 448,3 |
| Kortsiktig gjeld | 83,9 | 98,0 | 235,0 |
| Langsiktig gjeld | 321,3 | 235,1 | 330,8 |

## Ledelse og styre

- Brynjar Kværnstuen: Daglig leder og styremedlem
- Martin Kværnstuen: Styrets leder
- André Reinholdtsen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Havnegata 1A, 8430 Myre
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 03.211 Produksjon av fisk, bløtdyr, krepsdyr og pigghuder i sjø og brakkvann
- Etablert: 15.02.2012
- Tidligere navn: MYRE HAVBRUK AS (2012 til 2021); KLOBUEN AS (2012)
- Aksjekapital: 10 958 308,29 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2014
- Revisor: [REVICOM AS](https://www.norscout.com/no/company/931282506-revicom-as)
- Størrelse: Nr. 175 av 288 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Levendelagring og oppforing av fisk, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagende.

## Kunngjøringer

- 27.10.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000805329&sokeverdi=998030919&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ØYFISK AS](https://www.norscout.com/no/company/945095016-oyfisk-as) | Øksnes | 48 | 539 mill. kr | +11,2 % |
| [GUNNAR KLO HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/925160202-gunnar-klo-holding-as) | Øksnes | 8 | 11,4 mill. kr | +3,6 % |
| [VESTERÅLEN HAVBRUK STATT AS](https://www.norscout.com/no/company/931753398-vesteralen-havbruk-statt-as) | Øksnes | - | 65,5 mill. kr | - |
| [MERLUZZO AS](https://www.norscout.com/no/company/997832094-merluzzo-as) | Øksnes | - | 34 108 kr | - |
| [GREEN COD AS](https://www.norscout.com/no/company/924555386-green-cod-as) | Øksnes | - | - | - |
| [MYRE KYSTDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/880009532-myre-kystdrift-as) | Øksnes | 19 | 29,8 mill. kr | +7,5 % |
| [Elvenesstrand Smolt AS](https://www.norscout.com/no/company/939612424-elvenesstrand-smolt-as) | Øksnes | 9 | 22,4 mill. kr | +69,2 % |
| [ØKSNES KYSTFISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/884295262-oksnes-kystfiske-as) | Øksnes | 20 | 154 mill. kr | +27,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
